Eliška Krupnová je premiérovou českou mistryní Švédska. Foto: Patrik Stolt
16. 4. 2016 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Krupnová je mistryní Švédska! Dala branku a její Pixbo porazilo Moru 6:5

Historicky první mistryní švédské nejvyšší ženské soutěže z České republiky je útočnice Eliška Krupnová. Její Pixbo porazilo v Superfinále, které se premiérově hrálo na stockholmském fotbalovém stadionu Tele2 Arena, před 13 456 diváky Moru 6:5. Na straně poražených tak zůstaly Lenka Kubíčková s Terezou Urbánkovou.

Urbánková v utkání odehrála střídání, Kubíčková zůstala jen na lavičce, kde kryla záda Amandě Hill, zato Krupnová nastupovala v elitní formaci. Jako první se z branky radovala Mora, přesně po dvou minutách se prosadila Einstulen.

Pixbo ale nesložilo zbraně a už ve 12. minutě vedlo 3:1. Moru ale náhlý zvrat v utkání nepoložil a za další tři minuty snížila Therése Karlsson.

A na začátku druhé části bylo srovnáno, prosadil se objev posledních měsíců – Malin Andreáson. Stejná hráčka navíc poslala Moru v polovině utkání poprvé a naposledy do vedení. Poté se ale projevilo, že Pixbo přeci jen podalo komplexnější výkon.

Za padesát sekund skóroval supertalent švédského florbalu Frida Ahlstrand a v čase 37:40 přišel hvězdný moment Krupnové: z rozehrávky zametla míček ze vzduchu jednoruč za bezmocnou Hill.

V poslední části se hrál poměrně otevřený florbal, přesně po 49 minutách využila obrovské chyby obrany Böcker a Mora už dokázala odpovědět pouze brankou Tschöp.

Eliška Krupnová se tak stala vůbec první českou mistryní Švédska v historii.