22. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš sestřelil i Falun! Vítězný gól dal také Jendrišák

Martin Tokoš pokračuje ve famózních výkonech. Jeho 2 góly ze závěru utkání rozhodly o výhře Dalenu nad obhájci titulu z Falunu. Trefil se i Matěj Jendrišák, jehož Linköping porazil Sirius a ukončil 4zápasovou sérii bez bodu.

Střelecký účet duelu Falunu s Dalenem otevřel už po 35 vteřinách hvězdný Rasmus Enström. Hosté i s 3 Čechy v sestavě se ale nepoložili a skóre bylo ještě 3 minuty před koncem vyrovnané. Pak už zaúřadoval bývalý vítkovický expres Tokoš, který nejprve strhl vedení na stranu Dalenu a 4 sekundy před koncem ještě výhru pečetil. Spolu se střelcem hattricku Johanem Erikssonem tak měl na porážce loňských mistrů největší podíl. Neztratili se ani Patrik Suchánek a Milan Tomašík, oba si připsali po 2 asistencích.

Pixbo využilo zaváhání Falunu a v čele si vytvořilo 3bodový náskok. „Červené lišky“ prohrávaly se silným Warbergem už 0:3, dokázaly však postupně otočit až na 6:3. Domácím tak už nebyl nic platný ani přesný zásah čerstvého mistra světa Mattiase Wallgrena vteřinu před koncem utkání.

Důležité body v boji o play off si připsalo Mullsjö. Parta kolem velezkušeného bouřliváka Davida Gilleka dala Höllvikensu 1. gól až v samém závěru úvodního dějství, v tom dalším ale už zúročila svou velkou převahu lépe a nakonec vyhrála jednoznačně 9:2. Höllvikens z 18 zápasů popatnácté prohrál a propadl se na poslední místo.

Ze dna se totiž odrazila Mora. Nováček soutěže doma využil vleklé krize AIK a zvítězil v prodloužení. Ve vedení se během utkání vystřídaly oba týmy a 3 body nakonec mohli brát hosté. V poslední minutě ale vyrovnal Dennis Wallin a v nastaveném čase vystřelil Moře bonusový bod bývalý forvard Chodova Max Wahlgren.

I další středeční duel skončil po 60 minutách remízou. Granlo proti Storvretě bojovalo statečně, odměnou mu ale nakonec byl pouze 1 bod. O 2bodové výhře Stovrety rozhodl v prodloužení dlouhán Joakim Olsson.

Linköping po 4 prohrách zabral a ze hřiště nebezpečného Siriusu veze 3 body. Na trefu Marcuse Johanssona sice odpověděl fenomenální Billy Nilsson, k lídrovi kanadského bodování se ale už nikdo z jeho spoluhráčů nepřidal. Zato Linköping gólem Matěje Jendrišáka využil přesilovku, šel do vedení a v závěrečné 20minutovce jej ještě navýšil. Rýsující se prohru neunesl právě Nilsson a vyfasoval trest 2+10 minut za nesportovní chování, ani to však nemohlo hostům zkazit radost z výhry.

Favoritem druhého čtvrtečního duelu byl Helsingborg, který přivítal na svém hřišti Växjö. S domácími ale neměl slitování 20letý útočník Valdemar Ahlroth. Bývalý juniorský reprezentant si připsal hned 7 (!) kanadských bodů za 3 góly a 4 nahrávky. Helsingborgu se za stavu 5:7 vůbec nepovedl pokus o závěrečný nápor. Växjö během rovných 3 minut vstřelilo hned 5 gólů a zvítězilo drtivě 12:5.

Středa
Falun – Dalen 5:8 (2:3, 2:1, 1:4)
Branky: 35. a 39. Holmgren, 1. Enström, 5. Tiitu, 52. Johansson – 8., 46. a 59. Eriksson (na první SUCHÁNEK, na třetí TOMAŠÍK), 58. a 60. TOKOŠ, 5. Kronberg, 18. Berglund (SUCHÁNEK), 32. Lindberg-Dellsand (TOMAŠÍK). Diváci: 2269.

Warberg – Pixbo 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)
Branky: 13. Akesson, 18. Palmén, 21. Eriksson, 60. Wallgren – 26. a 59. A. Andersson, 29. a 43. Östholm, 32. Hydén, 39. Malmström. Diváci: 2144.

Mullsjö – Höllvikens 9:2 (1:0, 3:0, 5:2)
Branky: 20. a 60. Van Keppel, 28. a 52. Palmqvist, 29. a 41. Pettersson, 34. Gillek, 47. Hedlund, 48. Lundgren – 50. Gullberg, 55. Nivestam. Diváci: 776.

KAIS Mora – AIK Stockholm 6:5p (0:1, 3:1, 2:3 – 1:0)
Branky: 34. a 42. Widh, 29. Riedi, 39. Hallvars Persson, 60. Wallin, 63. Wahlgren – 48. a 59. Björkström, 19. Iraeus, 28. Hyvärinen, 50. Kanebjörk. Diváci: 354.

Storvreta – Granlo 5:4p (1:1, 3:1, 0:2 – 1:0)
Branky: 15. Paulsson, 25. Sundstedt, 27. Holtz, 40. Berggren, 63. Olsson – 13. a 49. Samuelsson, 36. a 51. Nordlund. Diváci: 771.

Čtvrtek
Sirius – Linköping 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Nilsson – 4. Johansson, 26. JENDRIŠÁK, 41. Fritzell, 60. Gustafsson. Diváci: 607.

Helsingborg – Växjö 5:12 (1:2, 3:3, 1:7)
Branky: 32. a 36. Johnsson, 3. J. Nilsson, 39. C. Nilsson, 43. Gullstrand – 16., 37. a 45. Alroth, 56., 57. a 59. Östergren, 56. a 58. Kjellson, 5. Jämtdal, 27. Roos, 30. Andersson, 52. Hessmer. Diváci: 742.