12. 11. 2014 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Podhráského TPS vysoko prohrálo

Michal Podhráský nebude na dnešní zápas finské ligy vzpomínat v dobrém. Jeho TPS Turku zejména kvůli tragické druhé třetině prohrálo s týmem Classic 2:7.

Oba týmy dlouho nemohli najít přesnou mušku, až v 18. minutě otevřel skóre domácí Nico Salo. Druhou dvacetiminutovku už ale ovládlo mužstvo Classic jednoznačně 5:1. Po přestávce snížil Artis Raitums, necelou půl minutu na to ale odpověděl svým třetím gólem v utkání dvojnásobný mistr světa Lassi Vänttinen a bylo definitivně rozhodnuto.

Ve druhém dnešním zápase se z těsné výhry radovali florbalisté z Lappeeranty, kteří zdolali domácí Indians zejména díky 5 kanadským bodům (3+2) Tuomase Arponena.

Classic – TPS Turku 7:2 (1:0, 5:1, 1:1)
Branky: 24., 39. a 41. Vänttinen, 18. a 33. Salo, 22. Savonen, 23. Kulmala – 26. Tuominen, 41. Raitums. Diváci: 1199.

Indians – NST Lappeeranta 7:8 (3:4, 2:3, 2:1)
Branky: 4. a 57. Sievänen, 17. a 53. Markkola, 5. Mustonen, 27. Westerholm, 36. Astala – 10., 16. a 19. Arponen, 20. a 23. Saarinen, 25. Puustinen, 37. Vainikainen, 55. Hulkkonen. Diváci: 364.