Hana Koníčková se vydává na své první zahraniční angažmá. Foto: NST Lappeenranta
23. 7. 2015 Ženský florbal - Zahraničí (6) KOMENTÁŘŮ

Koníčková míří do Finska. Bude to velké dobrodružství, říká

 České florbalistky nadále proudí z domácí extraligy na sever. Ženská SSL už v létě eviduje dva přestupy na trase česká extraliga – Švédsko, ještě o jeden víc má na kontě finská Naisten Salibandyliiga. Do NST Lappeenranta totiž přestupuje kapitánka ženského národního týmu Hana Koníčková.

Dnes již exliberecká univerzálka je dalším z řady defenzivních příchodů do týmu, který působí poblíž finsko–ruských hranic.

Už před Koníčkovou totiž Lappeenranta oznámila, že její branku bude nově střežit Jonna Mäkelä. Ta se bude moci spolehnout na pomoc obranného dua Karjalainen – Ukkonen, dnes již bývalých spoluhráček Hanky Lackové z Churu.

Pro třiadvacetiletou kapitánku národního týmu žen jde o první zahraniční angažmá. Jsem velmi šťastná, že si v následující sezoně zkusím působení ve finské lize,“ řekla několik minut po podpisu smlouvy webu Florbal.cz. „Ohromně se těším, až získám další cenné zkušenosti přímo na hřišti, po boku tamních hráček,“ dodala.

NST přitom Hanu Koníčkovou vábilo už před pěti lety. „Nabídku jsem měla už v roce 2010, nyní je ale ta správná doba ji využít,“ říká.

Reprezentační kapitánka mohla působit také v dějišti prosincového světového šampionátu. „Původně jsem jednala s klubem z Tampere, ale vše nakonec ztroskotalo na práci,“ prozradila budoucí jazyková asistentka ve škole. „Jsem ráda za NST. Je to velmi kvalitní klub, z jejich strany je cítit nadšení a zájem,“ pochvaluje si.

Právě přístup si nemůže vynachválit. „Právě jsem přímo v Lappeenrantě a musím říci, že vše funguje jak má, klub mně se vším pomáhá a s novými spoluhráčkami poznávám město,“ popisuje. Na závěr trochu odlehčí atmosféru. „Bude to jedno velké dobrodružství,“ usměje se.

Hlavní trenér Lasse Kurronen si příchod Koníčkové také pochvaluje. „Navzdory svému nízkému věku je to zkušená hráčka, která dokáže hrát jak v útoku, tak v obraně,“ uvedl v tiskové zprávě oddílu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • slunce napsal:

  tak Háňo, zakousni se chyť šanci za pačesy.
  Ať můžu jednou ukazovat návštěvám: tady, tady všude seděla…!
  😉

 • Měsíc napsal:

  nejsem si jist jestli tadle hračka vubec má na zahraničí. na tož vubec na reprezentaci. Kdyby celou dobu nebyla protlačováná svoji trenerkou barynou tak by za žadnou cebu nemohla hrat repre a ješte bejt kapitán když Billa nemohla hrat. je hrozny co se deje s naší reprezentaci.

 • Mao napsal:

  Jasne ze ma na repre. Jednoznacne. A s repre se deje jen to, ze se konecne zacalo trenovat, coz se mnoha lidem rozhodne nezamlouva.

  • Hirošima napsal:

   Vono se tam ted jako trenuje? Ze na venek to vypada, ze holky jezdi na vylety misto hrani florbalu. ja teda chapu, ze zijeme v demokracii, takze se program prizpusobuje te vetsine, co florbal hrat neumi, ale zas ma dobry vztahy s trenerem a trenerkou…asi mame kazdy jine predstavy o tom, co znamena trenovat a trenovat florbal.

 • Fans napsal:

  V repre se netrénovalo ? To by asi Š+Š neměly radost.

Napsat komentář

*