Martin Tokoš
1. 11. 2015 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Tokoš dvěma trefami vystřílel Dalenu výhru proti Storvretě

Martin Tokoš se stal hlavní hvězdou zápasu Dalenu na hřišti Storvrety. Reprezentační forvard rozhodl 2 trefami o triumfu svého týmu na hřišti favorita. Ten padl teprve podruhé v sezoně a doma vůbec poprvé v tomto ročníku.

Tokoš před zápasem vykládal, že jeho tým má zdravé sebevědomí a byl přesvědčen o tom, že Dalen může ve Fyrishovu brát všechny 3 body. „Taky vím, že bych měl víc střílet místo nahrávání. Góly dávat umím, snad se to spustí proti Storvretě,“ doufal v rozhovoru pro web Dalenu.

Prognóza i přání mu vyšly. Dalen brzy vedl 2:0, když druhou trefu obstaral bleskovou dorážkou zblízka právě Tokoš. Jeho tým pak byl pod palbou, ale kapituloval až v polovině utkání při vyloučení Patrika Suchánka. Domácí krátce nato znovu v početní výhodě vyrovnali, jenže i Dalen ukázal, že umí přesilovky a Jonas Svahn ještě do druhé přestávky vrátil při hře 5 na 3 hostům vedení.

To odolávalo až do konce, hráči v červeném zahazovali šanci za šancí a tak je při závěrečné hře bez brankáře definitivně spolu s 1486 diváky rozesmutnil svým pátým zásahem v sezoně Tokoš. Na hrotu vystihl riskantní zadovku posledního Rasmuse Sundstedta, obral ho o míček a pro jeho rychlé nohy pak nebyl problém dopravit hrací předmět do prázdné branky. Dalen vyhrál už potřetí za sebou a v tabulce drží 8. příčku.

Naopak důvod k radosti nemohli mít další čeští legionáři. Matěj Jendrišák sice gólem a asistencí pomohl Linköpingu do vedení v aréně Warbergu, ovšem při jeho trestu za nedovolené bránění soupeř 2 minuty před koncem vyrovnal a v prodloužení pak obrat dokonal.

Ještě hůř dopadlo Granlo. Ondřej Mikeš během úvodních 40 minut dvakrát nabil na gól a do poslední třetiny vstupoval se spoluhráči s příjemným vedením 4:2. Jenže v závěrečné části se stalo něco nevídaného, Karlstad v ní triumfoval 7:0 a nakonec jasně zvítězil 9:4! Zdrcující obrat řídil Adam Colling, jenž za 15 minut posbíral 5 bodů (1+4) a vyšvihl se do vedení v pořadí produktivity.

Výsledky 7. kola švédské Superligy:

Storvreta – Dalen 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 29. Sjögren, 33. Pettersson – 6. a 60. TOKOŠ, 3. Eriksson, 37. Svahn. Diváci: 1486.

Warberg – Linköping 7:6 v prodl. (2:2, 2:3, 2:1 – 1:0)
Branky: 16., 42. a 62. Karlander, 25. a 58. Wallgren, 12. Eriksson, 39. Stenmark – 2. Martin Karlsson, 12. Johansson, 27. Björk, 30. Mikael Karlsson, 38. A. Karlsson (JENDRIŠÁK), 50. JENDRIŠÁK. Diváci: 900.

Karlstad – Granlo 9:4 (1:1, 1:3, 7:0)
Branky: 42., 52. a 55. Degeryd, 7. a 57. A. Colling, 29. a 50. T. Colling, 50. Karlsson, 57. Palm Gonzalez – 28. a 38. Wahlgren (na první MIKEŠ), 20. Berglund, 37. Fransson (MIKEŠ). Diváci: 710.

Falun – Gävle 10:2 (3:0, 3:1, 4:1)
Branky: 14., 31. a 50. Skog, 10. a 52. Galante Carlström, 13. Johannes Larsson, 21. Enström, 27. Palmén, 58. Johansson, 59. Fahlström – 35. Strand Söderholm, 46. Rokka. Diváci: 2168.

Pixbo – Helsingborg 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Branky: 17., 44. a 46. Malmström, 33. a 47. Östholm, 28. Fors – 11. Moilanen, 26. Nordgren, 34. Johnsson, 41. Kukkola. Diváci: 503.

Mullsjö – Sirius 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky: 17. Kihlblom, 40. Lundgren, 46. Gidske, 48. Olofsson, 57. Rosén, 59. Hedlund – 29. Stenlund, 42. Krisandersson, 54. B. Nilsson. Diváci: 786.

Växjö – AIK Stockholm 9:5 (3:0, 2:2, 4:3)
Branky: 5., 6., 28. a 56. Andersson, 24. a 50. Ahlroth, 14. Mourujärvi, 45. Holmér, 58. Ramirez – 44. a 60. Iraeus, 26. Norman, 34. Hagberg, 50. Hyvärinen. Diváci: 1089.

Autor: Pavel Křiklan