Luděk Ondráček zachránil Brno v čase 59:48. Foto: Martin Dvořák, MAD Photograhy Luděk Ondráček zachránil Brno v čase 59:48. Foto: Martin Dvořák, MAD Photograhy
28. 12. 2014 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Buldoci vyrvali Vítkovicím finále! Pohárový obrat trval 57 sekund

Brněnští florbalisté se počtvrté v historii klubu probojovali do finále pohárové soutěže. V semifinále prohrávali s Vítkovicemi sice už 1:3, ale při power-play vyrovnali 12 sekund před koncem a brzy po začátku prodloužení zasadili svému soupeři poslední ránu, znamenající postup.

Dlouho to byla pověstná „nuda v Brně“. V povánočním termínu přišlo na halu na Vodové ulici jen necelých 200 příznivců florbalu a ti čekali na první náznaky dramatu až do poloviny zápasu.

Vyčkávaní zápas načal hostující kapitán Pavel Brus, který byl nejaktivnějším hráčem hostů. A i když Juhaňák stihl vyrovnat, do kabin šli s vedením po Veltšmídově střele přece jen hosté.
Vítkovice se na začátku poslední třetiny dostaly díky Bräuerovi do dvoubrankového vedení a vypadalo to cestu za postupem, jenže Brno zmobilizovalo síly a začalo hrát.

Buldokům pomohlo brzké Juhaňákovo snížení a pak už to byla dlouho hra okolo Součkovy branky. vítkovice doplatily na pasivitu, neboť domácím vyšla power-play a Luděk Ondráček poslal zápas 12 sekund před koncem do prodloužení.

Zaskočení hosté brzy inkasovali ještě jednou, už po 45 sekundách nastavení se trefil Jiří Koutný a dokonal pohárový postupový obrat.

Semifinále poháru ČFbU

Bulldogs Brno – 1. SC Vítkovice Oxdog 4:3pp (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0)
Branky:
33. Juhaňák (Jakůbek), 46. Juhaňák (Hrubý), 59:48 Ondráček (J. Koutný), 60:45 J. Koutný (Fuchs) – 24. Brus (Hájek), 35. Veltšmíd (Brus), 43. Bräuer (Heczko). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Bez vyloučení. Diváci: 194.