Corin Rüttimann (uprostřed) přispěla k porážce Česka dvěma góly. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
8. 11. 2015 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Švýcarky v poslední desetiminutovce potrestaly chyby a porazily Češky 5:3
České reprezentantky zakončily své působení na turnaji série Euro Floorball Tour ve finském Tampere. Ani ve svém třetím utkání nedokázaly zvítězit, byť se Švýcarskem sehrály nejvyrovnanější partii. Dlouho to byla přetahovaná o jeden gól, v posledních deseti minutách ale Švýcarky potrestaly české chyby a nakonec vyhrály 5:3.

Utkání bylo tradičně nejvyrovnanější na podniku série Euro Floorball Tour a od začátku bylo jasné, že bude diametrálně odlišné od utkání hraného den předtím proti Švédsku. První velkou šanci měla ve druhé minutě Wiki, která si zaběhla za obranu, ale její únik Ranochová vychytala.

Na první branku se čekalo do třinácté minuty, Stella zachytila zpětný pas od mantinelu za švýcarskou brankou, utekla obránkyním a chladnokrevně zakončila. Prakticky vzápětí ale Češky srovnaly: Mlejnková dobře ukryla střelu přes bránící von Rickenbach a míček prošel do brány.

Vyrovnané skóre ale vydrželo jen tři minuty. V přesilové hře se totiž na středu hřiště dostala k míčku Rüttimann a krátkým švihem vyslala projektil za Ranochovou. Závěr třetiny přinesl velkou hrubku v rozehrávce, kterou naštěstí nedokázala třetí formace Švýcarek využít, zato na lavičce stojícího Miroslava Janovského tato situace rozpálila do ruda.

Do prostřední části vstoupil náš tým poměrně dobře, byl aktivnější, jenže kromě výběhu Urbánkové od mantinelu si kvalitní příležitost nevytvořil.

Určitým zlomem se stala šance Wiki v polovině utkání, kterou sice neproměnila, ale v následujících pěti minutách si Švýcarky vytvořily největší převahu v utkání. Nedokázaly ji ale vyjádřit gólově, zato na české straně se radovala Koníčková, která srovnala parádním tahem.

Třetí třetina začala nadějně, jenže jako první se z branky radovaly Švýcarky, když se prosadila Ulber. Češky ale dokázaly rychle kontrovat, pohlednou kombinaci při přesilové hře využila Bočanová.

Jenže naše florbalistky položily opět chyby na vlastní polovině. Sedm minut před koncem si s obránkyněmi nerozuměla Vrátná a k volnému míčku se dostala pohotová Rüttimann, minutu a půl před koncem pak Zwinggi přesnou ranou k tyči využila kombinační akci.

Švýcarsko – Česko 5:3 (2:1, 0:1 a 3:1)
Branky a asistence: 17. a 53. Rüttimann (na první Wiki), 13. Stella (Sgier), 50. Ulber (Putzi) a 59. Zwinggi (Stella) – 14. Mlejnková (Řepková), 36. Koníčková (Sládečková) a 52. Bočanová (Koníčková).
Střely na branku: 21:17. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Rozhodčí: Kirves, Snellman (Finsko). Diváci: 135. Nejlepší hráčky: Corin Rüttimann – Hana Koníčková.

Sestava Česka: Ranochová – Koníčková, Billá, Čapková, Leierová, Rybičková, Paloncyová, Halfarová – Řepková, Mlejnková, Sládečková, Ratajová, Bočanová, Urbánková – Vojáčková, Jarolímová, Vrátná – Enenkelová a Krupnová. Trenéři: Miroslav Janovský – Lenka Bartošová


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*