Silvana Nötzli ukončila český medailový sen, nyní končí s florbalem. Foto: Flickr IFF
30. 3. 2016 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Silvana Nötzli už hrát nebude. Zhasněte světla, vzkázala světu

 Jedna z největších hráček současného ženského florbalu končí. Švýcarská obránkyně Silvana Nötzli se ve svých 26 letech rozhodla opustit prostor mezi mantinely a po vyřazení ve premiérovém čtvrtfinále oznámila konec kariéry. Hráčka, která rázně ukončila české medailové naděje na domácím šampionátu v roce 2013, odehrála poslední ročník po boku Michaely Mlejnkové v Red Ants.

Devátého dubna letošního roku oslaví sedmadvacáté narozeniny už jako florbalistka v penzi. Doma se bude moci kochat jednou juniorskou a jednou seniorskou bronzovou medailí, v roce 2009 získala se Švýcarskem dokonce ženské stříbro,  ale hlavně švýcarským a švédským ligovým titulem. S Red Ants vyhrála – po boku Jany Christianové – NLA v ročníku 2010/2011, švédský primát oslavila loni s Morou.

Do paměti českých fanoušků se nesmazatelně vryla v zápase o bronz na domácím mistrovství světa v roce 2013, kdy v prodloužení umlčela ostravskou ČEZ Arénu. Proměněnou rozehrávkou totiž rozhodla o bronzových medailích pro svou zemi.

Byla to pro Silvanu perfektní tečka. Žádný další zápas už totiž na šampionátech nepřidala a nejspíše ani nikdy nepřidá. Pro neshody s trenérem Saschou Brendlerem totiž loni v létě – před světovým šampionátem v Tampere – přerušila reprezentační kariéru.

Poslední utkání v kariéře tak odehrála ve premiérovém čtvrtfinále, její Red Ants ovšem porazil Burgdorf Radomíra Malečka. Raději bych odehrála svůj poslední zápas v Superfinále, ale už s tím nemůžu nic udělat. Stále je správný čas skončit,“ hodnotí. „Každý příběh musí skončit, zhasněte světla,“ vzkázala světu na sociálních sítích.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • TOmአnapsal:

    Do roka je zpět, jako většina těchhle předčasně končících hvězd a pseudohvězd.

  • summer day see wheats napsal:

    Zhasněte světla… lol.. jako by můj život stál na někom, o kom slyším prvně. lol

Napsat komentář

*