Útočná formace Radka Krajcigra (v oranžovém) právě střílí jeden z mnoha gólů do sítě Litvínova. Foto: Bulldogs.cz. Obrana Litvínova má i v 1. lize spoustu mezer. Foto: Bulldogs.cz.
23. 10. 2016 1. liga (17) KOMENTÁŘŮ

Bivoj dále ztrácí a už je poslední, první Black Angels přetlačili Start

Ten, kdo čekal, že setrvání Litvínova v 1. lize bude sezonu trvající záležitostí, měl zřejmě pravdu. Tým ze severu republiky ovšem po sedmi odehraných kolech nemá ambice, že by se vrátil do nejkvalitnější soutěže. Bude mít naopak co dělat, aby se v 1. lize vůbec udržel, se třemi body se krčí na posledním místě tabulky.

Ve zcela opačné situaci se však nachází pražští Black Angels, kteří v přestřelce s městským rivalem z Kunratic dali o jednu branku více. Lídr soutěže zvítězil v probíhajícím ročníku už pošesté.

Litvínovské trápení pokračuje. Bivoj po sestupu ze superligy nedokázal vyhrát ani sedmé utkání v nové sezoně a nechal doma body Znojmu po krutém výsledku 2:8. Hosté přitom přišli už v úvodu utkání o kapitána Pavla Paláta, který si zranil koleno.

Jenže Litvínov se trápil střelecky a první gól dal až v polovině poslední třetiny, kdy Hocelík už jen kosmeticky korigoval skóre.

Znojmu tentokrát pomohl Milan Fridrich, který si v utkání připsal jednu asistenci. Bivoj spadl až na dno tabulky, poprvé totiž dokázali zvítězit hráči Pelhřimova, kteří díky hattrickům Fučíka a Podušky překvapivě zdolali Vinohrady.

Po středečním vítězství 8:7 nad Startem jsou v čele Black Angels, které následuje brněnský Hattrick. Ten doma porazil MVIL Ostrava 10:2 až díky osmi gólům z poslední třetiny.

Výsledky 7. kola 1. ligy:

Havířov – Rožnov p/R 8:3 (1:0, 1:1, 6:2)
Branky: 44. a 46. Kloza, 52. a 57. Mžyk, 8. Plášek, 39. Varta, 48. Peřka, 49. vlastní Barabáš – 21. Krhut, 47. Velech, 56. Trčálek. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:3, navíc Kilčický (Rožnov) na 5 minut. Využití: 2:1. Diváci: 135.

Hattrick Brno – MVIL Ostrava 10:2 (1:1, 1:1, 8:0)
Branky: 2. a 60. Gregor, 56. a 58. Fuchs, 24. Vojtíšek, 44. Habr, 49. Mati, 53. Houbal, 54. a 60. Kolajta – 1. Dombrovský, 27. Tomiczek. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 87.

Pelhřimov – Vinohrady 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Branky: 17., 49. a 58. Fučík, 25., 29. a 45. Poduška – 9. Lisa, 11. Hanák, 22. Zavadil, 30. Dolejš. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 115.

Litvínov – Znojmo 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Branky
: 47. a 50. Hocelík – 12. a 39. Šindelář, 22. a 47. Novák, 58. a 60. Procházka, 6. Kucharič, 27. Salava. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 83.

Start98 – Black Angels 7:8 (2:4, 4:2, 1:2)
Branky
: 31. a 48. Chudina, 7. Vošta, 15. Vavro, 31. Plíhal, 34. Štyler, 38. Horálek – 8., 19. a 50. Renčín, 5. Velechovský, 8. Chmelíček, 21. Nachtmann, 28. Nekola, 41. Král. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 102.