Ketil Kronberg (25). Foto: facebook IBK Dalen Ketil Kronberg (25). Foto: facebook IBK Dalen
15. 9. 2016 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Kronberg hattrickem zničil mistry

A je to taky znovu: Nepodceňujte Dalen! Borci ze severského města Umea získali na úvod sezony skalp mistrovské Storvrety. Králem utkání se stal fenomenální Ketil Kronberg.

Dalen dal Storvretě už v první minutě najevo, že je na úvod sezony ve velké formě. Předzvěst dalšímu průběhu dal svým gólem Jonas Svahn. Hosté sice stihli vyrovnat, ale v průběhu druhé třetiny si Seveřané vytvořili rozhodující náskok. Za stavu 3:1 mohla Storvreta vyrovnat, ale namísto toho se ve vlastním oslabení ocitli před její brankou Svahn s Kronbergem a navýšili vedení.

Storvreta sice snížila na 4:3, ale poslední slovo si opět vzal Ketil Kronberg, který vítězství svého týmu korunoval hattrickem.

Dalen – Storvreta 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
33., 59. a 60. Kronberg, 1. Svahn, 23. Edholm, 27. Rokka – 12. Stenberg, 36. Sjögren, 48. J. Pettersson. Diváci: 1023.

Autor: Tomáš Rambousek