Pelhřimov vyválčil premiérovou výhru v základní hrací době v této sezoně.
29. 11. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Pelhřimov už není poslední, doma překvapivě zdolal Rožnov. I Liberec stoupá

Spartak Pelhřimov opustil poslední příčku tabulky 1. ligy. Stojí za tím jeho překvapivá výhra nad 3. Rožnovem, proti němuž přitom dosud nezískal v historii ani bod. Daleko patrnější je vzestup Liberce, jenž po počátečních problémech bodoval naplno už ve 4. zápase po sobě (vždy přitom vstřelil aspoň 9 branek), přeskočil vyrovnaný střed tabulky a už je za vedoucím triem.

Rožnov potvrdil, že je venku daleko slabší než ve svém hájemství pod Radhoštěm. Po polovině utkání prohrával v Pelhřimově 0:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by Spartak porazil i v 6. vzájemném střetnutí. Hosté se sice vzmohli, poslední třetinu ovládli 3:0, ale na zvrat už bylo pozdě. „Domácí v celém utkání projevili větší vůli po vítězství, my jsme začali hrát až od 3. třetiny. Velmi oceňuji pelhřimovské fanoušky, kteří tým doprovázejí i přes nepříznivé výsledky celou sezonu, a domácí se jim konečně odvděčili,“ vyzdvihl kouč černožlutých Zbyněk Macura.

To na brněnský Hattrick, který se pere o vedení v soutěži, přišlo jen 66 věrných a do poslední minuty trnuli, zdali pražský Start nevyrovná. Jan Chrást v brance domácích dělal divy, z mnoha šancí soupeře v závěru ale nelapil jen Haspeklovu střelu po volném úderu. Následně zamezil dalším skvělým zákrokem téměř jistému gólu a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem vítězů.

Od 4. do 8. místa mají všechny celky kuriózně stejný počet bodů a nejlépe je na tom z nich Liberec. Severočeši se podle všeho po pádu o patro níž konečně rozkoukali a nevyzpytatelné České Lípě doma nasázeli 9 gólů. Před 287 diváky exceloval podle zvyku Radek Valeš, jenž nasbíral 4 body (2+2). „Konečně vítězství nad silným soupeřem, zvládli jsme atmosféru derby na hřišti i v hlavě. Celé utkání probíhalo v naší režii,“ pochvaloval si liberecký trenér Zdeněk Skružný.

Vyrovnané pole uzavírají na 8. místě Black Angels. Svěřenci Tomáše Janečka poprvé v sezoně prohráli doma a v polovině soutěže hájí před svými přemožiteli ze Znojma pozici pro play-off s 3bodovým náskokem. Kladnu proti Ústí nad Labem nestačil ani hattrick Tomáše Nusharta, hostům vystřelil výhru v 55. minutě David Stummer.

Výsledky – 11. kolo:
FBŠ Hattrick Brno – FBC Start98 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Houšť (Houbal), 22. Grich (Fila), 24. Macálka (Kolajta), 36. Habr (Houbal) – 18. Řehulka, 27. Slavík, 58. Haspeklo (Piňos). Diváci: 66.

FBC Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 5:6 (2:3, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Lacko (Richtr), 5. Nushart (Burian), 39. Přívara (Nushart), 48. Nushart (Přívara), 50. Nushart (Richtr) – 11. Pojar (Mareš), 14. Kužel (Kolstrunk), 16. Grosse (Novák), 31. Kužel (Štorek), 46. Huslička (Kužel), 55. Stummer (Štorek). Diváci: 85.

Spartak Pelhřimov – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 6:4 (2:0, 4:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Běhounek (Poduška), 19. Kos (Fučík), 28. Charouzek (Konečný), 37. Poduška (Fučík), 38. David (Fučík), 39. Zrzavý (Poduška) – 33. Čejpa (Velech), 42. Doležel, 46. P. Barabáš (Doležel), 56. Velech (Kratochvíl). Diváci: 88.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 9:5 (2:1, 3:0, 4:4)
Branky a nahrávky: 1. Komárek, 13. Komárek (Valeš), 25. Štěpán (Böhm), 32. Klucho (Valeš), 35. Hůza (Böhm), 46. Valeš, 55. Valeš, 57. Böhm, 57. Šoltys (Klucho) – 20. Podrabský (Motejzík), 41. Slaný (Motejzík), 48. Mlejnek (Marhan), 55. Mlejnek (Motejzík), 58. Jirsa (Podrabský). Diváci: 287.

Black Angels – TJ Znojmo 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Chmelíček), 25. Vlasák (Štěrba), 37. Renčín, 43. Štěrba (Vaculík) – 15. Rada (Horák), 22. Horák (Kučera), 28. Palát (Daberger), 30. Palát (Virgl), 50. Sláma (Virgl). Diváci: 62.

FbK Svitavy – 1. MVIL Ostrava 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. König (Doseděl), 33. Sauer (Prudil), 37. Pakosta (Kolena), 46. Doseděl (Nonn) – 25. Cabiš (Kalous), 28. Böhm (Bergmann), 30. Machálek (Tomiczek). Diváci: 316.

Autor: Pavel Křiklan