Pixbo má osmé zlato z Czech Open. Pixbo má osmé zlato z Czech Open.
16. 8. 2015 Czech Open (0) KOMENTÁŘŮ

Pixbo smetlo Köniz! Z titulu se radují i Fridrich s Vávrou

Švédské Pixbo poosmé vyhrálo elitní kategorii Czech Open. Ve finále nedalo švýcarskému Könizu šanci a zvítězilo 9:5. V kategorii Pro se z triumfu radují Pardubice. Největší podíl na finálovým vítězství nad Ostravou měl Martin Zozulák, který nasázel do sítě soupeře pět branek. Bez zisku zlaté medaile však nezůstali ani Milan Fridrich či Marek Vávra, kteří ovládli nejpočetnější kategorii Open.

Pixbo od začátku udávalo ráz zápasu a už v deváté minutě vedlo 3:0. Köniz se sice ve druhé části začal více prosazovat, Pixbo si však suverénně dokráčelo pro zlato. Turnajem prošlo neohroženě a zapotilo se leda tak v semifinálovém souboji s Dalenem.

Nejlepším brankářem elitní kategorie byl vyhlášen mladoboleslavský David Rytych, který dopomohl Středočechům k zisku bronzových medailí.

Martin Zozulák sestřelil Ostravu. Na jeho pět gólů nenašli Ostravané odpověď a s pardubickými sokoly padli 3:8. Už po půli museli dotahovat čtyřbrankové manko, které si Pardubice pohlídaly. Ze zlata se Pardubičtí radují po osmi letech, v roce 2007 dobyli otevřenou kategorii.

Milan Fridrich dobyl Czech Open v kategorii Open.

Tatran dobyl Czech Open v otevřené kategorii.

Střešovickému Tatranu to v elitní kategorii nevyšlo. Ze zlata se však radují alespoň jeho zástupci v Open kategorii. Střešovická rezerva, za kterou nastoupily i posily z A týmu Marek Vávra, Milan Fridrich či Jakub Slavík, porazili ve finále Ústí 6:4. Hattrick zaznamenal právě Slavík.

Nejlepším střelcem otevřené kategorie, ve které startovalo 129 mužstev, byl Vávra se 14 zásahy. S přičtením 12 asistencí nasbíral ostrostřelec Tatranu celkově 26 bodů. Milan Fridrich přispěl k triumfu 13 body, ale kvůli trenérským povinnostem u áčka nenastoupil do všech zápasů.

Finále elitní kategorie:

Köniz – Pixbo 4:9 (1:5)
Branky: 37. a 54. Frejd, 48. Wälti, 60. Lederbjerger – 9. a 50. Thurén, 27. a 41. Selindth, 1. Östholm, 6. Anderson, 30. Henriksson, 60. Agus, 60. Björsander.

Konečné pořadí:
1. Pixbo (Švéd.)
2. Köniz (Švýc.)
3. Mladá Boleslav, Dalen (Švéd.)

Nejlepší střelec: Manuel Maurer (Köniz) – 9 branek
Nejlepší hráč: Patrik Malström (Pixbo)
Nejlepší brankář: David Rytych (Mladá Boleslav)

Finále kategorie Pro:

Ostrava – Pardubice 3:8 (0:4)
Branky: 29. Komačka, 33. Michalík, 39. Eichner – 8., 10., 16., 30., 40. Zozulák, 4. a 40. Krajcigr, 35. Ďopan.

1. Pardubice
2. Ostrava
3. Köniz U21 (Švýc.), Umeå IBF (Švéd.)

Nejlepší střelec: Jan Zaugg (Köniz U21), Milan Bína (Vinohrady) – 9 branek
Nejlepší brankář: Jakub Levínský (Pardubice)
Nejlepší hráč: Jakub Robenek (Ostrava)

Finále kategorie Open:

Florbal Ústí – Tatran Střešovice 4:6 (1:2)
Branky: 35. a 38. Schuschwary, 4. Glatz, 24. Kolstrunk – 26., 29. a 40. Slavík, 15. Kolísko, 20. Vávra, 35. Skála.