Milan Tomašík a Matěj Jendrišák. Foto: facebook Milan Tomašík a Matěj Jendrišák. Foto: facebook
21. 10. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Ondrušek pomohl k obratu Warbergu, český souboj ovládl tandem z Linköpingu

Švédská superliga má za sebou dalších šest zápasů, v nichž byl vidět i stejný počet krajánků. Warberg, v jehož dresu hraje Tom Ondrušek, předvedl parádní obrat ve třetí třetině, český reprezentant k němu pomohl jednou asistencí. V dalším zápase vyválčil loňský finalista Linköping teprve druhou výhru v sezoně, u níž nechyběli ani čeští centři Milan Tomašík a Matěj Jendrišák.

Do závěrečně třetiny utkání Warbergu s Mullsjö šli domácí hráči za nepříznivého stavu 1:4. Ve florbalu a především v tom švédském je ale možná spousta věcí, a tak začal Warberg manko hostů pomalu stahovat. Na gól bývalému kapitánovi švédské juniorské reprezentace Filipu Stenmarkovi přihrál český útočník Tom Ondrušek, Warberg utkání vyrovnal a v prodloužení mu nakonec výhru vystřelil Daniel Karlander.

Hráli dvě poslední superfinále SSL. V současné sezoně se ovšem florbalisté Linköpingu ještě nedostali do optimální formy, což se pokusili změnit v zápase s Höllvikenem. Za domácí nastoupili Milan Tomašík s Matějem Jendrišákem proti šikovnému zadákovi Adamu Šteglovi.

Obránce Höllvikenu se ale do statistik utkání zapsal pouze dvouminutovým trestem v první třetině. V následující přesilové hře pak Eric Björk z Linköpingu zvyšoval už na 3:0. Domácí si nakonec po výhře 6:2 připsali teprve druhou výhru sezony, asistenci zaznamenal centr druhé formace Jendrišák.

Dva další zápasy skončily stejným poměrem 8:4 a u obou stáli čeští hráči. Tím šťastnějším byl Patrik Suchánek, jehož Dalen vyloupil poslední celek soutěže Karlstad. Naopak Team Thorengruppen si i se zadákem první formace Jakubem Hubálkem ze Stockholmu od AIK odvezl vysokou porážku, když výhru týmu z hlavního města řídil hattrickem bývalý hráč Storvrety Joakim Olsson.

Výsledky švédské superligy:

Karlstad IBF – IBK Dalen 4:8 (2:3, 2:1, 0:4)
Branky: 6. Vestlund, 18. Gonzalez Palm, 25. Nilsson Allansson, 30. Colling – 8., 19. a 57. Rokka, 15. Edholm, 39. a 52. Johansson, 45. a 52. Svahn. Diváci: 575.

Warberg IC – Mullsjö AIS 6:5 po prodloužení (1:2, 0:2, 4:1, 1:0)
Branky: 13. Kongstad, 45. Svensson, 54. Stenmark (ONDRUŠEK), 58. a 60. Birgersson, 63. Karlander – 3. Gidske, 20. Olofsson, 24. Svensson, 31. Utterberg, 50. Hedlund. Diváci: 620.

AIK IBF – Team Thorengruppen SK 8:4 (2:0, 3:0, 3:4)
Branky: 3. Stefansson, 11., 39. a 41. Olsson, 21. Lieback Asp, 25. Hedengran, 56. Kjellbris, 59. Hagberg – 43. Hernandez, 44. Landström, 45. Arvidsson, 59. Kimström. Diváci: 644.

Linköping IBK – Höllvikens IBF 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2. a 29. Karlsson, 7. Mattsson, 16. Björk, 48. Gustafsson (JENDRIŠÁK), 60. Karlsson – 38. Sjöstedt, 58. Karlson. Diváci: 413.

Storvreta IBK – IK Sirius IBK 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)
Branky: 10. Paulsson, 12. Lindholm, 18. a 23. Pettersson, 26. a 28. Sjögren, 57. Berggren – 16. Widh, 19. Johansson, 42. Edberg. Diváci: 1 945.

Pixbo Wallenstam IBK – Växjö IBK 5:4 (3:1, 2:3, 0:0)
Branky: 3. Östholm, 4. Wahlgren, 20. Malmström, 21. a 24. Calebsson – 14., 32. a 35. Kjellsson, 26. Jonsson. Diváci: 332.

Autor: Jakub Švejkovský