25. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Góly Tokoše ani Jendrišáka na body nestačily

Švédská liga má za sebou 19. kolo a do listiny střelců se opět zapsali i Češi. Martin Tokoš i Matěj Jendrišák skórovali jednou, z výhry se ale neradoval žádný z nich. Prohrálo překvapivě i Pixbo na hřišti Växjö.

Souboj bratrů Holtzů dopadl podle očekávání – kapitán Mory Kristian se musel sklonit před Fredrikem a jeho Storvretou. Nováček se sice zvládl vyhrabat ze skóre 0:3, za vyrovnaného stavu 5:5 ale opět začali dávat góly hosté. Hattrickem se blýskl Joakim Olsson.

Třígólovou ztrátu stáhlo i Granlo a i v jeho dresu se našel hráč, který se trefil třikrát. Byl jím Andreas Lindqvist a zápas nakonec hlavně díky němu muselo rozhodnout až prodloužení. V něm vítězství díky Rikardu Erikssonovi přeci jen vybojoval favorizovaný Warberg.

Martin Tokoš prodloužil svojí střeleckou sérii, navzdory tomu ale jeho Dalen prohrál s posledním Höllvikensem. I díky Tokošovi přitom Dalen ve 12. minutě vedl 3:0 a směřoval za vítězstvím. Hosté ale zabojovali a během druhé třetiny šli do nejtěsnějšího vedení. Na konci byli po vzájemné potyčce na 5 minut vyloučeni Joakim Eriksson a Vidar Jonsson-Wallin, Dalen však více prostoru na hřišti nevyužil a při snaze o závěrečný nápor naopak 4x inkasoval.

Falun neměl problém s Helsingborgem. Po divoké přestřelce v prvním dějství rozhodli obhájci titulu o svém vítězství v polovině zápasu, kdy třemi rychlými góly soupeři odskočili. Tradiční střelce zastínil tentokrát obránce Jack Kvist, jenž se trefil dvakrát.

AIK Stockholm si připsalo teprve pátou tříbodovou výhru v sezoně a vděčí za ní Rickiemu Hyvärinenovi. Finský veterán si připsal první hattrick v letošním ročníku a ukázal, že mu přestup ze Storvrety prospěl.

Linköping nenavázal na výhru proti Siriusu a podlehl Mullsjö. Domácí šli přitom i díky asistenci Matěje Jendrišáka do vedení hned v první minutě, Mullsjö ale záhy vyrovnalo a postupně si vypracovalo náskok. Zásah českého centra 9 vteřin před koncem už nic neřešil, hosté si z Linköpingu odvezli všechny tři body.

Jendrišáka potěšili alespoň jeho přátelé, kteří za ním přijeli do Švédska a na zápase vytvořili domácí hvězdě osobní fanklub. „Dneska mi zvedli náladu kluci, kteří vážili cestu, přijeli za mnou na návštěvu a rozfandili celou halu. Díky moc:),“ pochvaloval si exchodovský střelec na svém Facebooku.

Fanklub Matěje Jendrišáka

Matěj Jendrišák se svým fanklubem

Ani dvougólové vedení po 43 sekundách hry nepomohlo k výhře Pixbu! Ztrátu po rychlých trefách Victora Selindha a Martina Östholma Växjö zvládlo smazat a za stavu 6:6 se prodlužovalo. Rozhodující trefu si v něm připsal fantom minulého zápasu s Helsingborgem Valdemar Alroth. Pixbo si i přesto udrželo na prvním místě tabulky jednobodový náskok před Falunem.

Výsledky švédské Superligy:

KAIS Mora – Storvreta 6:12 (0:3, 5:5, 1:4)
Branky: 21. a 23. Mbanza, 29. a 45. Max Wahlgren, 31. Widh, 32. Wallin – 7., 52. a 54. Olsson, 5. a 28. Ruud, 13. a 35. Sjögren, 37. a 39. Samuelsson, 22. F. Holtz, 43. Bergren, 60. Paulsson. Diváci: 592.

Granlo – Warberg 4:5 pp. (0:3, 2:1, 2:0 – 0:1)
Branky: 29., 33. a 56. Lindqvist, 53. Nilsberth – 4. Rönnlund, 8. Kongstad, 16. Karlander, 37. Stenmark, 65. R. Eriksson. Diváci: 681.

Dalen – Höllvikens 4:9 (3:1, 1:4, 0:4)
Branky: 8. Kronberg, 11. TOKOŠ, 12. Nystedt, 32. J. Eriksson (TOMAŠÍK) – 17., 40. a 57. Wilhelmsson, 23. Sjöstedt, 23. Gullberg, 35. P. Karlsson, 56. Kronholm, 60. Nihlén, 60. M. Andersson. Diváci: 1218.

Falun – Helsingborg 8:4 (4:3, 3:0, 1:1)
Branky: 10. a 17. Kvist, 10. Larsson, 12. Skog, 29. E. Johansson, 29. Fernqvist, 32. Carlström, 41. Fahlström – 9. a 60. Johnsson, 3. Gullstrand, 13. Jääskeläinen. Diváci: 753.

AIK Stockholm – Sirius 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 15., 32. a 40. Hyvärinen, 45. Björkström, 51. Berg – 5. Svenson, 53. J. Eriksson, 60. B. Nilsson. Diváci: 703.

Linköping – Mullsjö 5:7 (2:2, 1:2, 2:3)
Branky: 32. a 60. Dargren, 1. Ekstrand (JENDRIŠÁK), 14. Ström, 60. JENDRIŠÁK – 2. a 23. Lundgren, 17. Gillek, 28. Hedlund, 50. Palmqvist, 56. Utterberg, 59. Isaksson. Diváci: 867.

Växjö – Pixbo 7:6 pp. (1:2, 4:2, 1:2 – 1:0)
Branky: 14. Jämtdal, 21. Kjellson, 22. Hessmer, 29. Östergren, 39. Roos, 53. L. Persson, 62. Alroth – 1. a 40. Östholm, 22. a 48. Hydén, 1. Selindh, 46. Malmström. Diváci: 1059.