Michal Podhráský. Foto: Raphael Studer, unihockey.ch Michal Podhráský. Foto: Raphael Studer, unihockey.ch
11. 10. 2015 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Podhráský bodoval a jeho Rychenberg jde do čela!

Český reprezentant Michal Podhráský zaznamenal v 5. kole švýcarské nejvyšší soutěže dva body a podílel se tak na výhře svého celku. Rychenberg zdolal Thun vysoko 10:3 a vyšvihl se na první příčku. Gól zaznamenal také Lukáš Veltšmíd, který přispěl k triumfu Malans. Aligátoři jsou jen o skóre druzí.

Podhráský nejprve v závěru druhé třetiny nahrál na gól Michelu Schwerzmannovi a v závěrečné dvacetiminutovce se mohl radovat z vlastní trefy. Ve 45. minuty zvyšoval na 8:3 a jeho tým dokráčel k pohodlnému vítězství. Rychenberg ještě letos neprohrál v základní hrací době a zvítězil třikrát v řadě.

Výbornou formu si udržuje také Malans. Aligátoři porazili Köniz 6:4 a Veltšmíd si připsal velmi důležitou branku na 3:3. Favorité pak zápas rozsekli v poslední periodě, kterou ovládli poměrem 4:2.

Wiler se do domácí soutěže po účasti na Poháru mistrů nevrátil vítězně. Doma podlehl v prodloužení Tygrům z Langnau a v tabulce je až na pátém místě. Oproti svým soupeřům má však jeden zápas k dobru.

Pouze jeden gól pustil za svá záda český brankář Lukáš Bauer. Jeho Grünenmatt porazil před vlastními diváky Kloten vysoko 8:1 a poskočil na sedmou příčku švýcarské ligy.

5. kolo švýcarské ligy:

Thun – Rychenberg 3:10 (1:3, 1:4, 1:3)
Branky: 11. Kramer, 36. Frey, 44. Winkler – 19., 27. a 53. Schaub, 2. a 39. Buff, 40. a 58. Schwerzmann (na první PODHRÁSKÝ), 14. Gutknecht, 32. Kern, 45. PODHRÁSKÝ. Diváci: 223.

Malans – Köniz 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)
Branky: 6. a 56. Hulmi, 32. Braillard, 49. VELTŠMÍD, 50. Jäger, 58. Buchli – 3. Kjellman, 37. Wälti, 43. Baumann, 59. Maurer. Diváci: 382.

St. Gallen – GC Curych 3:10 (1:1, 1:4, 1:5)
Branky: 20. Kroona, 31. Laaksonen, 57. Eschbach – 13., 28. a 30. Scalvinoni, 37., 41. a 54. K. Nilsson, 21. Meier, 42. Vizzini, 57. Zürcher, 60. Rüegger. Diváci: 303.

Chur – Uster 7:4 (2:3, 1:0, 4:1)
Branky: 13. a 60. Ferraresi, 18. Binggeli, 22. Camenisch, 47. Weber, 50. Gafvelin, 58. Hirschi – 1. a 11. Urner, 19. Kulmala, 53. Büsser. Diváci: 282.

Wiler – Langnau 5:6 (1:2, 2:2, 2:1 – 0:1) po prodl.
Branky: 7. Mendelin, 28. Meister, 29. Louis, 42. Bischofberger, 59. Ch. Hofbauer – 12. a 14. Stucki, 24. Engel, 33. Langenegger, 55. Pylsy, 61. Brechbühl. Diváci: 589.

Grünenmatt – Kloten 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
Branky: 18., 44. a 59. Berglund, 60. a 60. Weber, 13. Flühmann, 22. Markström, 35. Aeschbacher – 50. Sturzenegger. Diváci: 212.