Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu. Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu.
28. 1. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Dalen přestřílel Moru, vítězili i ostatní favorité

Všichni 4 čeští zástupci ve švédské Superlize se ve středečních zápasech gólově prosadili. Zatímco Dalen i díky třem exvítkovickým reprezentantům v sestavě v bláznivém duelu s Morou získal plný počet bodů, Linköping Matěje Jendrišáka zvítězil až v prodloužení.

Mora se toužila v Dalenu odrazit od posledního místa a o body bojovala zuby nehty. Více než 1000 diváků vidělo parádní přestřelku, v níž nakonec domácí soupeře přetlačili. Skóre zápasu otevřel Patrik Suchánek, vítěznou trefu zaznamenal Milan Tomašík a dokonce svůj druhý gól v utkání vstřelil při powerplay soupeře specialista na tuto činnost z posledních zápasů Martin Tokoš. Z premiérového zásahu po návratu mezi superligové mantinely se radoval veterán Peter Bodén.

Matěj Jendrišák poslal těsně po polovině zápasu s Granlem svůj Linköping do vedení 3:2 a když pět minut před koncem vedli domácí o tři branky zdálo se, že soupeř už nemá pražádnou naději na bodový zisk. Granlo se ale zvedlo a v 59. minutě dvěma slepenými góly srovnalo. V nastaveném čase rozhodl o bonusovém bodu pro Linköping jeho 23letý kapitán Anton Karlsson.

Pixbo se rozjíždělo pomalu, první gól vstřelilo díky Patricku Malmströmovi až po 37 minutách hry. Ve třetí dvacetiminutovce ale ,,červené lišky“ zapli na plné obrátky, třetinu vyhráli 6:2 a díky tříbodovému vítězství navýšili náskok na čele.

1454 fanoušků, kteří zavítali na šlágr mezi Stovretou a AIK Stockholm, viděli souboj švédských reprezentačních gólmanů. Velezkušený Patrick Aman pustil děrovaný míček za svá záda pouze dvakrát, jeho protivník a nástupce v bráně národního týmu Viktor Klinsten však vychytal všechny střelce soupeře včetně Rickieho Hyvärinena, který nedávno přestoupil do AIK právě ze Storvrety. Loňští vícemistři tak zvítězili fotbalovým výsledkem 2:0.

Důležité dva body v body o play off si připsali Mullsjö. Vyrovnaný duel s Växjö dospěl až do prodloužení. Nastavený čas ukončil stylově vítězným gólem kapitán a ikona Mullsjö David Gillek.

V závěrečné pětiminutovce druhé třetiny rozhodl Warberg o výhře nad Höllvikensem. Domácí povzbuzeni víkendovým úspěchem v Dalenu do té doby vedli, favorit ale poté výsledek otočil, v posledním dějství si už vedení pohlídal a výhru ještě pojistil. Dvěma góly se na tom podílel ostřílený centr Martin Emanuelsson.

Výsledky 20. kola švédské Superligy:

Dalen – KAIS Mora 12:9 (4:2, 2:4, 6:3)
Branky: 8. a 60. TOKOŠ, 18. a 44. Kronberg (na obě SUCHÁNEK), 6. SUCHÁNEK, 19. Johansson, 26. J. Eriksson (TOMAŠÍK), 39. M. Berglund, 42. A. Andersson, 42. P. Bodén, 52. TOMAŠÍK, 57. A. Berglund – 17. a 28. Max Wahlgren, 40. a 56. Hallvars Persson, 8. Widh, 37. Tomth, 38. Riedi, 45. Mbanza, 52. Westlund. Diváci: 1124.

Linköping – Granlo 6:5 pp. (1:2, 2:0, 2:3 – 1:0)
Branky: 16. Kapple, 22. Ström, 31. JENDRIŠÁK, 43. Ekstrand (JENDRIŠÁK), 55. Gustafsson, 63. A. Karlsson – 17. a 59. Samuelsson, 7. Nyh, 56. Asp, 59. Berglund. Diváci: 513.

Pixbo – Helsingborg 7:3 (0:1, 1:0, 6:2)
Branky: 37. a 49. Malmström, 48. a 56. Hydén, 53. a 55. Östholm, 48. Selindh – 16. Lindberg, 49. Gullstrand, 60. Johnsson. Diváci: 346.

Storvreta – AIK Stockholm 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Rudd, 59. V. Andersson. Diváci: 1451.

Mullsjö – Växjö 5:4 pp. (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)
Branky: 31. a 40. Pettersson, 54. a 63. Gillek, 17. Hedlund – 1. Johansson, 9. Persson, 51. Roos, 56. Jämtdal. Diváci: 891.

Höllvikens – Warberg 5:9 (2:2, 1:3, 2:4)
Branky: 4. M. Andersson, 14. Nivestam, 31. Mattsson, 50. Wilhelmsson, 55. P. Karlsson – 39. a 58. Emanuelsson, 19. Welin-Odeback, 20. Stenmark, 36. Akesson, 38. Hasselström, 48. Kongstad, 57. Karlander, 60. Mattias Wallgren. Diváci: 486.