Tomáíš Sladký, Tomáš Kafka, Radim Cepek, Partik Dóža, Marek Beneš. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák Tomáíš Sladký, Tomáš Kafka, Radim Cepek, Partik Dóža, Marek Beneš. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák
9. 11. 2015 Reprezentace - Muži (61) KOMENTÁŘŮ

Reprezentace zjistila, že jí svět utíká. Ale diváci fandí a mluví se krásně
Fiasko. Nic víc to nebylo. Národní tým nevyhrál v domácím prostředí na turnaji EFT v Brně ani jeden zápas a rok 2015 zakončí bez jediného vítězství. A to navzdory tomu, že měl v zádech až neuvěřitelnou podporu diváků. Tenhle fenomén lze těžko vysvětlit, lidé nepískají, ani když se sypou góly do české sítě jeden za druhým. Faktem ale je, že český mužský florbal na mezinárodní scéně vyklízí pozice.

A přitom to před časem nebylo tak zlé. Na Švédy Češi nikdy nestačili. I při onom vítězství v České Lípě se sešlo hned několik faktorů, které hrály do karet. Tým zahrál na maximum, vytěžil skoro všechny chyby a Seveřané zápas podcenili. Od té doby už zase vyučují. S Finy jeden čas uměl národní tým prohrát třeba jen o jeden-dva góly. A Švýcary přehrával. Rok 2015 ukázal, jak rychle je možné ztratit vybudované pozice. Čeští florbalisté nestíhali ani jednomu soupeři.

Horší ale je, že v rámci zachování sluníčkové atmosféry nejsou schopni ani sami aktéři pojmenovat stav. „Nemám hráčům co vytknout,“ říkal po debaklu 1:9 od Švédů trenér Radim Cepek. Bizarně pak vypadala slova Jana Natova, který jako vyhlášená hvězda v televizním pozápasovém rozhovoru tvrdil, že ne jen on měl být vyhlášenou hvězdou, protože „všichni hráli fakt skvěle“. Snad tomu věřil…

Jan Natov. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák

Jan Natov. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák

Už menší chvála od hlavního trenéra přišla po druhém utkání s Finy, kde byl tak markantní rozdíl hlavně v rychlosti a hře s míčkem. „My jsme nehráli na výsledek. Bohužel se to pro nás od začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Finové mají výbornou techniku, v útočném pásmu jim skoro nejde vzít míček,“ konstatoval Radim Cepek.

Přesto prý zápas ovlivnil fakt, jak týmy rozdílně využívaly šance. „Ne nebudu říkat, že Finové neměli zápas pod kontrolou. Asi nejsme schopní hrát 60 minut, abychom takového soupeře zavřeli. Ale rozhodla jejich potence a naše potence,“ říkal český hlavní trenér. Takže vlastně to, že Češi gól dát neumí a Finové ano. A přidal svá tradiční slova o nutnosti práce, bez které nikdy nebudou koláče. Ale v poslední třetině s Finy bylo vidět, že když se dře a chce, tak to může jít. I když samozřejmě už i Seveřané mohli šetřit síly na nedělní duel se Švédy.

Česká florbalová reprezentace. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák

Česká florbalová reprezentace. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák

Duel se Švýcarskem, ač byl fantasticky rozehraný, nasadil korunu všemu. Proč český tým po 40 minutách vyklidil hřiště, to je k nepochopení. Českým florbalistům utekl i poslední zápas a v poslední třetině i kvůli chybějícím silám, naivní hře a chybách při bránění chytili poslední ránu. Prohra 5:6 zakončila krutý rok 2015.

Poslední třetina, která měla být odehrána minimálně přijatelně pro ty úžasné diváky, skončila 0:4. „Byly to šťastné góly, které k nám propadly. Ale ano, Švýcaři se pokoušeli o střely, nic jiného jim ani nezbývalo. Kdybychom dali jeden dva góly z protiútoků, tak bylo rozhodnuto, Tam si myslím, že musíme zapracovat. Laxní proměňování šancí nás stálo výsledek,“ tvrdil Radim Cepek. Ano, v tom s ním lze souhlasit. Ve chvílích, kdy tým vedl 5:2, chtěl v exhibičním duchu dávat góly do prázdné brány. A to se pak vymstilo. Na té poslední prohře se Švýcary se projevilo i to, že hráči byli fyzicky i psychicky unavení.

Ale i pozitiva lze po těžkém a frustrujícím turnaji najít. V podstatě všech pět nováčků, kteří dostali šanci, se prezentovalo velmi dobře. Marek Beneš byl nejlepším českým hráčem v duelu se Švédy, Jan Šebesta podobně zářil v utkání s Finskem, Lukáš Hájek ukázal formu v duelu se Švýcary. Zápas od zápasu byl lepší a aktivnější i bek Lukáš Kuncman. Nezklamal ani Miloš Tyl.

Mattias Wallgren a Miloš Tyl. Foto: Martin Flousek

Mattias Wallgren a Miloš Tyl. Foto: Martin Flousek

Asistent trenéra Zdeněk Skružný, který přece jen dokáže rozebrat téma hlouběji, než jen slovy že se musí pracovat, už po prvním utkání se Švédy naznačil, že se dílo momentálně příliš nedaří. „Chceme ten rozdíl smazávat, pracujeme na tom, ale sami jste to viděli na hřišti…,“ konstatoval. „Máme dokonce pocit, že někteří hráči nemají optimální formu,“ přidal. Ano, opravdu u spousty florbalistů bylo znát, že nejsou ve své kůži. Zda to bylo tím, že se tým přeskládal v repre do úplně jiných formací, nebo se projevily dopady po přestupech na klubové úrovni, je otázka, kterou by ale trenéři měli umět řešit.

Vedení Českého florbalu před pár dny naznačilo, že nyní čeká reprezentaci tříletý cyklus s vrcholem MS 2018, kdy se světový šampionát vrátí do Prahy. Momentálně je trend takový, že světu přestáváme stačit. „Byli jsme kritizovaní za to, že máme hodně srazů, že máme dopolední tréninky, že jsou hráči unavení, ale my musíme pracovat. My té práce děláme málo,“ tvrdí Radim Cepek.

Česká florbalová reprezentace. Foto: flickr Český florbal

Česká florbalová reprezentace. Foto: flickr Český florbal

Před turnajem naznačil, že se chce zaměřit na útočnou fázi. Překopaly se útoky, na turnaji dal tým jen 9 gólů, propadl v přesilovkách a bylo zřejmé, že se zaměřuje na hru s poctivou obranou a rychlými kontry. To nevypadá jako úplná moderna. Ale filozofii zvoleného trenéra asi musíme ctít.

Ve fotbale či v hokeji by byl rok bez vítězství spojený s výkonnostním propadem týmu hodně pádným důvodem k úvahám o změně vedení týmu. Zatím se, jak se zdá, ale Cepkovi křeslo netřese. Alespoň z florbalového hnutí tyto signály nejsou. „Cítíme tlak, jsme za něj rádi. Jestliže na mě média a veřejnost vytváří tlak, tak je to správné. Jestli se někdo rozhodne, že je nutná změna, tak to budu respektovat. Já jen budu dělat vše pro to, abych v roce 2018 tým vedl, budu profesionálně pracovat,“ říká trenér reprezentace na otázku, zda se nebojí toho, že je ve hře i jeho hlava.

Milan Tomašík, Radim Cepek, Patrik Suchánek. Foto: Martin Flousek, flickr Český florbal

Milan Tomašík, Radim Cepek, Patrik Suchánek. Foto: Martin Flousek, flickr Český florbal

Jeden zvláštní fenomén ale ve florbalovém hnutí je. Když jsme oslovili několik trenérů ligových týmů, aby zhodnotili výkon reprezentace, nechtěli se k tématu raději vyjadřovat. Na českém florbalovém poli v tomto ohledu panuje loajalita, trenéři jsou zváni na tréninky a v podstatě jsou součástí týmu. Fandí mu, je to pro všechny citlivé téma. Ale je znát, že jsou opravdu zklamaní a rozčarovaní. A ti s ostřejšími názory nechtějí radši čeřit vodu, aby se jim časem něco nevrátilo jako bumerang. Výjimkami jsou Radomír Mrázek a Jan Zahalka, jejichž postřehy přineseme v následujících dnech.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Matheu napsal:

  Pevná obrana a brejky – recept, který vedl český tým s Cepkem v sestavě k úspěchu v roce 2004.

  Ovšem být někde hluboko uvnitř přesvědčený, že jsem jako trenér chytřejší než soupeři a že oni nepochopí, co dělám a co chystám – a nepřipraví se na to – to je jen ego, né moudrost, zkušenost a nadhled.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Vždycky když se dívám na MS v Hokeji, tak nadávám, jak týmy jako Norsko, Dánsko, Německo proti nám hrají zalezlí, betonují a čekají na chyby. O to víc mne pak štve, když díky tomuto systému prolezou třeba do čtvrtfinále, nedejbože semifinále. Proto teď jako fanoušek nadávám, že takto hraje i naše florbalová repre. Je to škoda. Ale tohle je jen pohled fanouška, nejsem florbalový trenér a jak mi nedávno jeden florbalový trenér řekl, ve florbale jsem jen krátkou chvíli (19 let) a jiný trenér mi pak řekl, že florbalu vůbec nerozumím 🙂

 • ja napsal:

  Dobře Rambo !!!! To si moc lidí nedovolí v té skleněné kouli jmeném ČFBU něco otevřeně kritizovat !!!!!! Ale napsal jsi to dobře hra bez systemu !!!! Nahazování balonku po mantinelu stylem POSUŇ !!!!

 • Tomáš Krásný napsal:

  Respekt k autorovi tohoto článku. Snad za něj nebude po zásluze potrestán. Pokud se pořád budeme všichni schovávat za obecné fráze, tak se nikam neposuneme. Jen vzpomeňme na trenéry fotbalové repre, jakými byl Rada a Bílek, anebo ke konci v hokeji i pan Hadamczik. Rovněž se neposuneme tím, že se budeme neustále vzájemně poplácávat po zádech, jak je vše v pořádku. To totiž vede jen ke ztrátě sebereflexe a k tomu, že kdokoliv přijde z jiným názorem, tak hned prudí. Asi bych v tuto chvíli o změněn trenéra uvažoval, byť ty prohry nejsou jen o trenérovi. Vím, že on se snaží dělat ze svého pohledu maximum. Já bych se přimlouval za Radomíra Mrázka. On si o mě může myslet cokoliv, ale pro mě je to stále jeden z největších odborníku na florbal a práce u reprezentace by mu slušela. Navíc je to člověk, který s nebojí prezentovat svůj názor a nestojí o poplácávání po zádech. Měl by dostat šanci! Jo a jen tak pro zajímavost. Schválně se podívejte, jakým způsobem hodnotí vystoupení na EFT druhé naše velké florbalové medium ceskyflorbal.cz. oslavují tam instagramisty. A o tom to je. Řešíme neustále marketing, media, diváky, ale svět už nám utekl skoro za horizont, že není vidět.

 • Nikdo napsal:

  Je smutný poslouchat pana Cepka, když říká „My jsme nehráli na výsledek“ Osobně si myslím, že pořád prezentováno Českým florbalem (čfbu), že reprezentace je top, že si zaslouží hromadu peněz atd., tak snad doma by mělo hrát na výsledek ne? pohybuji, že Švédi, Fini nehrají na výsledek, o pochvale hráčů je škoda psát, když jsem dorazil dom z haly po zápase se Švédy, a slyšel jsem tu pochvalu v televizi ze záznamu, tak jsem si říkal, jestli jsem nebyl na jiném zápase 🙁

  • Petr napsal:

   Nehrát na výsledek je jen výmluva.

   K zápasu se Švédy. Rozumím vyjádření Honzy Natova. Hráči se snažili, dostávali se dopředu až před švédskou branku, stříleli, ale brankář chytal (poměr střel 25:14 v náš prospěch). Švédové trestali z brejků zcela přesnými střelami. Byl to zápas, kdy naši hráči útočili a Švédové stříleli branky (14 střel, z toho 9 gólů). Prostě výuka produktivity, výsledek ale neodpovídal aktivitě obou týmů. Proto chápu, že s útočnou fází byl tým spokojen, ale je to jen polovina činnosti.

   • fanda napsal:

    já naopak vyjádření natova absolutně nerozumím – pro mě to je ztráta sebereflexe, nedostatek IQ, nebo mu něco sypou do jídla…každý ať si vybere. když jeden z předních hráčů superligy se dívá na to takhle po předvedeném výkonu, tak je snad během utkání trenéři u té bídy ještě chválí? to si mám myslet ?

    • Petr napsal:

     Já tomu naopak rozumím. Z pohledu útočníka sehráli se Švédy utkání, kdy se pomocí kombinace dostávali za jejich obranu, nedokázali ale překonat brankáře. V útoku byli aktivnější. Švédové hráli pragmaticky, využívali útočení Čechů a odkrývání prostor ke kontrům, ze kterých dávali přesnými střelami branky.

     Samozřejmě, že vyjádření Natova ve světle jednoznačného výsledku vyznívá tragikomicky a nesoudně, chápu ale jaký on z toho měl osobní pocit. Prostě byl nadšený jak si zahrál a měl z toho upřímnou radost, bez ohledu na výsledek.

     • fanda napsal:

      každé utkání v každém sportu se hraje na výsledek – o ,istrovský titul, přátelák, superliga…snad jedině v exhibici o to nejde. pokud si kdokoliv včetně vás namlouvá něco jiného, lže si do vlastní kapsy, obelhává svoji psychiku a nikdy nic nevyhraje – to jsou prostě tvrdá fakta. uspokojený ze hry jako takové může být uspokojen, na místě je dodat – dostali jsme na prdel. florbal se hraje na branky, se švédama jsme prohráli 9:1, dali jsme víceméně náhodný gól a dva dostali při vlastní přesilovce – kdyby švédové jinak netrefili branku, tak jsme stejně prohráli. uvědomujete si to ?

     • Petr napsal:

      Já jsem napsal, že mu rozumím, ne, že s ním souhlasím. Výsledek mluví za vše. Chápu dobrý pocit z útoku, ale obrana (a to celých pětek) byla tragická.

 • Aleš napsal:

  Proč tedy pánové Cepek se Skružným berou hráče bez formy? To zde nemáme jiné hráče, kteří formu mají?

 • Beard napsal:

  „Byli jsme kritizovaní za to, že máme hodně srazů, že máme dopolední tréninky, že jsou hráči unavení, ale my musíme pracovat. My té práce děláme málo,“

  Ne vždy musí vést prodloužení pracovní doby zaměstnancům, ke zvýšení efektivnosti jejich práce.

 • Mára napsal:

  Jsem rád, že konečně někdo napsal to, co už si říkám delší dobu. Prostě nám ujíždí vlak a nikdo s tím nic nedělá, ale co, hlavně, že má každý teplé místečko. Ted jsem zrovna četl nějaký článek týkající se juniorů. 2-3 měsíce se připravují na obranu s rychlým přechodem do útoku. Výsledek? Nejhorší obrana (a to můžem děkovat Mückovi, že nebylo hůře) na turnaji a poslední místo. Po pátku mistři světa, když porazili Švédy a pak bída. Takhle se připravuje mládež pro „A“ tým? Potom se nemůžeme divit

  • Petr napsal:

   Buďte soudný. Šlo o první opravdově těžké zápasy nově poskládaného týmu, který absolvoval v srpnu Czech Open a v září třídenní soustředění v Brně. Tady je zcela na místě 100 dnů hájení, na rozdíl od mužské reprezentace.

   • fanda napsal:

    toto není nově poskládaný tým, ten by musel vypadat jinak – těch pár nováčků z něj rozhodně nový manšaft nedělá, navíc bude zajímavé, kolik z nich se objeví příště

    • Petr napsal:

     Zjistěte si fakta. Toto je zcela nově poskládaný juniorský tým. Jediným hráčem, který přešel z původního týmu, který v květnu skončil na MS třetí, je Ondřej Němeček. Na MS nás reprezentovaly ročníky 1996 a 1997 + Němeček 1998, nyní jsou tam hráči narození 1998, 1999 a 2000.

     • fanda napsal:

      omlouvám se, jaksi jsem v zaujetí přehlédnul, že poznámka na kterou jsem reagoval, se týkala juniorů, má odpověď se týkala mužů

     • Petr napsal:

      V případě mužů máte plnou pravdu.
      A z nováčků určitě Beneš, pokud udrží formu a zdraví.

     • Caelyn napsal:

      A really good answer, full of ratainiloty!

     • : tu n’imagines pas à quel point ! De 11h du soir à 4h du matin sans savoir ce qui ce passait… @ Eve : merci pour tes encouragements, c’est rassurant @ Maxime : heureusement que j’avais installé WordPress Database Backup. Ca a sauvé les articles du blog du cr. Mais pas les images

   • Mára napsal:

    Tady jde spíše o to, že nově tvořící tým, který se asi moc měnit nebude, se už od začátku učí hrát beton (a to se budou učit celé dva roky)s tím, že občas vyjde nějaký brejk. Prostě hnus.

 • fanda napsal:

  docela by mě zafímalo, proč trenér zve na takovou akci zraněné a nemocné hráče ? jiní, zcela zdraví a navíc ve formě sedí doma… docela by mě zajímalo, kdy jindy chce cepek hrát na výsledek, když ne se lvíčkem na prsou a v domácím, fantastickém prostředí? to hraničí už s něčím takovým, jako je inteligence…docela by mě zajímalo, kdy se začnou naplňovat sliby o dlouhodobé koncepci? zpřeházení sestavy, pozvaní hráči bez formy – stále ti samí – v některých fázích styl hry naprosto bezduché nahazováný míček vysokým obloukem dopředu, bez kombinace, atd,atd. docela by mě zajímalo, proč dostaneme tolik gólů ve vlastní přesilovce ? docela by mě zajímalo spousta věcí. mezitím ve mě stále více narůstá přesvědčení, že florbal vedou trenérští amatéři, hráči jsou rozmazlené, uspokojené pseudohvězdy a na funkcionáře se nesmí šáhnout. smutný výsledek 20-letého přibližování

  • Tina napsal:

   I’m quite pleased with the inofmration in this one. TY!

  • http://www./ napsal:

   Just want to say thank you so much Emma for doing this & also thank you so much for doing that photo shoot really appreciate everything & appreciate your help raising money for this charity which really means a lot to myself, the family & more importantly to YVONNE, also thanks for the kind words & also for what you have wrote. xx

 • Mac napsal:

  Tak to jsme my, když se daří, tak je to v pořádku, ale sotva se něco nepovede, tak hned děláme závěry 🙁
  Já se bavím a se mnou spousta dalších, toto nebylo MS, je to příprava, která nám má ukázat cestu, kterou se dát 🙂 Kritika až po MS, to je ta meta, od které čekáme plné nasazení hráčů a správnou taktiku realizačního týmu 🙂

  • Adam napsal:

   Nesouhlasím. Takže kromě MS co dva roky jsou výkony repre omluvitelné a budeme se pořád plácat do ramenou? Ukázat cestu – ano, tuto cestu už vidíme 15 let a k ničemu to nevede. Snad se má hrát v dresu se lvíčkem na prsou pokaždé naplno a nechat na hřišti vše, ne se EFT jen účastnit do počtu jako čtvrtý tým. Ale zřejmě to trenérům stačí. Fanouškům, co berou florbal vážně a zástupcům klubů rozhodně ne….

   • Petr napsal:

    Hráči nedávali góly a dělali chyby, ale hráli naplno, odfláknuté to nebylo. Hráli v rámci možností, i s tím, že někteří neměli zrovna ideální formu. To je ale problém trenérů a jejich práva nominace. Stejně tak v rámci utkání je právem trenérů ordinovat herní styl a reagovat na vývoj hry. A to se evidentně ne vždy dařilo. Hrát ideálně jen v částech zápasů v rámci turnaje TOP 4 prostě nestačí.

    Bude další EFT a tam se uvidí, jestli se dokážeme herně zvednout nebo nikoliv.

  • fanda napsal:

   a přesně takto chybně nastavujeme psychiku hráčům – to je příprava, zkoušíme, hledáme, pracujeme…prohrajeme, nic se neděje, protože nic se dít nebude, hráči to vědí, trenéři jsou laxní -ů a to nemyslím jenom ty dva repre, prostě v superlize jsme uspokojeni výsledky 10:0 a křepčíme nad tím, když někdo nasbírá 5,6,7 bodů za zápas…ukazuje to však kvalitu toho hráče, svědčí to o mimořádných schopnostech? sotva… všiml jste si třeba, kolik našich hráčů čumí při rozehrávce do země a hrají podle intuice? pusťte si záznam a potom si to srovnejte s konkurencí. na závěr – v každém sportu na špičkové úrovni rozhoduje ve finále psychika sportovců – to prostě žádnými krásnými řečičkami neobkecáte, tak velké výkyvy našeho mužstva, osobní fataly svědčí o tom, že je cosi shnilého ve státě dánském…

   • Norm napsal:

    What a plasuere to meet someone who thinks so clearly

   • http://www./ napsal:

    That’s a smart way of thinking about it.

   • http://www./ napsal:

    Hát igen, én is mostanában kezdek besokallni abba, hogy 2 éve úgymond csak gyerekszemszögbÅ‘l mérve fÅ‘zök jórészt, pedig én már úgy ennék többször változatosabbat, gyakran egzotikusabbat.. A megoldás a kétfelé fÅ‘zés lenne valszeg, csak arra még nem találok elég idÅ‘t/energiát…

   • http://www./ napsal:

    Right! No wonder you get killed all the time! It's all your fault! The message under the message is much louder than "ride with traffic."

 • jirka napsal:

  No tvl…..p.Cepek řekne: Nehrajeme na výsledek..v tv a webech reklama jak kráva a rekne tohle…facka fanouškům…

 • A co ženy? napsal:

  Očekávám stejný článek na téma žen, které taky posledních 6 zápasů dostaly a navíc si vytvořily krásný rekord ve střelecké impotenci 😀

 • Prosím napsal:

  Pořád se jen kritizuje, výsledky si to určitě zaslouží, ale kluci sami dobře vědí, že se jim to nepovedlo. Bohužel úroveň naší ligy jde pořád dolů, proto na Švédy nemáme ani náhodou, s Finy můžeme při optimální formě všech hráčů překvapit a se Švýcary to je vždy loterie. Švýcaři se nám budou i nadále vzdalovat, poněvadž jejich liga je kvalitnější,hraje tam mnoho finských a švédských hráčů, kolik jich hraje u nás? Kdo chce, tak to pochopí. Hráči se musí hecovat, musí vystupovat sebevědomě, nebo mají být po… ní už před zápasem, nebo se z každé prohry sesypat? Kdo viděl zápasy Champions cupu, tak viděl realitu našeho florbalu. Tam mohli kluci z Tatranu a Mladé Boleslavi ukázat schopnosti (neustále připomínky proč není nominován ten, či onen), ale evropské top kluby jsou jinde, a to musím říct, že kluci z Bolky i Tatranu podali dobré výkony a dřeli, ale stejně jako v repre to nestačí. Kluci hrající stabilně v nejvyšších zahraničních soutěžích, zejména ve Švédsku a Švýcarsku mají výhodu, že mají možnost odehrát spoustu kvalitních utkání, které je na těžké reprezentační starty, podotýkám dle mého soudu, lépe připraví. Buďme soudní a připusťme současnou úroveň českého florbalu, v TOP čtyřce můžeme jen překvapit, přeji si, aby těch překvapení bylo čím dál víc.

 • nesmysly napsal:

  ceska liga se velice rychle zkvalitnuje, kdo tvrdi opak, trpi neopodstatnenou nostalgii, pustte si pet let stary tv prenos dvou prumernych ceskych extraligovych tymu. neporovnatelne… to, co je nase repre schopna predvadet, je ve srovnani s ms 2008 i 2010 a turnaji eft te doby uplne nekde jinde, nemam na mysli vysledky, ale predvedenou hru, drzeni mice, vzdyt jsme to drive hrali uplne bez nej. konkurence ale samozrejme taky maka a uz drive si odpracovala lepsi podminky pro to, aby byla jejich prace efektivnejsi, vse se strasne rychle posouva, verte mi, ze jdeme nahoru, mam z posledniho eft dobry pocit, svedsko je nekde jinde (na poslednich dvou ms dali svycarum i finum o deset), fini s nimi jeste schopni zahrat jsou, ale taky ne vzdy. a na zaklade ceho mame byt lepsi nez fini a svycari? ja nevim… se svycary jsme nyni uplne vyrovnani, to je nas souper a v optimalni pohode a plne sile (chybeli duleziti beci – veltsmid, jelinek, sykora) je porazime, verim tomu. na finsko potrebujeme zazrak a na svedy tri zazraky, mozna pet. ale nikam se nepropadame, nikde nam vlak neujizdi, ve svem vlaku jedeme a jedeme spravnym smerem, chce to cas, pujdeme nahoru.

 • LOL napsal:

  ok, česká liga se zkvalitnuje. posles taky kousek toho jointa?

  • Petr napsal:

   On má pravdu, je tam kvalitativní rozdíl. Stejně tak se ale zkvalitňuje úroveň u našich soupeřů, takže odstup zůstává zhruba stejný.

   Co ale chceme? Super výsledky, zázraky na počkání v podstatě amatérském sportu? To snad ani nejde.

   • LOL napsal:

    v tom případě jsem názoru, že to hulíte oba 🙂 jak jinak si vysvětlit vyjádření samotných hráčů českých TOP klubů, kdy slyšíme, že počet odehraných kvalitních zápasů v české lize spočítají za sezonu na prstech jedné ruky. Nemluvě o tom, že už tak nízký počet zápasů, ve kterých jsou oba týmy přinucené hrát na 100% se opět rozmělní tím, že superliga se bude rozšiřovat = víc zápasů typu Ml. Boleslav – Litvínov, Pardubice – Otrokovice atd.

    Ve Švédsku je letos nováčkem Karlstad. Po 6 kolech mají 13 bodů (jako Warberg nebo Dalen), za nima Helsingborg, AIK… v Česku je nováčkem Litvínov, který hraje v hale, která má ptačí hnízdo pod stropem a jeho největší hvězdou je (a za mě obří respekt) 40-letý pán, co to hraje pro radost. Přes veškerou snahu mají zatím 2 body a pěkný florbal není to, čím by se prezentovali…

    • Petr napsal:

     A to je chyba samotných hráčů, když si stěžují, že nehrají dostatek kvalitních zápasů? Kde by je měli hrát? To mají jezdit do Švýcarska na přátelské zápasy? Kde na to vezmou neustále peníze? Vždyť je to sport se zhruba jen dvacetiletou tradicí, s poloamatérským zázemím, pokud jde o kluby, a amatérským, pokud jde o hráče.

     Pokud chce reprezentace dosáhnout relativně rychlého posunu, nechť Unie angažuje švédského nebo finského trenéra, naprostá většina týmů mimo TOP 4 je má. Za zkoušku to stojí.

     Dlouhodobější práce spočívá v práci s mládeží a to vyžaduje kvalitní trenéry. Jen málo z nich absolvovalo stáže ve Skandinávii, o změně manuálu rozvoje mládeže podle švédského vzoru ani nemluvě. A pokud nechceme jít cestou elitních klubů jako líhni a výchově talentů (na úkor ostatních a konkurenceschopnosti ligy), pak se zaměřme na akademie mládeže nebo alespoň kempy talentované mládeže. Ne že by tu zcela nebyly, není to ale systematické a pravidelné. To všechno ale bude vyžadovat peníze.

     • Bubber napsal:

      I actually found this more ennnetaitirg than James Joyce.

     • http://www./ napsal:

      I am so totally posting this on my blog!! Power of a Praying Woman starts Sunday night and this will go great with that post.The sad part to me was when Jesus was ready to input something and the fellow just finished with his Amen. I am also reading Yancy’s book on Prayer and am being blessed by it.

    • Petr napsal:

     Rozdíl v kvalitě zázemí ligových klubů v Česku je velký, stejně tak finanční možnosti. Tak tomu ale bude i nadále, dokud do klubů nevstoupí aktivní sponzoři.

     • Philinda napsal:

      I’m grftuael you made the post. It’s cleared the air for me.

     • http://www./ napsal:

      Hola Victor me gustaría que pusieras un curso de sharepoint o de system center configuration manager, o mas cursos de linux como asterisk o de red hat, ya que si le falta que el sitio se actualice mas tal y como mencionaste que cada mes se actualizaría. Estoy suscrito en el plan anual y me gustaría que hubiera mas actualizaciones y nuevos videos.

     • http://www./ napsal:

      oct06 J’ai oublié de dire mon resto préféré. Ma valeur sûre : Chez Victoire. Bonne bouffe, bon vin, bon service, belle ambiance. Mais je ne m’ennuie jamais non plus chez Pintxo, à la Salle à Manger ou chez Lustucru.

     • Tip top stuff. I’ll expect more now.

 • nesmysly napsal:

  jeji zkvalitnovani je markatni a rapidni, opravdu si porovnej kvalitu predvadene hry pred peti lety a dnes. pust si to video. spickovy tym, prumerny a podprumerny v ramci extraligy, uvidis sam. rychlost je o desitky procent jinde, napr.

  • Ca3n napsal:

   OK, pojmenovavejme to teda spravne, ta liga se zrychlila, ale ne zkvalitnila. Pust si prosim ty videa nejdriv sam a uplne nejlíp porovnej to i s drivejsi ligou junioru.

   • Petr napsal:

    Juniorská liga je divácky nejatraktivnější. Spousta dynamiky, soubojů, emocí (a vyloučení), povedených akcí, hodně gólů. Na druhou stranu si zkušení trenéři rvou vlasy, protože vyblázněnost je zárukou nedodržování taktiky a ztráty vyhraných zápasů. Juniorská liga tak není úplně pravým měřítkem.

 • Kim napsal:

  Já myslí, že trochu už porovnal úroveň lig v jednotlivých zemích PM v Mladé Boleslavi

 • fanda napsal:

  nevím o co tady některým komentátorům jde…samozřejmě, že kvalita a úroveň jde nahoru, to co stačilo před pěti lety nestačí dnes ani na superligu, ale toto je snad normální. jde o to, že přes neustálé proklamace a nadšení prostě zaostáváme stále stejně, nedoháníme, nepřibližujeme se a to i přesto, že spousta hráčů dnes ,oproti tomu jak to bylo před pěti lety, hraje venku špičkové soutěže… kde je tedy ta chyba? máme hráče, kteří uspěli ve švédsku, finsku,švýcarsku, určitě máme dobré hráče i v domácí superlize a přesto nejsme schopni konkurence. je chyba v hráčích, v tom jak se to naučili hrát, nebo v trenérech, kteří nemají dost znalostí a fantazie na to, aby postavili celek , který bude spolu ladit a souznít ? chybí ta vzájemná chemie, nemusí to být vždy Ti nejlepší, musí mít snahu hrát kolektivně, nebo to budou věčně střílející sobečci do bloků ? na tyto a na další otázky bych chtěl slyšet odpověď těch odpovědných – cepka a skružného…ať mi konečně prozradí tu svoji koncepci.

Napsat komentář

*