Kladenští Kanonýři se radují, Tomáš Nushart (zcela vlevo) jim k triumfu pomohl čtyřmi zásahy. Foto: Facebook Kanonýři Kladno. Kladenští Kanonýři se radují, Tomáš Nushart (zcela vlevo) jim k triumfu pomohl čtyřmi zásahy. Foto: Facebook Kanonýři Kladno.
20. 10. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick ovládl šlágr s Ústím, Kladno díky čtyřem trefám Nusharta zdolalo Lípu

Ústí poprvé zaváhalo! Na hřišti brněnského Hattricku padlo v prodloužení 6:7 a 1. ligu už vede pouze s dvoubodovým náskokem, navíc má o zápas víc než jeho pronásledovatel. Tabulkou stoupá Kladno, které na domácí půdě zdolalo Českou Lípu.

Utkání v Brně se změnilo v jednu velkou přestřelku. Hosté vyhráli úvodní část 2:0, jenže Hattrick jim vše ve druhé části vrátil i s úroky. V prostřední dvacetiminutovce nasázel do sítě soupeře pět gólů a otočil skóre ve svůj prospěch. Přesto musel v závěru dotahovat jednogólové vedení Severočechů.

To se nakonec díky brance Martina Houště povedlo a stejný hráč pak v 63. minutě rozhodl prodloužení. Zkompletoval tak svůj hattrick a výraznou měrou pomohl svému týmu k důležité výhře. Už v příštím kole se tedy může měnit lídr soutěže.

Brnu se hodily góly Houště, Kladno má zase Tomáše Nusharta. Hráč, který je na Kladně na střídavém hostování z Tatranu, zasadil České Lípě čtyři zásahy a Středočeši i přes závěrečnou stíhací jízdu hostů duel ovládli 6:4.

I v dalších duelech vítězili domácí, Liberec si připsal druhé vítězství v řadě, když porazil Pelhřimov posílený o vinohradské mladíky Martina Skřivánka a Jana Zavadila, již mohou podobně jako Nushart startovat v obou soutěžích.

Před nejvyšší návštěvou kola (312 diváků) si Svitavy připsaly skalp třetího Znojma. V posledních sedmi minutách totiž domácí zaznamenali čtyři branky a postarali se o dokonalý obrat. Svitavští tak slaví první výhru v nové sezoně.

4. kolo 1. ligy:

FBŠ Hattrick Brno – Ústí nad Labem 7:6 (0:2, 5:2, 1:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 40., 57. a 63. Houšť, 22. Kolajta, 22. Houbal, 23. Pexa, 37. Grich – 3. a 53. Kopecký, 23. a 47. Stummer, 10. Kolstrunk, 26. Štorek. Diváci: 152.

FBC Kanonýři Kladno – FBC Česká Lípa 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 10., 13., 45. a 51. Nushart, 35. Richtr, 39. A. Burian – 18. Tichý, 50. Motejzík, 53. Jeřábek, 57. Vnuk. Diváci: 133.

FBC Liberec – Spartak Pelhřimov 7:2 (3:1, 4:1, 0:0)
Branky: 3. a 21. Valeš, 27. a 34. Marek, 10. Hůza, 15. Ferdan, 26. Klucho – 4. Skřivánek, 33. J. Zavadil. Diváci: 143.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – 1. MVIL Ostrava 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Branky: 24., 26. a 38. Viktořík, 19. a 46. Krhut, 48. Barabáš – 10. a 26. Tomiczek, 12. Smrčka. Diváci: 145.

FbK Svitavy – TJ Znojmo 8:6 (1:3, 3:1, 4:2)
Branky: 34. a 38. Doseděl, 19. Šivák, 39. Bečvář, 54. Říha, 56. König, 60. Kolena, 60. Doseděl – 5. a 33. Sláma, 14. a 59. Pánek, 15. Palát, 51. Čihal. Diváci: 312.

BLACK ANGELS – FBC Start98 7:5 (2:1, 3:2, 2:2)
Branky: 17. a 30. Pícha, 27. a 55. Nekola, 19. Melíšek, 25. Zikmund, 51. Bauman – 12. a 26. Slavík, 46. a 55. Studený, 33. Mareš. Diváci: 57.