Daniel Mück. Foto: Florbal Chodov Daniel Mück. Foto: Florbal Chodov
7. 2. 2016 Reprezentace - Junioři (2) KOMENTÁŘŮ

Nejprve prohra, pak junioři zabrali

Reprezentace juniorů si v přátelských zápasech se Švýcarskem připsala jedno vítězství a jednu porážku. V součtu s úvodním přípravným duelem tak český národní tým porazil Švýcary 2:1 na zápasy.

Svěřenci Jiřího Jakoubka si nejprve v pátek poradili se Švýcarskem 5:4, když ve třetí třetině dokonali skvělý obrat. O den později však na svého soka nestačili a prohráli vysoko 5:10. Švýcaři rozhodli o své výhře především ve druhé třetině, kterou ovládli v poměru 5:1.

V neděli jim však Češi porážku oplatili a zvítězili 10:3. Hattrickem se na výhře podílel mladoboleslavský útočník Jakub Bína. Tři body přidal také střešovický forvard Petr Brautferger. Z víkendového trojutkání ve švýcarském Herisau tak vyšli lépe než domácí výběr.

Výsledky přípravných zápasů reprezentace juniorů:

Švýcarsko – Česko 10:5 (2:1, 5:1, 3:3)

Branky: 4. Alder (Hutzli), 17. Wenk (Laubscher), 25. Hutzli (Studer), 26. Laubscher (Pedolin), 28. Pedolin (Wenk), 29. Krebs (Braillard), 35. Wenk (Laubscher), 51. Burki (Bischofberger), 52. Wenk (Laubscher), 54. Studer (Schiess) – 12. Cabejšek, 23. Besta (Cabejšek), 49. Koláčný, 55. Bína (Hudera), 57. Cabejšek (Meliš). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Finsko). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 475.

Sestava Česka: Hándl – Cabejšek, Krejčíř, Němeček, Hudera, Bartoš, Mühlfait, Zakonov – Meliš, Krbec, Besta – Krejča, Daberger, Koláčný – Kolísko, Pakosta, Jurdzin – Bína, Brautferger. Trenéři: Jiří Jakoubek, Jaroslav Berka, Martin Daněk.

Švýcarsko – Česko 3:10 (0:2 1:4, 2:4)

Branky: 21. Ruh (Laubscher), 45. F. Wenk (Studer), 54. Laubscher (Studer) – 9. Bína, 12. Koláčný, 24. Zouzal (Brautferger), 28. Bína, 31. Krejča, 37. Brautferger (Zakanov), 46. Brautferger (Zakanov), 48. K. Krbec (M. Krbec), 51. Bína (K. Krbec), 55. Krbec (Krbec). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Finsko). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 475.

Sestava Česka: Eckhardt – Bartoš, Cabejšek, Němeček, Zakanov, Hudera, Mühlfait – Koláčný, Pakosta, Bína – Krejča, Zouzal, Brautferger – Meliš, K. Krbec, M. Krbec – Besta, Jurdzin, Daberger. Trenéři: Jiří Jakoubek, Jaroslav Berka, Martin Daněk.