Martin Zozulák
14. 3. 2014 Vybavení (1) KOMENTÁŘŮ

Nádobíčko nejlepšího střelce extraligy — LEXX Schweiz NoVibrations

 Martin Zozulák, levé křídlo Sokola Pardubice, celou sezonu bojoval o přední příčky v kanadském bodování převážně s duem Jendrišák – Ondrušek. Gólový účet Pardubic uzavíral v čase 58:12 a právě tento gól znamenal jeho těsné vítězství v kategorii nejlepší střelec základní části extraligy. Možná k tomu napomohla i exkluzivní florbalka LEXX SCHWEIZ, kterou měl možnost nejlepší střelec vyzkoušet jako vůbec první hráč v Česku!

Martin Zozulák a Lexx

Martin Zozulák a Lexx

A nemohl si vynachválit. „Hrálo se mi s ní velice dobře, florbalky LEXX v nové kolekci vyladily některé detaily a musím říct, že vypadají opravdu dobře. Model, se kterým jsem hrál, se jmenuje LEXX SCHWEIZ, tato florbalka je na jedné straně hole zploštělá, což má přispět k tomu, že lépe odolává jakýmkoliv vibracím. Společně s velice atraktivním designem by to mohl být nový hit na florbalovém trhu,“ myslí si Zozulák.

Když člověk vezme do rukou florbalku od různých značek, je potřeba se podívat pod povrch, z čeho je hůl vyrobena. Jak je tomu v tomto případě? Hůl LEXX Schweiz NoVibrations je vyrobena ze 100% japonského 12K karbonu, který je nejmodernějším typem karbonu uvedeném na trh. Velkou předností je právě úžasná lehkost, ta napomáhá lepší ovladatelnosti míčku.

Lexx

Lexx

Nejvíc jde poznat tato vlastnost při florbalovém a hokejovém driblingu – hráč cítí míček na holi daleko přirozeněji než u holí ze směsi karbonu a kompozitu. Japonský 12K karbon také zlepšuje přenášení citu z rukou na florbalku zejména při přihrávkách, ty jsou pak přesnější a pro hráče jednodušší. A 12K karbon také způsobuje to, že se míček lépe trefuje v soubojích, zejména pak na bekhendové straně, která je často opomíjena na konkávních čepelích (připomeňme, že centrální žebrování čepele je u tohoto typu prohloubené).

Lexx

Lexx

Kevlar pro trvanlivost florbalka
Dalším z podstatných materiálů, obsažených ve florbalce, je kevlar. Díky kevlaru drží japonský 12K karbon pevně u sebe, tzn. že florbalka není křehká, ale zároveň velmi lehká. Kevlar patří mezi drahé materiály a jedna vrstva kevlaru na florbalce stojí asi 100 Kč.

Nový tvar tyče
Značka LEXX se rozhodla v inovacích vsadit na rovné tyče – ty se méně lámou a jsou více univerzální než tyče zahnuté. Hokejka je zploštělá, jak je vidět na obrázku. K čemu je tento typ shaftu dobrý? Když florbalista střílí nebo přihrává, obvykle cítí vibrace, které se mu vracejí do rukou, protože se hokejka prohýbá. Vibrace pak negativně ovlivňují florbalové dovednosti. U této florbalky si můžete být jisti tím, že žádné vibrace neucítíte.

Lexx

Lexx

Pravděpodobně všechny florbalisty zajímá, kde jsou florbalky vyráběny. Vězte, že všechny top florbalové značky vyrábějí shafty v Asii, naopak tato hůl má na svém designu hrdě vyznačeno „Made in Switzerland“.

Podrobnější informace o florbalce naleznete na:
http://www.eflorbal.cz/p/15156/florbalova-hokejka-lexx-schweiz-novibrations-re-2-6-15
facebook.com/eflorbal


Autor: Placená reklamaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*