Karl-Johan Iraeus mohl být dnes na své nástupce v dresu AIK hrdý.
28. 9. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Švédsko: Doma uspěli Sirius i AIK

Ve dvou středečních zápasech švédské Superligy slavily vítězství domácí týmy. Sirius přehrál v posledních minutách nováčka Thorengruppen, AIK pak těsně přetlačilo Karlstad.

Po odchodu excentrického kanonýra Billyho Nilssona se Sirius zatím trápil a čekal na první tříbodové vítězství. A dočkal se v domácím utkání proti Thorengruppenu. Vyrovnaný stav 1:1 po první třetině vydržel až do 56. minuty, kdy vsítil vítězný gól Carl Kostov-Bredberg. Vítěz Czech Open z roku 2008 v poslední minutě přidal ještě dva góly a zvítězil 4:1. Porážce svého týmu nezabránil ani český obránce Jakub Hubálek.

Závěr zápasu rozhodl o vítězi i v zápase mezi AIK a Karlstadem. Tým z hlavního města si ve druhé dvacetiminutovce vypracoval tříbrankový náskok, v závěrečném dějství o něj ale přišel. Hosty nakonec srazil hned půl minuty po jejich vyrovnávacím gólu přesnou trefou nováček Superligy Andreas Stefansson.

Středeční výsledky SSL

Sirius – Team Thorengruppen 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 18. a 60. Edberg, 56. Kostov-Bredberg, 60. J. Eriksson – 10. Hernandez. Diváci: 507.

AIK Stockholm – Karlstad 7:6 (2:2, 4:1, 1:3)
Branky: 3. a 57. Stefansson, 21. a 24. Olsson, 19. Nordström, 29. Hadengran, 36. Nyholm – 8., 41. a 56. Vestlund, 17. a 39. A. Colling, 51. T. Colling. Diváci: 635.