Burgdorf zabral a po sérii proher zvítězil. Foto: Hans Wüthrich - bernerzeitung.ch
3. 2. 2016 Ženský florbal - Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Malečkův Burgdorf zabral, Urbánková bodovala v českém souboji

Zahraniční ligové soutěže nezahálely a česká stopa byla opět výrazná: Burgdorf Radomíra Malečka přerušil sérii proher, Tereza Urbánková s Lenkou Kubíčkovou zase oslavily výhru v českém duelu s Radkou Topičovou, když jejich KAIS Mora porazila Linköping.

Pixbo Elišky Krupnové na domácí palubovce proti Täby potvrdilo roli favorita a vyhrálo 7:2, česká univerzálka dala v první třetině branku na 2:1. KAIS Mora se postavila Linköpingu, z českého pohledu tedy duo Urbánková – Kubíčková vyzvalo Radku Topičovou. A z výhry 6:4 se radovala Mora, které pomohla výkonem v brance Kubíčková a asistencí u druhé branky Urbánková.

Ve Švýcarsku zabral Burgdorf Radomíra Malečka a zvítězil 9:3 nad Oberlandem. Piranha Chur Hanky Lackové nestačila po nájezdech na Zug a Michaela Mlejnková svou brankou otevřela skóre utkání Red Ants – Giffers, které nakonec mravenčice vyhrály 5:4.

Finská nejvyšší soutěž má aktuálně dvoutýdenní přestávku a svá kola opět roztočí až příští víkend.