Vojtěch Skalík Vojtěch Skalík
6. 4. 2015 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Ve Švýcarsku se schyluje k „českému“ finále. Skalík se blýskl hattrickem

Zatímco dva Češi už si účast ve finále švýcarské ligy zajistili, další dva k němu nemají daleko. Aligátoři z Malans dnes totiž porazili Köniz 7:3 a k postupu jim chybí jediná výhra. Hattrick do sítě soupeře nasázel Vojtěch Skalík. Neotálel ani Wiler, který po fantastickém obratu slaví postup.

Aligátoři prohrávali v sérii s Könizem 1:2, dvěma výhrami v řadě se však dostali zpátky do hry a nyní jsou krůček od vytouženého cíle. V minulém utkání předvedl výborný výkon Martin Ostřanský, tentokráte se činil jeho parťák Vojtěch Skalík. Český útočník ve třetí třetině zkompletoval hattrick a výraznou měrou pomohl svému týmu k vítězství.

Skalík se poprvé prosadil už v páté minutě, kdy zvyšoval na 3:0, hosté pak sice dokázali snížit, utkání už však nezdramatizovali a Malans si v poklidu dokráčelo ke třetí výhře v této semifinálové série. Šesté utkání je na programu v pátek a Aligátoři v něm budou chtít proměnit svůj první mečbol.

Nevídaný obrat předvedl Wiler. Ten prohrával doma s Langnau už 2:7, pak ale jeho hráči přepnuli na vyšší rychlost. Na konci druhé a v průběhu třetí části vstřelili do sítě soupeře sedm branek a nakonec se radovali z vítězství 9:8. O výhře domácích rozhodl v poslední minutě Christian Hofbauer. Danielové Šebek a Šešulka tak mohou slavit postup do finále!

Výsledky semifinále švýcarské ligy:

Malans – Köniz 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
Branky: 5., 46. a 51. SKALÍK, 2. a 3. Braillard, 39. Berry, 60. Laely – 6. Kuchen, 43. Wälti, 56. Antener. Diváci: 813. Stav série: 3:2.

Wiler – Langnau 9:8 (2:2, 2:5, 5:1)
Branky: 10. a 43. Olofsson, 52. a 59. Mendelin, 37. a 60. Ch. Hofbauer, 12. Rosén, 39. Fankhauser, 49. Vänttinen – 2. a 22. Stucki, 11. a 32. Siegenthaler, 29. a 58. Gfeller, 25. L. Andersson, 27. Krähenbühl. Diváci: 853. Konečný stav série: 4:1.