23. 2. 2015 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Boj o play off ve Švédsku vrcholí, činí se i Češi

I v 24. kole švédské Superligy byli vidět čeští legionáři. Čtyři kanadské body se připsal Matěj Jendrišák při demolici poslední Mory, trojice krajánků z Dalenu se podílela na veledůležité výhře nad Storvretou. V závěrečném mimořádně vyrovnaném boji o play off jde téměř všem týmům o každý bodík a tak nepřekvapí, že hned čtyři duely ze sedmi se rozhodovali až v prodloužení.

KAIS Mora je s 12 body na posledním místě tabulky a zápas s Linköpingem podle toho vypadal. Hosté si vystříleli vítězství už v prvních dvou třetinách a v té závěrečné se utkání už jen dohrávalo. 7. nejlepší střelec Superligy Matěj Jendrišák tentokrát hlavně připravoval střelecké pozice pro své spoluhráče – kromě gólu si připsal i tři asistence!

Stejný bodový zápis jako Jendrišák zaznamenal v dresu Dalenu zkušený Alexandr Bodén, jenž po přihrávce Patrika Suchánka otevřel v přesilovce skóre utkání se Storvretou. 1387 diváků vidělo 13 gólů od 13 různých střelců, mezi něž se zařadil i Martin Tokoš a se štěstím také Milan Tomašík, který si spravil chuť po neproměněném trestném střílení v úvodní třetině. Za stavu 6:6 rozhodl čtyři minuty před koncem domácí Johan Eriksson a vystřelil tak Dalenu tři body mající cenou zlata.

Play off nemá jisté ani Warberg, který vyzval na svém hřišti obhájce titulu z Falunu. Oba týmy se v napínavém zápase vystřídali ve vedení. Na 2:2 vyrovnával svým prvním gólem v sezoně švýcarský sváteční střelec Sandro Dominioni a když Mattias Kongstad 32 sekund po zahájení třetí části poslal Warberg do vedení, vypadalo to pro domácí hodně nadějně. Úřadující vítěz Poháru Mistrů ale vyrovnal a v prodloužení po parádním pasu Jonase Adrianssona rozhodl podle Florbal.cz nejlepší florbalista světa za loňský rok Rasmus Enström.

Höllvikens v domácím duelu s Växjö začal lépe. První třetinu vyhrál zejména díky dvěma trefám Pontuse Karlsona 3:1, to ale bylo od střelců předposledního týmu tabulky vše. V koncovce však nezářili ani hosté, kteří zvládli do konce základní hrací doby pouze vyrovnat. V nastaveném čase se projevila větší vůle po vítězství u o play off bojujícího Växjö, které díky trefě Olivera Uhrberga bralo bod navíc.

Prodlužovalo se i v utkání Mullsjö s vedoucím Pixbem. Hosté propásli možnost odskočit tříbodovou výhrou druhému Falunu na rozdíl jednoho bodu zejména kvůli nepovedené druhé třetině. Tu červené lišky prohráli 0:3. Nastavení se hrálo pouze 34 sekund, když se přesně trefil Patrik Malmström a zajistil svému týmu setrvání v čele tabulky.

Příliš pozdě zabrali hráči AIK. Tým v sestavě s legendami Patrikem Amanem, Rickiem Hyvärinenem, zlým mužem Kristofferem Kranbergem nebo Karlem-Johanem Iraeusem senzačně do bojů o titul nepostoupí. V minulém kole sice hráči ze Stockholmu v prodloužení zdolali Linkoping a nyní si bez problémů poradili s Granlem, jejich bodová ztráta na 8. místo je však příliš vysoká a nemají už ani teoretickou šanci jí dohnat.

Nepopulární 9. příčku zatím okupuje Sirius. Nováček soutěže statečně bojoval s Hellsingborgem a ani tento zápas nepoznal po 60 minutách svého vítěze. Prodloužení neobjevilo žádného nečekaného střelce, o bonusovém bodu pro Sirius rozhodl lídr kanadského bodování a tabulky střelců celé soutěže Billy Nilsson.

Hellsingborg však nemusí příliš smutnit. I díky dvěma gólům a jedné nahrávce finského vícemistra světa Miky Moilanena zvládl vítězně čtvrteční dohrávku 23. kola proti Mullsjö a se 40 body v tabulce má postup do vyřazovacích bojů před posledními dvěma zápasy ve svých rukou.

Výsledky 24. kola

KAIS Mora – Linköping 3:10 (1:4, 0:5, 2:1)
Branky: 3. Magnus Johansson, 51. Widh, 56. Norman – 2. a 22. Fritzell (na obě JENDRIŠÁK), 6. a 32. Marcus Johansson, 20. a 22. Mikael Karlsson, 15. JENDRIŠÁK, 31. Dargren, 40. J. Johansson, 46. Klein (JENDRIŠÁK). Diváci: 226.

Dalen – Storvreta 7:6 (2:1, 3:3, 2:2)
Branky: 11. A. Bodén (SUCHÁNEK), 15. Kronberg, 36. A. Berglund, 40. A. Andersson, 40. TOKOŠ, 47. TOMAŠÍK, 57. J. Eriksson – 14. Waldenvik, 22. Olsson, 28. M. Samuelsson, 39. Kohonen, 43. Berggren, 44. Stenberg. Diváci: 1387.

Warberg – Falun 3:4 pp. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 3. Emanuelsson, 37. Dominioni, 41. Kongstad – 19. Tiitu, 25. Carlström, 54. Holmgren, 62. Enström. Diváci: 875.

Höllvikens – Växjö 3:4 pp. (3:1, 0:0, 0:2 – 0:1)
Branky: 3. a 5. P. Karlson, 19. Kronholm – 4. Roos, 46. Jämtdal, 55. Kjellson, 62. Uhrberg. Diváci: 456.

Mullsjö – Pixbo 5:6 pp. (0:2, 3:0, 2:3 – 0:1)
Branky: 38. a 40. Hedlund, 31. Gillek, 51. Hedin, 56. Van Keppel – 44. a 46. Östholm, 4. Andreasson, 15. Selindh, 58. Hydén, 61. Malmström. Diváci: 1423.

AIK Stockholm – Granlo 8:4 (4:1, 0:1, 4:2)
Branky: 17. a 20. Landberg, 49. a 60. Hyvärinen, 4. K. L. Asp, 16. Jirebeck, 52. vlastní, 53. Kjellbris – 3. A. Samuelsson, 25. J. Berglund, 58. a 60. Nordlund. Diváci: 568.

IK Sirius IBK – Helsingborg 6:5 pp. (2:2, 1:2, 2:1 – 1:0)
Branky: 5. a 49. Berlin, 2. Jällrud, 35. J. Eriksson, 45. Svenson, 63. B. Nillson – 17. Gullstrand, 17. Fält, 21. D. Johnsson, 30. Kukkola, 57. Moilanen. Diváci: 1021.

Dohrávka 23. kola

Hellsingborg – Mullsjö 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)
Branky: 26. a 52. Moilanen, 15. J. Nilsson, 31. Kukkola, 40. Gullstrand – 53. a 60. J. Pettersson, 39. Utterberg, 53. Kihlblom. Diváci: 714.

Autor: Redakce Florbal.cz