Martin Tokoš, Falun. Foto: Per Wiklund Martin Tokoš. Foto: Per Wiklund
16. 10. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš přispěl k výhře Falunu nad Ondruškovým Warbergem

Nedělní program švédské superligy nabídl hned dva zápasy, ve kterých se proti sobě střetli čeští florbalisté. Ondruškův Warberg vyzval Tokošův Falun a Thorengruppen s Hubálkem a Mikešem hostil Hollviken Adama Štegla.

V prvním případě byl úspěšnější Martin Tokoš. A to i přesto, že Warberg vedl už v osmé minutě 3:0. Jenže hosté z Falunu ještě v úvodní části srovnali a svým gólem k tomu přispěl i Tokoš. Druhá třetině už byla plně v režii Falunu, který si vybudoval bezpečný náskok a nakonec na půdě Warbergu vyhrál 8:5.

Tokoš odehrál utkání ve třetím útoku společně se Cederströmem a Hassanem Hajo. Ondrušek nastoupil ve druhé pětce Warbergu.

V dalším českém souboji zvítězili Jakub Hubálek a Ondřej Mikeš. První jmenovaný byl dokonce v první formaci Thorengruppenu, Ondřej Mikeš po operaci kolene poprvé usedl aspoň na střídačku. Thorengruppen v souboji nováčků porazil Hollviken těsně 7:6. Adam Štegl absolvoval zápas ve druhé obraně hostujícího celku, ovšem těsnou prohru neodvrátil.

Z výhry se radoval obránce Patrik Suchánek. Jeho Dalen vyloupil Växjö po výhře 5:2 a v tabulce mu patří nadějné páté místo. Vede s 21 body Falun, o pět bodů méně má druhý Helsingborg.

Výsledky švédské superligy:

Sirius – Mullsjö 4:7 (2:2, 2:3, 0:2)
Branky: 6. a 40. J. Eriksson, 3. Elfving, 33. Drews – 15. Ganevik, 20. K. Hedlund, 25. Wibring Lindqvist, 29. Wibring, 35. Palmqvist, 47. H. Olofsson, 56. Svensson. Diváci: 672.

Thorengruppen – Hollviken 7:6 (2:0, 4:4, 1:2)
Branky: 12. a 23. M. Hedlund, 20. Berglund, 21. Hernandez, 25. L. Holmgren, 27. E. Johansson, 59. Haraldsson – 29. a 40. Wilhelmsson, 4. a 60. Ch. Andersson, 21. Sjöstedt, 242. Nivestam. Diváci: 427.

Warberg – Falun 5:8 (3:3, 0:2, 1:3)
Branky: 8., 45. a 59. Karlander, 3. a 6. Kongstad – 11. a 19. Palmén, 15. TOKOŠ, 28. Holmgren, 34. C. Hajo, 50. Galante, 57. Larsson, 57. Cederström. Diváci: 858.

Växjö – Dalen 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 7. a 25. Sankell – 28. J. Eriksson, 30. Wallgren, 51. Berglund, 56. Rokka, 59. Kronberg. Diváci: 876.

Karlstad – Helsingborg 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
Branky: 17. Vestlund, 20. Nilsson Allansson – 20. a 57. J. Nilsson, 5. Dargren, 6. Nordgren, 31. Johnsson, 37. Hakonen, 56. Kivilehto. Diváci: 735.