Hattrick ztrácí na čelo pouhé dva body. FOTO: facebook Hattricku Brno
17. 11. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

15 gólů v Brně: Hattrick udolal Českou Lípu v prodloužení. Ztratilo i Ústí

Nikdo z vedoucího tria 1. ligy dnes nebodoval naplno. Ústí nad Labem na hřišti pražských Black Angels uspělo až v nájezdech, Hattrick s Českou Lípou v prodloužení a Rožnov pod Radhoštěm rovnou přišel o všechny body se Znojmem. Na 3. místě tabulky jej tak vystřídalo nenápadné Kladno. Kanonýři vyhráli potřetí za sebou, dnes to však byla proti poslednímu Pelhřimovu spíš splněná povinnost.

Kouč Středočechů si postěžoval na bídnou úroveň zápasu a s těmito stesky dnes nebyl sám. Zrychlený zápasový režim plus cestování jako by hráčům neseděl, o čemž se přesvědčil i lodivod Ústí Tomáš Syryčanský. „Dnes jsme podali nejhorší výkon v sezoně, proto jsou 2 body zázrakem,“ ulevil si. Jeho týmu zachránil kůži David Stummer gólem v čase 59:30, jímž vyrovnal na 6:6 a poslal duel do prodloužení.

Ještě jedna věc se trenérovi lídra soutěže nelíbila: hra soupeře se mu zdála příliš agresivní. „Po dnešním zápase si asi seženeme lajnu bitkařů, aby ve správný čas zakročili, protože co si někteří protihráči dovolí, je neskutečné,“ dodal výstražně. Nájezdy rozhodly i zápas ve Svitavách, kde se před 385 diváky radoval Start.

Třetím duelem, jenž se dnes nerozhodl v 60 minutách, byl střet tradičních rivalů Hattricku a České Lípy. Brňané dnes svedli to, o co se na jaře marně snažili ve čtvrtfinále play-off soutěže, a modrobílé dokázali porazit.

Potřebovali na to ovšem až gól Romana Houbala v prodloužení, třebaže ještě ve 48. minutě vedli 5:2. „Dnes jsme ztratili naším vlažným přístupem a velkým množstvím individuálních chyb bod. Hráči musejí začít plnit týmové instrukce, musejí se sžít se svou osobní zodpovědností vůči týmu, jinak to nepůjde,“ předestřel trenér Hattricku David Nerud.

Rožnov nastoupil pošesté za sebou doma, tentokrát však bez kouče Zbyňka Macury, jenž je ve Švédsku na stáži v Pixbu. A jeho svěřenci jej postrádali. Znojmo v sestavě s hbitými juniory vsadilo na brejky a trestalo. Domácím nasázelo 8 branek a připravilo jim první domácí porážku v sezoně.

Výsledky – 9. kolo:

Black Angels – Florbal Ústí 6:7sn (1:3, 2:1, 3:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Král (Vaculík), 24. Vaculík (Král), 34. Havránek (Zikmund), 49. Král, 53. Zikmund (Štěrba), 55. Nekola (Moravec) – 6. Koník (Nikolič), 11. Stummer (Glatz), 14. Štorek (Kolstrunk), 27. Kužel (Kolstrunk), 51. Kopecký, 60. Stummer (Štorek), rozh. nájezd Kopecký. Diváci: 56.

FBŠ Hattrick Brno – FBC Česká Lípa 8:7p (2:1, 3:1, 2:5 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Kolajta (V. Mlejnek), 14. Grábl (Houšť), 35. Gregor (Macálka), 37. Houbal (Habr), 37. Grábl (Medek), 52. Habr (Houbal), 54. Kolajta, 64. Houbal (Macálka) – 15. Karel (Novák), 32. Tichý (Slaný), 48. Novák (Jirsa), 50. L. Mlejnek (Karel), 55. Kněžour (Vnuk), 57. Jeřábek (Podrabský), 59. Podrabský (L. Mlejnek). Diváci: 95.

FBC Kanonýři Kladno – Spartak Pelhřimov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Štechmüller, 14. Lapuník (Přívara), 23. Richtr (Slivka), 25. Přívara (Slivka), 47. Přívara (Slivka), 52. Slivka (Přívara) – 32. Fučík (Švrkala), 57. Konečný (Fučík). Diváci: 95.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – TJ Znojmo 4:8 (3:2, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 10. J. Barabáš (S. Barabáš), 14. Pavlica, 15. Konvičný (Knebl), 55. Čejpa (P. Barabáš) – 3. Čihal (Palát), 8. Palát (Čihal), 23. Sláma, 31. Čihal (Sláma), 53. Sláma (Palát), 54. Virgl (Krejčí), 55. Palát (Sláma), 60. Procházka (Rakušan). Diváci: 101.

FBC Liberec – 1. MVIL Ostrava 9:3 (2:0, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Hůza (L. Böhm), 15. Blažek (L. Böhm), 22. Veselý, 31. Ferdan (Tampier), 33. Tampier (Valeš), 42. Hůza (L. Böhm), 44. L. Böhm (Blažek), 52. Tampier (Ferdan), 58. Hůza (Galbavý) – 25. V. Böhm (Tesárek), 53. Hudec (Kalous), 58. Kezua (Machálek). Diváci: 182.

FbK Svitavy – FBC Start98 4:5sn (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Šmarda (Kolena), 46. Říha (Prudil), 52. Prudil (Sauer), 57. König – 3. Vavro (Slavík), 4. Vavro (Slavík), 27. Votruba (Piňos), 58. Volf (Vavro), rozh. nájezd Piňos. Diváci: 385.

Autor: Pavel Křiklan