Radost Ondřeje Riebauera. Foto: Otakar Prášek Radost Ondřeje Riebauera. Foto: Otakar Prášek
29. 6. 2016 Superliga (25) KOMENTÁŘŮ

Kladno dál mobilizuje! Vrátí do extraligy Riebauera i Soukupa?
Kanonýři z Kladna chtějí třetí postup do nejvyšší soutěže konečně přetavit v delší anabázi než jen jednosezonní štaci. Do nové sezony sice vstoupí jako nováček, pohledem na seznam posil ale můžeme směle říci, že se jedná o hodně ambiciózní tým. Po příchodu trenéra Jana Zahalky se na Kladno chystají další zkušení matadoři.

Kladenští už loni zaznamenali trefu do černého díky angažmá Michala Klápy. Dlouho opomíjený forvard z Chodova pomohl k postupu. A protože si Kanonýři vzpomněli na dva neúspěšné extraligové pokusy, začali tentokrát pro superligu zbrojit o poznání razantněji.

První velkou ránou bylo angažmá trenéra Jana Zahalky, který moc dobře ví, jak chutná mistrovský titul. Na Kladně sice tak vysoko ještě myslet nemohou, ale indicie napovídají, že se záchranou v elitní lize se tentokrát nespokojí.

Dušan Přívara. Foto: facebook FBC Kladno

Dušan Přívara. Foto: facebook FBC Kladno

„Podařilo se nám dotáhnout přestupy Dušana Přívary a Tomáše Nusharta z Tatranu, už jsou naši kmenoví hráči,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák. Další posilou je pak důrazný útočník Lukáš Studený, který přišel z Mladé Boleslavi. Ze stejného klubu si pak trenér Zahalka vytáhl i mladého gólmana Dominika Pecha, který by v konkurenci Davida Rytycha a Lukáše Bauera těžko dostal šanci.

To hlavní ale má teprve přijít. Na středečním tréninku se poprvé objevil Ondřej Riebauer, který dlouhá léta patřil k oporám Future a v předminulé sezoně slavil s Tatranem titul. „Jsme dohodnutí, že se zapojí do přípravy, ale ještě se nedá říct, že by bylo vše hotové,“ říká šéf kladenského florbalu.

Přesto je velká pravděpodobnost, že Riebauer na Kladně opravdu zakotví. „Ondra měl rok pauzu a podle rozhovorů s ním cítíme, že má chuť hrát za Kladno a být tahounem družstva. To jsou pro finální dohodu výborné předpoklady,“ doplňuje Jirák.

Marek Soukup. Foto: Štěpán Černý

Marek Soukup. Foto: Štěpán Černý

Společně s Riebauerem by pak na Kladno měl zamířit i další bývalý hráč Future Marek Soukup. „U něj je situace stejná jako u Riebauera. Problémem je ale zdraví, Marek se o uplynulém víkendu zranil a do přípravy se tak zapojí zřejmě o něco později,“ vysvětluje Zdeněk Jirák.

Kladno by ještě rádo získalo z České Lípy útočníka Jakuba Nováka, jednání s jeho mateřským klubem jsou teprve na začátku.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Šéf modelingové agentury napsal:

  To Kladno se nálepky „ti, co se v Praze neprosadili nebo mají nejlepší za sebou“ snad ani nechce zbavit, tyjo… No, každý dělá, jak umí…

 • Bachťa z Bachťova napsal:

  Kdyby radši ten bafuňář kontaktoval agenty Ondřeje Bachtíka. Kdo jiný se může pochlubit tím, že v každé superligové sezoně vyhrál titul? Neznám nikoho jiného v dějinách českého florbalu s takovýmto průměrem sezon na titul.
  Je zkrátka vítěznej typ a přesně ty by se každej manažer měl snažit nalákat do svého týmu.

 • Rynešovská zkušenost napsal:

  Ryneš a Ryneš byli pro Kladno velkým zklamáním a „úspěšně“ to s ním dotáhli zpátky o soutěž níž, Riebauer a Soukup to teď přijdou zopakovat? Z SSK Future tam chybí ještě jeden z dvojice Mayer – Michalík, pak to bude tutovka.

 • Neponaučitelný napsal:

  Není tomu tak dávno co jsme zde četli, jak chtějí hrát ligu s hráči co si to vybojovali a najednou takových posil…? Co bude s klukama co si to tedy vybojovali? Opět se přesunou do B jako nepotřebný? Jsme zvědav jak se k tomu postaví… Gólmana z Boleslavy bez zkušeností? Co na to říc, v týmu byla dobrá kvalita podpořena nadějí z juniorů… osobně bych řekl že to bude stejné jako za posledního působení spousta lidí bez obětavosti za tým dýchat… snad se pletu…

 • Albín napsal:

  Vy žabáčči 🙂

 • Ali napsal:

  :DDDD to je komedie… strašnej pseudotým… #zaKladnoSeNehrajeZaKladnoSeBojuje :DDDD

  • Eddie napsal:

   The Ships’s Vos&aeyg#8230;I think technological know-how just makes it even worse. Now there’s a channel to in no way care, now there would not become a opportunity for them to find….

 • Vašek napsal:

  Co chcete? Bivoj nám ukázal, jak skoro jen s odchovanci lze působit v extralize. Je sympatické, ze Kladno zkouší kombinaci posil a odchovancu. Těch tam zas tak málo na poměry superligu rozhodne neni.

 • Chytrolín napsal:

  Tohle mají být posily? Lukáš Studený cože? To není hráč snad ani na první ligu,v minulosti se to už ukázalo. Další posilou má být Pech? To je snad taky sranda,Kladno má určitě dobrou brankářskou dvojici Cmíral – Šárka. Když nebudu počítat Nusharta,který už odehrál celou sezonu na Kladně a byl nejlepším hráčem,tak jako jedinou posilu bych považoval Riebauera,toť vše.

 • Vašek napsal:

  Pecha neznám, ale to bylo stejne také u Mucka. Golmani, které zminujes žádnou sazkou na jistotu nejsou, takže konkurence jim rozhodne neuškodí.

  • Ruda napsal:

   Pech…? Děláš si srandu člověk co odehrál 7 zápasů v G2 lize a měl úspěšnost asi jako děravá rybářská síť má být konkurence? To snad nemyslíš vážně… kdyby přišlo nějaké jméno tak dejme tomu ale tenhle člověk by měl chytat někde v první lize a ne jít hned hrát do superligy… myslím si že bude chytat jelikož na Kladně se vždy upřednostňovali lidi odjinud než odchovanci což jsme se mohli přesvědčit již několikrát… Odchovanci si to vybojují a pak přijdou takovýhle zkrachovalci (Riebauer) nebo hráči bez budoucnosti (Soukup,Studený) a nebo lidi co na to nemají a jsou jen u svých týmu nadbytkem (Pech) 🙂

   • Jirka napsal:

    Odchovanci si to vybojovali? Nebýt Nusharta Klápy Grubra nebo Přívary tak se nedostali ani přes čtvrtko – opravdu odchovanci. Každopádně extraliga je úplně jinej levl a vzhledem k tomu, že tyhle „tahouni“ byli hráči který se neprosadili v extralize, tak pochybuju že s nima Kladnou udělá nějakej výsledek. Navíc je jasné, že žádný z top hráču k takové bandě nazdárků nepůjde. Soukup s Reibauerem tam jdou bezktak jen kvůli tomu že jsou to kámoši Zahálky a pochybuju že by jim šlo o nějaký týmový ambice

   • PetroF napsal:

    Rudo, asi bych se podíval raději na fakta … přátelské utkání mezi Technology MB a FBŠ skončilo po dvou čtvrtinách 5:3 (brankář Bauer) a po třetí/čtvrté čtvrtině 6:3 (brankář Pech) … i na nájezdy, které chytal za MB Pech skončily remízou, takže asi na to má nebo?
    https://www.facebook.com/FLORBALMB/videos/10153499817890670/

    • PetroF napsal:

     Rudo, … fakta a jen fakta – Dominik Pech odchytal první část přátelského utkání, ve které ZVÍTĚZILO Kladno na Chodovem 3:1.

  • petr napsal:

   Mück šel z Bohemky do Chodova s Cepkovým příslibem, že bude chytat ligu, což také bylo dodrženo. Paradoxně totéž mohl zažít i v Bohemce, když zranění vyřadilo Cimbálka a vypomáhat musel Ponomarev.

   Tři brankáři jsou z praktických důvodů do týmu potřeba, ten třetí bude ale mít vždy smůlu.

   K Rudově poznámce asi tolik. Statistiky jsou krásné, ale nemají jasnou vypovídací hodnotu. Úspěšnost brankářských zákroků také silně závisí na schopnostech hráčů v poli brankáři pomoci.

   Pecha chápu, pro něj je lepší si občas zahrát nebo být alespoň na lavičce, než dělat trojku na tribuně v MB. Můžete mít reprezentantů vedle sebe kolik chcete, když si zachytáte pouze na tréninku.

   • Franta Straka napsal:

    Tomáš Cmíral by měl přestat brečet v anonymních diskuzích – stejně si tu místo nevybrečí. Ať jde radši trénovat. Stejně se ve většině zápasech do brány podíváte všichni tři 😀

    • Jarda napsal:

     asi tak, Cmíry nech toho 😀

     • Cmíry napsal:

      Nemám zapotřebí se schovávat.. já říkám mládí vpřed já mám nejlepší již za sebou sem starej a neprespektivní 🙂 nehledě na to že nemám čas číst diskuze ani různé články 😉 díky čau

   • Stormy napsal:

    If it was one of the girls, I would tell the truth in a way that a kid would *ur*enstandd. For a boy, I would tell him it is something just for girls/ladies and he doesn't need to be concerned about it.

   • Kul bensprattel i första bilen, Matti. Tycker mig se dem i sjömansdräkter, görandes staden osäker under permissionen. Annars ser jag fram emot ditt utvecklande av Sen Stökiga Bilden. Trixig utmaning du gett dig in pÃ¥.NÃ¥ja. Mot gatan!

   • Nothing like a nice hot can of Dr. Brown coffee in Taiwan, although more frequently seen in the ubiqitous 7-11s, rather than in vending machines. I love knowing there are 5,582,200 vending machines in Japan. Thanks!

 • PRAŽÁK napsal:

  Pro info Riebauer a Soukup mají více bodu než celé Vaše Kladno dohromady. Když se ti Vaši top odchovanci nedokážou dostat ani do 1.juniorské ligy jak mají dokázat udržet extraligu:-))))

Napsat komentář

*