21. 10. 2014 Finsko (2) KOMENTÁŘŮ

Finsko: Vítěznou sérii Nokianu ukončilo SSV

Tři zápasy v řadě vyhrál ve finské Salibandy lize Nokian, na čtvrtý pokus už to ale nevyšlo. Nad síly týmu z Tampere bylo SSV Helsinki. V sestavě poražených nechyběl český obránce Milan Garčar.

Domácí nechytli začátek a v 6. minutě zvyšoval kapitán mistrů světa z roku 2010 Mikael Järvi už na 2:0 pro Helsinki. Rozhodujícím momentem zápasu byl pravděpodobně konec první třetiny, kdy po vyrovnání Nokianu hosté opět odskočili do dvougólového vedení.

Největší podíl na výhře SSV měl útočník Roni Laasonen, který si připsal dva góly a asistenci. Jeho druhá trefa z 43. minuty se nakonec ukázala být vítězná. Domácí už zvládli jen snížit a po třech předchozích výhrách tak skončili bez bodu. To SSV se dvoubodovým ziskem vklínilo mezi vedoucí pětici tabulky, v níž mají všechny týmy na kontě 10 bodů. Díky nejlepšímu skóre vede obhájce titulu Happee.

Nokian KrP – SSV Helsinki 5:6 (2:4, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 13. Naskali, 29. a 55. Merto, 27. H. Johansson – 23. a 43. Laasonen, 3. Helenius, 6. Järvi, 18. Järvinen, 20. Lax. Diváci: 477.