Radost Hany Koníčkové (druhá zleva) a smutek Denisy Ratajové (v červeném).
7. 4. 2016 Ženský florbal - Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Koníčková je ve finále finské ligy! Před rekordní návštěvou navíc skórovala

 Hana Koníčková si poprvé v životě zahraje o mistrovský titul. Bývalá liberecká hráčka, pro niž bylo na klubové úrovni dosud největším úspěchem finále českého poháru, prošla do finského boje o zlato se svým NST po jasné výhře v sérii 3:0 nad SB-Pro. Závěrečný úspěch sledovalo v Lappeenrantě úžasných 669 diváků, což je ve Finsku rekord pro tuto fázi play off v ženské lize.

NST mělo klání ideálně rozehrané, čekaly se oslavy postupu do finále, kde byl klub naposledy před 5 lety. Po úvodní výhře přišel klíčový úspěch v sérii na hřišti SB-Pro. Když jeho obránkyně Denisa Ratajová přihrála na gól Karolině Kujala, její tým vedl 2:0. NST ale 2 vteřiny před koncem vyrovnalo, duel dospěl až do nájezdů, a ty rozhodla Koníčková.

Doma už pak hráčky v modrém své sokyně dorazily. Povedlo se jim to především díky nedisciplinovanosti SB-Pro, výsledek 5:1 si vítězky vystřílely 4 trefami v přesilovkách. Tu na 3:0 vstřelila ranou z první z levého křídla česká opora týmu.

Ta se tak hned ve své premiérové sezoně v klubu dočká nejprestižnějšího možného duelu. Stejně jako ve Švédsku debutující Eliška Krupnová. S kým se její Pixbo utká, ještě není jasné. O postup bojují ve 2. semifinále Lenka Kubíčková a Tereza Urbánková s Morou. Ta překvapivě vedla nad IKSU už 2:0 na zápasy, jenže první mečbol odvrátil soupeř jasnou výhrou 6:2.

Zatímco Kubíčková momentálně na svou šanci v brance KAIS čeká, Kristýna Horňáková si ve švýcarském Burgdorfu užívá chytání dosyta. Její tým však za stavu 1:1 na zápasy podlehl Dietlikovu 4:6. Chur Hanky Lackové otočil 2 výhrami vývoj série s Zollbrückem, ovšem česká útočnice pokaždé v sestavě chyběla, jelikož léčí hlubokou tržnou ránu na koleni z prvního semifinálového utkání.


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*