2. 10. 2014 Pohár mistrů (6) KOMENTÁŘŮ

Prokletá šestiminutovka! Vítkovice podlehly Happee 5:7

Nezadařilo se. Vítkovice byly na Poháru mistrů finským šampionům z univerzitního města Jyväskylä důstojným soupeřem, třikrát dokázaly vyrovnat jednobrankovou ztrátu, ale nezvládly koncovku 2. třetině. V ní pustili Happee do třígólového trháku, který už nedokázali navzdory hektickému závěru smazat na méně než na konečný výsledek 5:7.

60:00 Nevyšlo to, Vítkovice podlehly Happee 5:7 a zkomplikovaly si další možnou cestu turnajem. Velká škoda závěru 2. třetiny, který Ostravanům hrubě nevyšel. Nicméně skóre 5:7 drží Vítkovice ve hře.

59:24 Je důležité myslet také na skóre, z tohoto pohledu je logické, že Souček je stále v brance.

58:45 Vítkovice rozjíždějí asi svůj poslední útok.

57:42 Hájek mohl dokončit hattrick, jenže Kosonen zasáhl snad ramenem a vytěsnil míček mimo tyče.

56:33 Souček zatím zůstává v brance, nicméně nezaklekává a je připraven okamžitě vystartovat.

56:18 Vítkovice jsou nastěhovány na polovině Happee, trenér Deus si nyní vybírá timeout.

54:48 NADĚJE ŽIJE! VÍTKOVICE SNIŽUJÍ ZÁSLUHOU MARKA MATEJČÍKA!

53:21 Hra se nyní dostala do konstantní podoby, kdy se Vítkovice snaží útočit a poměrně se jim to daří, nicméně Finové je do vyloužených šancí nepouštějí.

50:40 Vítkovice předvedly výbornou pasáž, když pomalu nenechaly Happee ani rozehrát. Bohužel zatím ze šancí kýženou branku nevytěžily.

48:50 Vítkovice dostaly chuť a jejich hráči létají po hřišti. Ostrých zákroků se nebojí ani Filip Heczko, po jehož čistém ramenu se Hoikannen zastavil až o fialovou bariéru, když předtím stihl přepadnout přes reklamní panel.

48:11 VÍTKOVICE SNIŽUJÍ NA 4:7! PAVEL BRUS POSLAL UMÍSTĚNÝ ŠVIH ZA KOSONENA A VYKŘESAL JISKRU NADĚJE!

46:59 Vítkovice si poprvé zahrají přesilovku! Snad se nyní nastartují k obratu.

45:52 Happee dává 7. branku! Tohle už začíná být kritické, Hoikkanen přidává další zásah.

45:22 Na hřišti se mezitím místo Marka Bräuera, který je ošetřován za brankou, ukazuje Ladislav Gál, muž, který na sebe upozornil účastí ve slovenské verzi soutěže Talentmania.

43:20 Je vidět, že ani Finové si zatím nejsou vítězstvím jisti. Veltšmíd zahrál hodně na hraně v pádu, za což osazenstvo střídačky Happee podrážděně chtělo 2minutovou penalizaci.

42:00 Vítkovice očividně přidaly na aktivitě, obrana Finů je ale zatím pozorná a nepouští Ostravany do šancí.

40:01 První buly 3. třetiny vyhráli Finové.

40:00 Skončila 2. třetina, která Vítkovicím nic dobrého nepřinesla. V její poslední minutě zaujal obránce Happee Tikka, který držel míček nesmírně dlouho za vlastní brankou.

38:04 Finové jdou do trháku 6:3! Souček nedosáhl na umístěnou ránu Junkkarinena.

36:28 Happee vede poprvé o 2 branky! Rychlý kros zametl za Součka Petri Kauko.

35:42 Prvním vyloučeným hráčem utkání bude Lukáš Veltšmíd! I když to z výšky vypadalo, že protihráče zastavil čistě, švýcarští sudí byli jiného názoru.

34:35 Happee vede 4:3! Heikkinen posílá míček za Součka, po ne úplně přehledné akci.

34:00 I když utkání sleduje velice slušná návštěva, v hale jsou neustále slyšet jen pokyny Michala Deuse. Utkání totiž provází mdlá atmosféra.

33:11 A Vítkovice opět zahrozily, na rychlý ťukec si seběhl na kříž Hubálek, Kosonen ale dokázal včas sklapnout nohy.

32:00 VÍTKOVICE POTŘETÍ VYROVNÁVAJÍ! JAN ŠEBESTA ZAKONČIL RYCHLÝ ÚTOK GÓLOVĚ!

30:17 Finští šampioni drží Vítkovice v zámku, nicméně Souček zatím odolává.

28:16 Happee vede 3:2! Kolmou přihrávku posílá za Součka Peter Kotilainen, který se tedy nakonec branky dočkal.

27:40 Vítkovice jsou nabuzené a předvádějí asi nejdelší pasáž hry, kdy mají míček na florbalkách. Bohužel to zatím nevedlo k vyložené šanci. A je třeba si hlídat zadní vrátka, protože takový Manninen číhá neustále na hraně.

24:00 Obrana Happee nechala úplně volného Bräuera, toho však 2x vychytal Kosonen.

23:07 VÍTKOVICE MOHOU OPĚT VZÁPĚTÍ VYROVNAT! LUKÁŠ HÁJEK MÍŘÍ NA TRESTNÉ STŘÍLENÍ!
A JE TO TAK! LUKÁŠ HÁJEK ZAVĚŠUJE JAKO MAZÁK DO HORNÍHO RŮŽKU!

22:48 Happee vede 2:1! Finskému týmu vrací vedení Huisman.

21:30 Zapomenutý Peter Kotilainen se dostal do obrovské šance, ale z ní, natož pak z následné dorážky, si na Součka borec, který proslul legendárním rozhovorem na MS juniorů v Německu, nepřišel.

20:01 Úvodní buly prostřední periody vyhrál finský tým.

20:00 Skončila 1. třetina. V závěru se ještě Manninen snažil využít nedorozumění v rozehře, ale naštěstí se k míčku nedostal.

18:52 VÍTKOVICE VYROVNÁVAJÍ! LUKÁŠ HÁJEK překvapil brankáře Kosonena technickou ranou od mantinelu!

17:07 Happee vede 1:0! Jami Manninen využil rychlého přechodu do útoku, a i když se k němu obránce stačil dostat, krátkým švihem otevírá skóre.

16:20 Happee je u míčku a snaží se proniknout skrz zatím dobře pracující blok Vítkovic.

14:15 Hoikkanen a Kääriänen předvedli ukázkové využití výhody až do zakončení druhého jmenovaného, kterého na poslední chvíli zaklínili obránci Vítkovic.

12:17 Huisman nahazoval na Heikinena, který stál před Součkem nekrytý, jenže letící pas trefil Heikkinenovu nohu, a tak jej finský hráč nezpracoval tak, aby Součka vážněji ohrozil.

10:00 Vítkovice mohly zahrozit z brejku, jenže Hájek promáchl. Následně čeští šampioni 2x rozehrávali, Finové zablokovali oba pokusy.

8:00 Teď při Vítkovicích stálo štěstí, Hynynen neúmyslně tečoval nahození z půlky, dorážel Kotovaara, ale nedokázal míček zkrotit tak, aby mohl pořádně vystřelit.

7:00 Happee vytvořilo před Součkem první závar, vše naštěstí pro Vítkovice řeší dobrým odstavením tělem Robin Žydel.

5:18 Souček vytáhl první skvělý zákrok, když Happee vystihlo rozehru, což poslalo do úniku Huismana.

3:30 Jako zajímavá volba průchodu středem se zatím jeví výpady Filipa Heczka. Po jednom takovém na hranici velkého brankoviště promáchl, po chvíli pálí do brankáře Kosonena Matúš.

2:00 Po prvních směnách je jasno, že Vítkovice nasazují 2 obrany a 3 útoky. Co se hry týče, zatím oba celky vyčkávají.

0:01 Úvodní buly utkání vyhrálo Happee. Vítkovice hrají v modrém, Finové zvolili bíločernou kombinaci.

-5:00 Sestava Vítkovic: Souček – Brus, Žydel, Heczko, Hubálek, Pe. Jankulár, Zbořil – L. Hrubý, Žák, Bräuer – Veltšmíd, Matúš, Matejčík – Hájek, Šebesta, Řezanina – Delong, Gál, Jousi.