IBF Falun. Foto: Per Wiklund IBF Falun. Foto: Per Wiklund
21. 9. 2016 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Starý dobrý Falun! Soupeři nastřílel 17 gólů, skóroval i Tokoš

Tak tohle je ten Falun, který pamatujeme z posledních sezon. Enström a spol. minulý týden padli doma s Växjö, nyní však slavný klub vše odčinil. Stockholmskému AIK nadělil 17 branek. Dva body za jeden gól a jednu nahrávku si připsal také český reprezentant Martin Tokoš.

Favorit o svém vítězství rozhodl de facto už v první třetině, po které vedl 5:0. Druhá část byla z pohledu domácího celku vůbec nejvydařenější. Falun do sítě soupeře nasázel osm tref, jedna z nich padla z hole Martina Tokoše.

Ve třetí třetině demolice pokračovala a nakonec se zastavila na skóre 17:2. Tokoš ještě v závěru přihrával na gól Fahlströma. Pět branek si v duelu připsal kanonýr Galante Carlström.

SESTŘIH ZÁPASU FALUN – AIK

Na soupisce Thorengruppen chyběl jak Ondřej Mikeš, tak Jakub Hubálek. Nováček švédské nejvyšší soutěže doma padl se Storvretou 2:6, o dva góly obhájce titulu se postaral Stenberg.

Zvítězilo také Pixbo, které si odváží všechny tři body ze hřiště Höllvikens. Hattrickem mu k tomu dopomohl bývalý hráč Chodova Max Wahlgren. Domácí Adam Štegl byl připraven k utkání, ale z pozice náhradníka do něj nakonec nezasáhl.

Výsledky 3. kola švédské superligy:

Falun – AIK 17:2 (5:0, 8:1, 4:1)
Branky: 9., 10., 34., 37. a 48. Galante Carlström, 5. a 8. Hallén, 9. a 54. E. Johansson, 15. a 33. Larsson, 24. a 32. Enström, 29. TOKOŠ, 31. Palmén, 56. Cederström, 59. Fahlström (TOKOŠ) – 32. Hagberg, 42. Nyholm.

Thorengruppen – Storvreta 2:6 (1:3, 0:3, 1:0)
Branky: 1. Arvidsson, 48. Fransson – 13. a 30. Stenberg, 1. Sjögren, 8. Gustafsson, 22. M. Samuelsson, 33. Rudd. Diváci: 422.

Höllvikens – Pixbo 5:8 (2:2, 0:3, 3:3)
Branky: 12. Persson, 15. Sjöstedt, 42. M. Andersson, 52. Wilhelmsson, 53. Ch. Andersson – 19., 35. a 50. Wahlgren, 17. Agus, 34. Calebsson, 37. Harrysson, 46. Malmström, 51. Andreasson. Diváci: 646.

Karlstad – Sirius 3:3 (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0) po prodl.
Branky: 32. J. Karlsson, 51. T. Colling, 52. A. Colling – 7. a 14. D. Johansson, 53. Kostov-Bredberg. Diváci: 560.