Útočník Mladé Boleslavi Jakub Bína rozhodl o výhře českých juniorů. Foto: Florbal Mladá Boleslav. Útočník Mladé Boleslavi Jakub Bína rozhodl o výhře českých juniorů. Foto: Florbal Mladá Boleslav.
5. 2. 2016 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Junioři v prvním zápase přetlačili Švýcary 5:4

První ze tří přátelských měření sil se Švýcarskem skončilo pro českou juniorskou reprezentaci vítězně. Ve vedení se v průběhu zápasu vystřídali oba soupeři, díky proměněnému trestnému střílení Jakuba Bíny v poslední minutě nakonec Češi vyhráli 5:4.

Seniorská reprezentace dnes definitivně postoupila na MS a potvrdila příslušnost Česka k florbalové elitě. Tuzemské fanoušky pak večer potěšili i junioři, kteří výhrou nad Švýcary ukázali, že Jendrišákovi a spol. rostou důstojní nástupci.

Svěřenci trenérů Jiřího Jakoubka a Jaroslava Berky šli v první i ve druhé třetině rychle do vedení po využitých přesilovkách. Švýcaři pokaždé dokázali srovnat a po polovině závěrečné dvacetiminutovky dokonce odskočili do dvougólového vedení.

Potom si ale vzal slovo sparťan Jan Krejča a dvěma góly srovnal. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, dostali Češi necelou minutu před koncem výhodu trestného střílení. Jakub Bína s ním naložil úspěšně a vystřelil tak našim juniorům cennou výhru. Další zápasy obou soupeřů jsou na programu v sobotu a v neděli.

Česko – Švýcarsko 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)

Branky: 2. Brautferger (Krejča), 23. Bína (Muhlfait), 55. Krejča (Meliš), 59. Krejča (Cabejšek), 60. Bína z TS – 14. Ruh (Burki), 27. Alder (Hutzli), 51. Cedric Haldemann (Wuthrich), 53. Capatt (Schiess). Rozhočí: Heinola, Marttinen (Finsko). Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 303.

Sestava Česka: Muck – Němeček, Muhlfait, Krejčíř, Cabejšek, Bartoš, Zakonov, Hudera, Koláčný – Krejča, Zouzal, Brautferger – Meliš, K. Krbec, Bína – Kolísko, M. Krbec, Jurdzin – Pakosta. Trenéři: Jiří Jakoubek, Jaroslav Berka, Martin Daněk.