Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund. Matěj Jendrišák. Foto: Per Wiklund.
15. 10. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Linköping prohrál v prodloužení, Jendrišák skóroval

Linköping má za sebou další smolný zápas. I když nad Storvretou vedl 2:0 a nakonec dokázal v posledních minutách vyrovnat ze 2:4 na 4:4, prohrál v prodloužení. Vítězný gól dali hosté do prázdné brány.

Crusaders se totiž pokusili využít euforie posledních minut, ve kterých zachránili téměř ztracený zápas a i pasáže v prodloužení chtěli odehrát 6 na 5. Jenže Fritzell v rozehrávce chyboval a Victor Andersson trefil odkrytou bránu.

Matěj Jendrišák se na zisku jednoho bodu do tabulky podílel jedním gólem a společně s Erikem Björkem je nejproduktivnějším hráčem týmu. Linköping ale stále okupuje poslední příčku tabulky se ziskem pouhých 4 bodů ze 7 zápasů.

Ve druhém sobotním utkání vyhrálo Pixbo na hřišti AIK Stockholm 6:5. Rozhodující gól dal dvě minuty před koncem Max Wahlgren. Lišky z Göteborgu se posunuly na třetí příčku tabulky.

Linköping – Storvreta 4:5pp (1:0, 1:3, 2:1- 0:1)
10. J. Johansson, 21. Fritzell, 59. JENDRIŠÁK, 60. Martin Karlsson – 38. a 47. Pettersson, 29. Nilsberth, 34. Paulsson, 62. V. Andersson. Diváci: 625.

AIK Stockholm – Pixbo 5:6 (2:2, 2:0, 1:4)
4. Götz, 7. Hedengran, 23. Liebeck Asp, 36. Hagberg, 46. Stefansson – 9. a 58. Wahlgren, 11. Östholm, 42. Persson, 51. Wiklund, 55. Agus. Diváci: 738.