IBF Falun. Foto: Per Wiklund. Falun si zajistil postup do superfinále přesvědčivým vítězstvím 12:2. FOTO: Per Wiklund.
25. 10. 2016 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Branky českých reprezentantů na výhry nestačily, Falun zůstává v čele

Linköping nedokázal navázat na vítězství proti Höllvikenu z minulého kola nejvyšší švédské ligy. Zaměstnavatel dvou českých legionářů Milana Tomašíka a Matěje Jendrišáka se tak byl nucen sklonit před celkem Team Thorengruppen. V dalším utkání nedotlačil Patrik Suchánek svůj Dalen k výhře nad Warbergem Toma Ondruška ani vydatným bodovým příspěvkem. Falun si nadále drží náskok na čelo, ten se ovšem ztenčil na pouhý bod.

Celek z nejseverněji položeného města švédské superligy Team Thorengruppen se v utkání proti Linköpingu dostal do vedení ve 13. minutě. To mu ovšem vydrželo pouhých 25 vteřin, než pátou brankou sezony vyrovnal český matador Matěj Jendrišák.

Oba celky se po celý zápas přetahovaly o vedení, čtyři minuty před koncem na 5:5 srovnával hostující Eric Björk. Nebylo to ovšem nic platné, v prodloužení rozhodl Mattias Hedlund a Team Thorengruppen se tak i se zadákem třetí formace Jakubem Hubálkem mohl radovat z bonusového bodu.

Druhý superligový celek z města Umeå s obráncem Patrikem Suchánkem přijel do Warbergu, kde si místní tým před začátkem sezony najal na střílení branek Toma Ondruška. Byl to nicméně ryšavý zadák Suchánek, jenž se na začátku třetí třetiny mohl radovat z přesného zásahu. Už předtím nahrál na gól Nystedovi. Ani výrazný bodový příspěvek exvítkovického beka ovšem Dalen k výhře nedotlačil, po prodloužení se díky Ferraresimu radoval Warberg.

Spokojený, minimálně s pozicí svého klubu, může být Martin Tokoš. Ten v zápase s Helsingborgem sice nebodoval, nicméně jeho Falun po remíze s týmem okolo legendárního Fina Kohonena i nadále vládne superlize. Největšího pronásledovatele Pixbo si stále drží o bod za sebou.

Výsledky švédské ligy

Höllviken – AIK 6:3 (0:1, 1:1, 4:1)
Branky
: 31. Andersson, 42., 52. a 53. Karlson, 60. Wilhelmsson – 9. Hagberg, 39. Stefansson, 46. Lieback Asp. Diváci: 586.

Team Thorengruppen – Linköping 6:5 po prodloužení (1:1, 2:2, 2:2, 1:0)
Branky
: 13. Landström, 21. Larsson, 24. Andersson, 40. Hernandez, 46. Fransson, 62. Hedlund – 14. JENDRIŠÁK, 24. Karlsson, 30. Mattsson, 53. Fritzell, 56. Björk . Diváci: 497.

Helsingborg – Falun 3:3 po prodloužení (0:1, 1:1, 2:1, 0:0)
Branky
: 30., 55. a 56. Johnsson, – 5. Johansson, 38. Cederström, 47. Backby. Diváci: 1 353.

Växjö  – Storvreta 6:7 po prodloužení (2:4, 2:1, 2:1, 0:1)
Branky
: 6. Sankell, 7. Jonsson, 27. Ahlroth, 29. Engel, 49. Persson, 50. Johansson – 2. Nilsberth, 7., 35. a 63. Pettersson, 14. Andersson, 15. Samuelsson, 41. Rudd . Diváci: 1 095.

IBK Dalen – Warberg 4:5 po prodloužení (0:1, 1:1, 3:2, 0:1)
Branky
: 40. Nystedt (SUCHÁNEK), 43. SUCHÁNEK, 46. Eriksson, 54. Kronberg – 11. Hasselström, 37., 42. a 57. Karlander, 65. Ferraresi. Diváci: 1 168.

Sirius – Pixbo Wallenstam 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky
: 7. Eriksson, 26. Berlin, 43. Edberg, – 2. Agus, 17. Milesson, 21. Östholm, 37. Hydén, 46. Lindh, 60. Lundström. Diváci: 518.

Mullsjö  – Karlstad 5:5 po prodloužení (0:1, 2:3, 3:1, 0:0)
Branky: 30. Rosén, 38. a 59. Nygårdh, 42. Olofsson, 44. Ingesson – 8. a 27. Vestlund, 26. Gonzalez Palm, 40. Wiberg, 53. Nilsson Allansson. Diváci: 1 228.

Autor: Jakub Švejkovský