Prague Games letos již podesáté! Povodně červencový turnaj neohrozily

17.06.2013 | PRAGUE GAMES 2013

Prague Games letos již podesáté! Povodně červencový turnaj neohrozily
Prague Games letos slaví jubileum! — Foto: Prague Games 2012

Tradiční letní mládežnický turnaj Prague Games letos oslaví své desáté narozeniny! Konání tohoto florbalového svátku neohrozily ani nedávné povodně, které zasáhly rovněž areál branického Hamru, tedy kolébky letních turnajů Prague Games a Czech Open. I zde se však bude hrát!

-->


Prague Games zažily svou premiéru v roce 2004. Jako mladší bráška slavnějšího Czech Open však rok po roce nabývaly na popularitě. Letos došly až do svého 10. pokračování a rok od roku sklízí větší a větší úspěchy. Letos se Prague Games zúčastní 321 týmů ze 14 zemí světa.

V srpnu 2002 zažila Praha velkou povodeň, která zasáhla i tradiční klub Lávka, tedy místo florbalových oslav. Praha se tehdy musela vypořádat s ničivými následky.

O 11 let později přišla na Prahu další povodňová vlna, tentokráte byl ohrožen branický sportovní areál Hamr. Vyrojily se tak spekulace, zda to neohrozí samotný průběh Prague Games.

Své o tom ví i jeden z hlavních organizátorů akce Martin Vaculík. „Byli jsme samozřejmě připraveni na varianty, že bychom turnaj překládali do jiných pražských hal. Nakonec se však daří dostat areál v Braníku zpátky do podoby, kdy se v něm bude moci hrát,“ ubezpečil všechny účastníky Vaculík.

„Jsme za to rádi, protože Hamr Braník je tradičně turnajové centrum a k Prague Games už pár let neodmyslitelně patří,“ dodal ještě Martin Vaculík.


Autor: Gustav Ondrejčík

Přidáno 17.06.2013 | V kategorii Prague Games 2013 Tagy: | |

Komentáře jsou uzavřeny.

Novinky

Florbalové hole

Žijte s námi florbalem

Florbal.cz Facebook   Florbal.cz Twitter   Florbal.cz  YouTube

Czech Open