Tereza Urbánková. Foto: facebook Tereza Urbánková. Foto: facebook
17. 9. 2015 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Mikeš s Urbánkovou skórovali, Granlo ale podlehlo Storvretě

Čtvrteční večer přinesl dva české debuty ve Švédsku. Za Granlo poprvé nastoupil Ondřej Mikeš, v otevíracím utkání ženské nejvyšší zase barvy Mory hájila Tereza Urbánková. Oba bývalí hráči Chodova skórovali, z vítězství se ale mohla radovat pouze Urbánková. Mikešovo Granlo totiž podlehlo Storvretě 2:4.

Byl to pořádný křest ohněm, vždyť Granlo Ondřeje Mikeše na úvod sezony vyzvalo Storvretu, která má ve florbalovém světě obrovské jméno a ani poslední nepovedený ročník, spolu s Kohonenovým odchodem, na tom nemůže nic změnit.

SESTŘIH GÓLŮ ZÁPASU STORVRETA – GRANLO NAJDETE ZDE

Mikeš dokonce v patnácté minutě otevřel skóre a první třetinu jeho celek vyhrál 2:1, avšak vedení neudržel a odešel poražen 2:4.

Pořádnou přestřelku nabídlo ve třetí části utkání mezi domácím AIK a Falunem. Úřadující šampioni a účastníci Champions Cupu v Mladé Boleslavi nakonec ve svém úvodním vystoupení nezískali ani bod, když podlehli AIK 6:7. Dvěma slepenými brankami o vítězství rozhodl Kjellbris.

V ženské nejvyšší soutěži prožila úspěšný debut Tereza Urbánková. Její Mora vyhrála v Karlstadu jasně 8:0 a česká útočnice zaznamenala třetí branku svého týmu.

Švédská Superliga, 1. kolo:

Storvreta – Granlo 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 2. Rudd, 26. Samuelsson, 30. Sundstedt, 56. Olsson – 15. MIKEŠ, 19. Berglund

AIK – Falun 7:6 (1:2, 1:1, 5:3)
Branky: 10. a 28. Hagberg, 53. a 54. Kjellbris, 41. Eriksson, 45. Hyvärinen, 46. Hedengran – 17. a 47. Hallén, 20. a 48. Galante Carlström, 34. Palmén

Švédská Superliga žen, 1. kolo:

Karlstad – Mora 0:8 (0:2, 0:5, 0:1)
Branky: 17., 25. a 43. Andreáson, 27. a 28. Wijk, 3. Tschöp, 25. URBÁNKOVÁ, 31. Berling