Jiří Curney. Foto: Štěpán Tomš. Jiří Curney. Foto: Štěpán Tomš.
21. 10. 2014 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Boleslav pokračuje v jízdě, Curney má další hattrick

Mladá Boleslav zůstává bez ztráty bodu, Chodov ale pro Středočechy znamenal zatím největší extraligový test. Vítězství 9:6 řídila především první pětka okolo Jiřího Curneyho. Na straně Chodova řádil Tom Ondrušek, jeho 2+4 ale bylo málo…

Billy Boys už v prvním střídání přišli o Tadeáše Chrousta, který si nešťastně přivodil zlomeninu zánártní kůstky, během zápasu stihl návštěvu nemocnice a nakonec se sádrou na pravé noze sledoval závěrečné minuty duelu.

První třetina, co se týče tempa hry, zklamala, přesto padlo pět gólů a zaslouženě šel do kabin s vedením Chodov. Domácí začali otáčet skóre a zápas až ve druhé polovině druhé třetiny. Přečkali oslabení a během 85 sekund otočili ze 2:4 na 5:4.

Postupem doby se stalo utkání soubojem prvních formací. Ta chodovská dala 6 gólů, ale Mladou Boleslav stíhala marně. Billy Boys totiž i v poslední třetině dokázali dát dvě slepené branky a skórovat dokázaly i její další pětky. Právě po Fojtově věšáku začalo být jasno, kdo si odnese plný počet bodů.

Definitivu výsledku dal při power play do prázdné brány Jiří Curney, který zároveň zkompletoval hattrick.

MLADÁ BOLESLAV – CHODOV 9:6

Autor: Tomáš Rambousek