Esteraa Vehar bude první Slovinkou v české nejvyšší soutěži. Foto: FbŠ Bohemians
30. 8. 2016 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

První Slovinka v extralize! Bohemians posílí Esteraa Vehar

 Slovinsko bude devátou zemí, která bude mít zastoupení v české nejvyšší ženské soutěži. Útočnice Esteraa Vehar, která začala s florbalem teprve minulý rok v domácím celku Polanska Banda, totiž zaujala představitele Bohemians, kteří se rozhodli, že dostane šanci v extraligovém A-týmu.

Česko, Slovensko, Polsko, Finsko, Švédsko, Rusko, Maďarsko, Lotyšsko a nyní Slovinsko. Vehar tak na florbalovou mapu České republiky přidá devátou zemi, která v naší nejvyšší soutěži bude mít zastoupení. „Původně jsme s tím nepočítali, do Prahy se dostala jako přítelkyně klučiny, který byl v Bohemians na stáži, ale nakonec jsme se rozhodli, že dostane šanci,“ líčí prezident Bohemians Martin Musil.

Rozhodl prý hlavně její přístup. „Je to nesmírně sympatická, poctivá a pracovitá holka, která má florbal prostě v rukách, byť jej nehraje příliš dlouho a pokud jsem to dobře pochopil, tak její tým je vlastně parta kamarádů, kteří se dali dohromady,“ říká nejvyšší představitel Bohemians.

Vehar si od Bohemians neodpočine ani mimo hřiště. „Zatím je to tak, že pracuje u nás na klubu v kanceláři,“ dodal Martin Musil.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*