Martin Tokoš. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák Martin Tokoš. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák
9. 11. 2015 Reprezentace - Muži (18) KOMENTÁŘŮ

Kdo v Brně uspěl a kdo zklamal? Reprezentanti řečí čísel a postřehů
Komu se turnaj EFT v Brně povedl a komu ne? Florbal.cz přináší podrobný pohled na hráče národního týmu. Ve třech zápasech dali Češi 9 gólů a 21 dostali. Na turnaji skončili poslední.

Nejlepším střelcem týmu byl Martin Tokoš se třemi góly. Další členové nároďáku už tak dobrý turnaj neodehráli. Všímali jsme si ale i jiných údajů, než jen těch statistických…

Tomáš Kafka

120 minut / 12 inkasovaných branek
Jistota, ke které se reprezentační trenéři upínají už dlouhých 14 let. Má zkušenosti, to bezesporu. Měl skvělé chvíle, ale i tentokrát padly za jeho záda laciné góly. Na druhou stranu umí být šestým hráčem s parádní rozehrávkou.

Lukáš Souček

60 minut / 9 inkasovaných branek
Byl předhozen Švédům, dostal 9 gólů, i když občas ještě uhasil nějaký ten kontr. Pak už ale nedostal šanci něco dokazovat. Tím mu trenéři moc sebevědomí dodat nemohli.

Marek Beneš

3 zápasy / 180 minut / 0+0 / bilance -4
Osmnáct let a premiéra. On se jí ale vůbec nezalekl a hrál, jak je zvyklý – bez respektu a s odvahou. Postupem času byl vidět čím dál méně, ale rozhodně přesvědčil, že místo v národním týmu pro něj je.

Lukáš Kuncman

3 zápasy / 180 minut / 0+0 / bilance -4
Nečekaná nominace, ale hodně dobrá práce. Dozadu poctivý, časem se otrkal a proti Švýcarsku už i střílel na bránu. Byl zápas od zápasu lepší.

Michal Podhráský

3 zápasy / 180 minut / 1+0 / bilance -5
Svezl se s výkonem nevýrazné třetí formace, která se pokaždé měnila. Pár světlých momentů měl, ale umí hrát lépe. Dřív býval konstruktivnější, tentokrát se uchyloval k dlouhým lobům přes celé hřiště. Ale možná to tak trenéři chtěli.

Petr Heřmanský

2 zápasy / 90 minut / 0+0 / bilance -4
Velké zklamání, předchozí akce odehrál v lepším světle. Trenéři ho pak dokonce i stáhli ze sestavy, působil pomale a křečovitě.

Patrik Suchánek

3 zápasy / 180 minut / 1+1 / bilance -4
Po prvním zápase přišla kritika a on začal hrát daleko aktivněji. Bylo znát, že není ve své kůži, ale ve chvíli, kdy se na hřišti potkala celá vítkovická formace, tak rozhodně ožil. Chuť si nakonec spravil i gólem.

Daniel Šešulka

3 zápasy / 180 minut / 0+0 / bilance -2
Nečekané pozitivum. Nekazil, makal, bránil, dřel. Co mu trenéři řekli, to splnil. Nebylo ani poznat, že hrál jednou na beku se Suchánkem a podruhé s Podhráským.

Lukáš Veltšmíd

0 zápasů / 0 minut
Smůla pro reprezentaci i národní tým. Celý turnaj proseděl na tribuně s bolavými zády. Zbytečná cesta.

Jakub Hubálek

0 zápasů / 0 minut
Pozvánku za zraněného Veltšmída odmítl kvůli údajné únavě. Škoda, mohl konečně ukázat, co v něm je. Ale s trenérem Cepkem na dálku válčí dál a dveře do repre si asi definitivně zavřel.

Jan Natov

3 zápasy / 180 minut / 0+0 / bilance -8
Kdeže loňské sněhy jsou. Bez gólu, bez asistence, bez lehkosti, podobně jako po přestupu v Mladé Boleslavi. Jen snaha nestačí, je ale fakt, že také vystřídal několik spoluhráčů. Nebezpečný ale nebyl.

Miloš Tyl

3 zápasy / 90 minut / 0+0 / bilance -3
Fyzicky je na tom dobře, souboje se špičkou ustojí, to tenhle test ukázal. Ale na rozdíl od domácí ligy neměl tolik času na střelu, a tak logicky vyšel naprázdno. Škoda toho, že nebyl na očích a i toho, že nezkusil ve Švýcarsku přestup do dobrého týmu. Takhle pár let ztratil.

Matěj Jendrišák

3 zápasy / 180 minut / 0+2 / bilance -3
Hvězda švédské Superligy si sice vybudovala respekt, ale tentokrát soupeři strach neměli. O všem vypovídá fakt, že turnaj odehrál bez vstřelené branky. Ač pro spoluhráče hodně míčů vybojoval, byl hodně v křeči.

Jiří Curney

3 zápasy / 180 minut / 2+0 / bilance -5
Před úvodním buly si zlomil hůl. Jako by tenhle moment tak nějak předznamenal celkové střelecké trápení. Dal sice dva góly, jenže zahodil další nespočet šancí. Dobré je, že do nich stále umí dostat.

Tom Ondrušek

3 zápasy / 150 minut / 1+0 / bilance -3
Hrál doma a moc chtěl. Ale jako Dóža zažil několik míchání sestavou a nakonec byl rád aspoň za gól se Švýcary.

Milan Tomašík

3 zápasy / 150 minut / 0+2 / bilance -2
Dva dny si zvykal na mezinárodní tempo a na pozici centra nestíhal. Těžko se může měřit s Kanebjörkem nebo Kukkolou, tam byl rozdíl ligy patrný. Na beku ožil a vypadal dobře. Otázka ale je, zda ho repre zrovna v této roli potřebuje a zda to není ústup z pozice.

Tomáš Sladký

2 zápasy / 120 minut / 0+2 / bilance -1
Kapitánskou pásku dostal po zásluze a snažil se být lídrem. Sám si odehrál svůj standard, navíc je na něm patrná touha a bojovnost. Škoda že chyběl v utkání se Švýcary. Hráč jeho formátu v krizových chvílích na hřišti nebyl.

Martin Tokoš

3 zápasy / 180 minut / 3+0 / bilance -4
Skvělý, plný energie. Schopný proběhnout celé hřiště ve sprintu, ohrozit bránu anebo klidně držet míček v oslabení. Přidal i góly. Škoda, že takovou formu neměli všichni.

Patrik Dóža

3 zápasy / 120 minut / 0+1 / bilance -7
Odehrál už spoustu lepších turnajů. Měl pár světlých chvil v utkání se Švédy, ale rozhodně ožil, když ucítil ve své lajně spoluhráče z Chodova. Překvapilo to, že mu trenéři svěřili rozehrávání přesilovek, to ale nebyl úplně šťastný tah. V bránění byl laxní.

Ondřej Mikeš

2 zápasy / 120 minut / 0+1 / bilance -3
Nehrál v pohodě a bylo patrné, že i v Granlu tolik netvoří hru, ale musí spíše bránit a faulovat. Překvapilo ale to, že nedostal šanci proti Švédsku, když tamní ligu hraje.

Vojtěch Bagin

1 zápasy / 30 minut / 0+0 / bilance -2
Bylo s podivem, proč ho trenéři vůbec zvali. Na místě, které je pro něj obvyklé, nedostal centr z Bohemians šanci něco předvést. Když už byl na hřišti, tak musel běhat na křídle, kde snad nikdy v životě nehrál.

Jan Šebesta

2 zápasy / 120 minut / 0+0 / bilance 0
Příjemné překvapení. Dříč, který na hřišti nechá všechno, vybojuje spoustu míčků a dokázal se dostat i do šancí. Rozhodně si nominaci užíval a neztratil se.

Lukáš Hájek

2 zápasy / 90 minut / 1+0 / bilance 0
Dravost, sebevědomí, střelba. Tenhle typ útočníka reprezentace potřebuje. Teď jde o to, aby se pro něj našlo místo. Ve vítkovické formaci mu to šlo.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Milan napsal:

  Docela přesné hodnocení. Tokoš minimálně o třídu výše než ostatní, možná i o více. Beneš v pátek proti Švédům super, ale pak bohužel buď sám zapnul nebo mu trenér zapnul v hlavě mód – hlavně neudělat chybu, což je škoda, protože má kvalitu hrát sebevědomě a odvážně.

 • Sedlo napsal:

  Od doby kdy se Martin vydal na drahu modela a „heštegra“jsou jeho vykony nadlidske

 • fanda napsal:

  redakce dala hlavy dohromady….zastavím se u jednoho hráče a dost dobře nechápu, proč jej uvedli i v tomto hodnocení, on totiž nominován na EFT vůbec nebyl. Hubálek – dlouhodobě špičkový obránce, konstruktivní, technik, skvělá rozehrávka. Nikdy se bohužel nehodil do koncepce, dlouhodobě v nemilosti, dlouhodobě přehlížen. A teď z něj dělají černou ovci a předkládají nám jeho nechuť reprezentovat. A souhlasím s redakcí – v repre si asi už nezahraje. V souvislosti s tím si však položme jiné otázky – proč byl nominován zraněný Veltšmíd, proč zraněný Veltšmíd přijel ? Především od toho se odvíjí večerní telefonát Cepka a pozvánka na EFT. A k té únavě – podívejte se do statistik a na odehrané časy Hubálka v superlize – průměr na zápas 32min20s. Já mu tu únavu věřím, zvláště pokud k tomu připočteme chování repre trenérské dvojice…

  • Honza napsal:

   Palec hore!! Vidím to naprosto stejně. Vůbec jsem nechápal, proč je v přehledu uvedáděn, když nebyl v nominaci…

   • trololo napsal:

    byl nominován, ale odmítl = mohl být v nominaci a hrát, kdyby NEODMÍTL. chápete to kluci? Stejně pravdu ví jen on a Cepek, tak tu neřešte něco, o čem víte ***** …

    • Honza napsal:

     No, pokud bereš jako nominaci jeden telefonát od trenéra, který večer před turnajem zjistil, že mu chybí bek, tak pak ano, …

    • fanda napsal:

     ještě jednou ti to zopakuji – Hubálek v nominaci na EFT vůbec nebyl, Cepek mu volal před zápasem v pátek, aby přijel jako náhrada za dostavivšího se zraněného Veltšmída a ten to zdvořile odmítl – to jsou fakta. a navíc jsem přesvědčen o tom, že by minimálně jedno utkání z těch dvou stejně seděl, takže si dovolím predikovat jenom to, že únava byla pouze jednou z více částí omluvy, ale na to se musíte zeptat samotného Hubálka. a ještě jedna poznámka – v televizním přenose cze-fin to navíc bylo dost nešikovně a proti tomuto hráči prezentováno komentátorem ČT – nezasvěcený divák musel nabýt falešného dojmu, že možná se mu ani hrát nechce…

     • Tomáš Krásný napsal:

      Přidám 2 poznámky. O případné dodatečné nominaci Jakuba Hubálka nás v klubu nikdo z reprezentace, jako už tradičně, neinformoval! A začínám mít pocit, že ten telefonát v pátek večer, ať přijede, byl jen prostředek, jak si najít odůvodnění, proč Jakuba v budoucnu nenominovat do repre!

    • kritik napsal:

     to by tu mohl být napsaný i Jelínek, Deutsch, kteří byli nominováni

  • jenik napsal:

   Nechapu potrebu pana krasneho vyjadrit se snad pod kazdy clanek na florbal.cz … a jste to vy nebo to vase druhe ja? Mate, pokud se nepletu, funkci prezidenta klubu. Je pod vasi uroven vymyslet konspiracni teorie o tom, ze je zamerne skozeno vasemu hraci…

   • honza napsal:

    Pane Krasny [škaredy] pokud vim tak trener vola prvni hračum. tak že vubec nevim proč by měl volat někomu do klubu. Vola snad klukum někdo třeba do švedska nebo švycarska a probira toto tema s trenery nebo prezidentem klubu? začněte už myslet prosim. Neni to poprve co odmitl nějaky reprezentačni sraz a ano pokud by měl takovy zájem taky by prostě tam odjel a nevymlouval se na nějakou unavu. všichni tito hrači jsou ve svych klubech vytěžovani dost si myslim. věřim že tam ti kluci na eft v brně byli taky unaveni dost ale nechali tam všechno protože je to pro ně čest reprezentovat tak že bud chceš nebo nechceš. a prosim přestantě komentovat všecko dělate špatne jmeno nejen sobě ale i Vitkovicim jelikož si to každy spojuje svámi a je to ostuda co tady předvadite. Abych řekl pravdu jemi líto že Vitkovice maji za prezidenta někoho jako jste vy protože nikdy jsem neviděl člověka co komentuje každy članek a ma „skvěle“ statusy na FB.

    • fanda napsal:

     kdyby tobě ta chytrolíne někdo zavolal večer, že si máš sbalit a okamžitě přispěchat vytahovat horké kaštany za někoho jiného z ohně po tom , co Tě blahoskloně přehlídnou jako lán pole, vytasíš ze šrajtofle vlastní peníze a s velkou nejistotou pojedeš 200km s tím pocitem, že nebudeš třeba ani hrát ? víš o tom kulový a stejně jako krásný jsi trapný, naštěstí nejsi prezidentem ničeho, ani toho klubu…

     • Adam napsal:

      Nezlobte se na mě, v dřívějších dobách byla čest reprezentovat, tím myslím jakýkoliv sport. Mladí kluci dělali pro repre vše, i kdyby měli rýt držkou palubovku. Bohužel je jiná doba. Jinak souhlas s názorem na pana TK. Kluci jsou dospělí a mají svůj rozum, aniž by se museli ptát předsedy, zda můžou jet na repre.

     • honza napsal:

      přesně a kdy by tak moc chtěl tak to uděla nebo se domluvi že přijede dalši den třeba. Každy hrač by měl byt vděčny za tu šanci. kolik lidi takhle čeka doma na pozvanku a kdy by ji dostal někodo jiny tak by se sebral a jel je to jenom otom jestli chceš nebo nechceš a vzit šanci co dostaneš. když byl nominovan na 3-4 akce zpět rači zustal doma nebo se pořad nekdo vymluva kolik lidi by za to dalo dostat tam pozvanku a ani by nad tim nepřemyšlel.

   • Tomáš Krásný napsal:

    Děkuji za názor. Je jen škoda, že je anonymní. Diskuze je od toho, aby se diskutovalo. A já rád diskutuji protože je to obohacující. Ano můžu se schovávat za přezdívky ale já se za své názory nestydím.

   • Tomáš Krásný napsal:

    A teď k té repre. Považuji za normální, že by klub o nominaci svého hráče měl vědět. To funguje v každém civilizovaném sportu. Takže proto mi vadí, že se hráči oslovují bez vědomí klubu protože primárně je to klub, vůči kterému má néjaké povinnosti. Uff asi jsem zase trochu zkazil dobré jméno Vítkovic…

 • Martin napsal:

  Bagin na křídle, Tomašík v beku, Dóža na hrotu, Mikeš proti Švédům na lavičce…no ty vole

 • fanda napsal:

  vzkaz pro redakci – když napíšete jako komentář ke hráči slovíčko údajně, tak tím zpochybňujete tento fakt uvedený ze strany hráče a děláte z něj hráče vymlouvajícího se na nepravdivý argument bez znalosti věci. slušelo by se spojit s Hubálkem a uvést to napravou míru a zároveň se omluvit za tento způsob komentování

Napsat komentář

*