Čeští junioři se dočkali. Ve svém třetím a zároveň posledním utkání na EFT, si připsali na své konto vítězství. Češi porazili Švýcarsko 6:3.

2. 11. 2008 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

Junioři zvítězili nad Švýcarskem, celkově jsou třetí

Hala v Kuopiu viděla v první třetině hned čtyři branky. Byla tedy společně s třetí třetinou, co se týče branek nejbohatší. První část patřila Čechům. Postupně se trefili Vlček, Olšiak a Štegl. Jediný Švýcarský gól vsítil Garnier. Stavem 1:3 první třetina skončila.

Druhá třetina patřila naopak Švýcarům. Jedinou branku, která padla v druhé třetině, vstřelili Švýcaři. Češi šli do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem.

Češi neponechali nic náhodě. Vstup do třetiny se jim povedl skvěle. V druhé minutě závěrečné části se trefil vítkovický Patrik Suchánek a o šest minut později zvýšil na rozdíl tří branek Roman Houbal. V 53. měl možnost navýšení skóre Adam Štegl. Nařízené trestné střílení však neproměnil, zaváhání však napravil v následné přesilovce. Čtyři minuty před koncem ještě korigovali Švýcaři na konečných 3:6.

Češi tak zvládli duel o třetí místo. Připsali si první vítězství a v turnaji skončili na třetím místě.

Švýcarsko U 19 – Česká republika U 19 3:6 (1:3, 1:0, 1:3)

Branky: 3. Garnier, 36. Gassmann, 56. Garnier – 2. Vlček, 8. Olšiak, 11. Štegl, 42. Suchánek, 48. Houbal, 53. Štegl.
Rozhodčí: Sonanto, Tuomi (Finsko). Střely na branku: 16:23. Vyloučení: 3:3. Využití:0:2. Diváci: 68