Švýcarky slaví jednu z branek do sítě Češek. Foto: Flickr IFF
12. 12. 2015 Reprezentace žen (7) KOMENTÁŘŮ

Stíhací jízda k medaili nevedla. Česko – Švýcarsko 4:5

Opět to vypadalo nadějně, po první třetině vedl národní tým nad Švýcarskem 1:0. Jenže ve druhé části Švýcarky přetočily vývoj utkání na svou stranu, když potrestaly zbytečnou českou pasivitu. K medaili nevedla ani mohutná stíhací jízda v poslední části, Švýcarky nakonec svěřenkyně Miroslava Janovského přemohly 5:4. Utkání jsme sledovali ONLINE.

58:57
Time out! Rozehrávat budou Švýcarky, Miroslav Janovský má čas na poslední pokyny!

58:35
Míček od Bärtschi končí na boční síti, Kubíčková už komunikuje se střídačkou.

57:45
Míček propadl ke Stelle, naštěstí jej nezametla do brány. Česko stále žije!

57:15
Krupnová se na brankovišti bije jako buldok, jenže Švýcarky ji zdvojují a stíhají bránit.

56:35
Švýcarky hrají to, co potřebují. Podařilo se jim zklidnit hru a bezpečně kombinují. Našemu týmu zatím utíká čas.

55:00
Stella hezky schovala střelu, Kubíčková akrobaticky chytá.

54:05
Wiki vybojovala míček a rozehrávku pro Švýcarsko. Náš kormidelník Miroslav Janovský zuřivě motivuje hráčky k útoku.

53:37
To je škoda! Urbánková nedosáhla na pas Krupnové do vyložené příležitosti.

53:00
Putzi zastavila české přečíslení 3 na 2.

52:30
Češky se snaží, Švýcarky naopak až trochu předržují míček.

50:31
UŽ JE TO JEN O GÓL! ELIŠKA KRUPNOVÁ BYLA DŮRAZNÁ NA BRANKOVIŠTI.

50:12
Češky se ubránily.

48:59
Češky se po necelé minutě osvobodily a ušetřily pár sekund.

47:57
To je ale nepříjemné, Leierová zastavila výhoz Schmid vysokou holí a dostává dvě minuty.

47:36
Švýcarky kontrolují míček a nedávají Češkám šanci na rychlý kontr.

46:06
Halou to teď jen zahučelo. Kubíčková totiž předvedla neskutečný zákrok proti ráně Bärtschi.

45:38
ALE NENÍ, NAOPAK! JAROLÍMOVÁ BYLA DŮRAZNÁ NA VELKÉM BRANKOVIŠTI A DÁVÁ GÓL! 3:5!

45:00
Mohlo být ještě hůře, utekla Marti, položila si Kubíčkovou, ale z úhlu netrefila bránu.

44:35
von Rickenbach dostává dvě minuty.

43:13
ANO! NADĚJE ŽIJE! RATAJOVÁ BEZPEČNĚ ZAKONČILA POHLEDNOU KOMBINACI!

42:58
Že by záblesk naděje? Marti dostává dvě minuty.

42:15
Češkám tečou nervy, logicky. Vrátná zbytečně dohrála Bärtchi a může být hodně ráda, že nedostala dvě minuty.

41:54
Do útoku se přesunula také Paloncyová.

41:24
DALŠÍ RÁNA! GÓLOVÝ VÝBĚH NA POLOVINĚ HŘIŠTĚ PŘEDVEDLA SCHEIDEGGER.

40:36
Wiki pálí mimo, Miroslav  Janovský zatočil sestavou, hraje Adéla Bočanová, vepředu Hana Koníčková a vzadu Denisa Ratajová.

40:01
Začala poslední třetina. Češkám nezbývá nic jiného, než se pokusit o podobný zázrak, jaký dokázaly včera Finky.

40:00
Skončila druhá třetina. A bohužel, jak to vypadalo dobře, tak ve druhé třetině utrpěly české medailové ambice značnou trhlinu. Ale je to asi objektivní obraz hy, Švýcarsko je mnohem aktivnější.

39:40
Švýcarky v poklidu drží míček a čekají na konec vydařené periody.

37:48
Češkám to prostě nejde. Nyní se vykombinovaly k dobré pozici Ratajové, ale ta nedokázala trefit branku.

37:08
A opět neskutečná Kubíčková. Tentokráte čarovala proti Zwinggi.

36:29
Po ose Čapková – Schmid – Wiki se míček naštěstí dostal ke Kubíčkové, Čapková při střídání hecuje svůj tým.

35:32
BOHUŽEL! ČEŠKY SE VE TŘECH HLÍDALY WIKI NA STŘEDU HŘIŠTĚ, JENŽE TÍM PÁDEM UVOLNILY U TYČE ULBER, KTERÁ SICE SE ŠTĚSTÍM, ALE PŘEHODILA KUBÍČKOVOU.

34:26
První zákrok Kubíčkové v přesilovce, Wiki ji naštěstí trefila jen do břícha.

34:01
V signalizované výhodě předvedla tygří skok proti Rüttimann Kubíčková, na trestnou lavici míří Billá.

33:19
Navíc budeme hrát oslabení, sudím se nelíbil zákrok na Stellu.

32:17
Tlak je skutečně neuvěřitelný, po ráně z poloviny hřiště míček už mířil za Kubíčkovou, ale nakonec se snad otřel o tyč.

31:39
Hrubá chyba v útočné fázi poslala na volný míček Wiki, Kubíčková stihla vyběhnout.

30:50
Švýcarky jsou neuvěřitelně nabuzené a nepustily Češky skoro k míčku, teď je nesmírně klíčové nedostat čtvrtou branku.

29:47
ČESKÝ MEDAILOVÝ SEN SE V POLOVINĚ UTKÁNÍ HROUTÍ. DALŠÍ KOMBINACI ZAKONČILA BÄRTSCHI.

29:02
BLESKOVÝ OBRAT! ŠVÝCARKY KOMBINOVALY NA MALÉM PROSTORU, NA MALÉM BRANKOVIŠTI ZŮSTALA NEKRYTÁ ULBER A ŠVÝCARSKO VEDE.

28:43
ŠVÝCARSKO VYROVNÁVÁ NA 1:1. RYCHLÁ KOMBINACE A TVRDÁ RÁNA FLURINY MARTI KONČÍ ZA KUBÍČKOVOU.

28:09
Z nějakých deseti metrů zkusila pozornost Schmid Ratajová, švýcarská brankářka prospěla.

26:53
Švýcarská kombinace našla u tyče Stellu, ta ale nezpracovala míček.

26:40
Češky měly po delší době útočnou rozehrávku, ale ta končí u Schmid.

26:16
von Rickenbach nyní neuvěřitelně selhala před odkrytou bránou, Švýcarky mají také smůlu.

25:18
Obrovský závěr před Kubíčkovou, ale dva vynikající zákroky drží nulu na kontě švýcarských branek.

24:20
Obrovskou sílu na míčku ukázala Scheidegger, ale akce Švýcarska končí útočným faulem.

22:55
A ldyž, tak se stihne bleskově přemístit jako nyní proti Bärtschi.

22:18
Švýcarky zatlačily, ale mají problém zkorigovat střely mezi tyče, Kubíčková tak se zákroky moc práce nemá.

21:13
Tanja Stella je zpět na hřišti. Tohle musí zahřát každého fanouška florbalu.

20:57
První česká akce ve druhé třetině končí bezpečným zákrokem Schmid.

20:01
Začala druhá třetina. Úvodní buly vyhrály Švýcarky.

20:00
Skončila první třetina. Sázka na tuhou defenzívu se zatím vyplácí, český obranný blok funguje.

19:55
Tohle je nesmírně důležitý zákrok Kubíčkové, není divu, že Miroslav Janovský radostí zaťal pěsti. Nához se odrazil od mantinelu k Wiki, která by bývala zavěsila do prázdné branky, ale Kubíčková se stihla sklouznout!

19:37
Kubíčková podržela, po poměrně snadné ztrátě se k míčku dostala Wiki a trefila jen tělo české brankářky.

17:55
Řepková s Krupnovou šly do rychlého útoku, ale Švýcarky stihly zablokovat přihrávku.

16:41
Další ukázka výborné obranné činnosti, nyní Švýcarky přišly o míček po výborném dvojím dostupu.

15:13
První švýcarský pokus o kontra brejk s vysunutou Wiki nevyšel, Kubíčková měla k míčku blíž.

14:41
Švýcarky zachytily výhoz Kubíčkové, poté pálila bez přípravy Bärtschi, ale mimo.

14:09
Po delší době naše hráčky zaútočily a hned z toho byla dobrá pozice pro Krupnovou, ta pálí z otočky mimo bránu.

12:30
Češky ztratily aktivitu, drží ale výborně obranný blok, nyní pálila Marti, ale jen do Koníčkové.

10:59
Švýcarskou kombinaci zakončovala Putzi, Kubíčková byla pozorná a vyráží.

9:36
Výborná Kubíčková nyní nadvakrát vychytala Ramonu Ludwig, kterou v hledišti arény povzbuzuje mohutný transparent „Go Ramona“

8:26
Ale zpět do hry. Oba týmy předvedly závary, ale neuspěly. Švýcarky tak trochu převzaly otěže.

7:20
Ovšem opakovaný záběr ukázal, že si švýcarská hráčka nepříjemně otočila kotník. To vypadá na konec v turnaji.

7:20
Po kontaktu u mantinelu se zůstala na zemi svíjet Tanja Stella, snad to nebude nic vážného.

6:01
Mlejnková získala míček a vystřelila, pouze ale do hrudi brankářky Schmid.

4:45
Švýcarky se dostaly k prvnímu souvislejšímu tlaku, ale Sgier trefila Urbánkovou.

3:10
Obraz hry se musí nadále líbit, nyní dorážela Sládečková nad bránu.

2:40
ČESKO VEDE 1:0! Čapková napřáhla a propálila vše, co jí stálo v cestě!

2:03
Češky nadále tlačí, zajímavý způsob presinku předvedla Wiki, která si oběhla Koníčkovou a bránila ji zezadu, leč neúspěšně.

1:12
Škoda! Rychlý protiútok Mlejnkové se Sládečkovou končí ranou nad pro útočnici SB-Pro.

0:49
Jako první zaútočily Češky, Švýcarky ale ubránily.

0:01
BITVA O BRONZ ZAČÍNÁ! Úvodní buly vyhrály Švýcarky.

-2:30
Probíhá představování prvních pětek. Vše už se blíží k zahájení boje o bronzové medaile.

-10:00
Dostávají se k nám zprávy, proč nepíšeme o přestávkovém a předzápasovém programu. Je to proto, že se žádný neodehrává. A ani dnes to nevypadá na nějakou změnu.

-15:00
Naposledy přejeme dobrý den z Tampere Ice Hall.

Sestava Česka: Kubíčková – Čapková, Leierová, Koníčková, Billá, Paloncyová, Rybičková – Hyršlová – Urbánková, Krupnová, Ratajová – Řepková, Mlejnková, Sládečková – Vojáčková, Jarolímová, Vrátná – Bočanová a Enenkelová.

Při pohledu na sestavu je zřejmé, že se Česko vrátilo k sestavě z úvodních utkání a také, že Miroslav Janovský podržel v brance Lenku Kubíčkovou.