Florbalisté Grasshopper Curych zvítězili v prvním ročníku švýcarského superfinále. Foto: Facebook sportportrait.ch Florbalisté Grasshopper Curych zvítězili v prvním ročníku švýcarského superfinále. Foto: Facebook sportportrait.ch
1. 5. 2016 Švýcarsko (8) KOMENTÁŘŮ

Gólové hody ve Švýcarsku! Superfinále nakonec ovládl Curych

 Na superfinálový model už po vzoru Švédska přešly všechny ostatní elitní florbalové země. Jako poslední se boj o titul letos rozehrál v hokejové aréně ve švýcarském Klotenu, kde se uskutečnilo švýcarské superfinále. Šampiony se stali florbalisté GC Curych, kteří přestříleli Köniz 10:8.

Zápas ve velkém stylu rozehráli domácí, kteří už v osmé minutě vedli 2:0 a do šaten odcházeli za příznivého stavu 4:2. Jenže druhá třetina střetnutí patřila Curychu, kteří se mohli cítit v hokejové aréně skoro jako doma. Kloten se totiž nachází na předměstí Curychu.

Curyšané v prostřední dvacetiminutovce zcela otočili stav a do sítě Könizu nasázeli pět branek. To s vítězem základní části hodně otřáslo, přesto se ještě dokázal vrátit zpátky do zápasu. V čase 52:17 Maurer snížil na 8:9. Na víc už se však Köniz nezmohl a vítězství Grasshopper v závěru korunoval svou druhou brankou Berlinger.

Grasshopper Curych vyhrál v druhém ročníku švýcarského superfinále nad Könizem 10:8. Jeho triumfu přihlížela vyprodaná hala v Klotenu – 7624 diváků. V zápase se gólově prosadil také Kim Nilsson, který se v létě pravděpodobně stane nejdražším florbalistou na světě.

Výsledek švýcarského superfinále:

Köniz – GC Curych 8:10 (4:2, 0:5, 4:3)
Branky: 1. a 53. Maurer, 12. a 15. Wälti, 43. a 47. Zaugg, 8. Schmocker, 48. Antener – 23., 40. a 44. Vizzini, 37. a 60. Berlinger, 10. K. Nilsson, 19. Honold, 31. Trüssel, 36. Bolliger, 48. Zolliker. Diváci: 7624.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Majkl napsal:

  Kdo viděl finále naživo tak nemůže litovat!! Tento zápas byl oslavou florbalu. Kim Nilsson a Pascal Meier světoví hráči.

  • Kryton napsal:

   Viděl jsem, a strašně mě hra překvapila. Absolutně žádné vyčkávání, hra nahoru dolů, většina šancí (i nešancí vlastně) proměněna, technika některých na švédské úrovni.. Oproti českému SF hra o level výš co se týče rychlosti, techniky i zakončení. Mít Vítkovice stejně kvalitní střelbu, Muck by vytahoval míček aspon 12x z brány.
   Taky šlo vidět, že ve Švajcu dokáží vytvořit podmínky, aby hráči po VŠ nekončili, opravdu to bylo mužské finále :-).

 • (NE)znalec napsal:

  Nebylo to náhodou už druhé švýcarské superfinále? 🙂

 • Siki napsal:

  Druhé Superfinále ve stejné hale v Klotenu , akorát že se ta hala ještě loni jmenovala Kolping Aréna a letos nově Swiss Aréna…

 • MB napsal:

  Bude letos taky článek se spekulacemi o přestupech? (Příchody a odchody hráčů v jednotlivých klubech. )

Napsat komentář

*