Daniel Šebek. Foto: Raphael Studer
25. 11. 2016 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Šebek s Šešulkou pomohli Wileru k vítězství, střelec Curychu nasázel Thunu pět branek

Ve švýcarské lize se stejně jako v ostatních soutěžích odehrály poslední zápasy před mistrovstvím světa. O víkendu ve 12. kole uhájil čelo tabulky výhrou nad Könizem lídr Wiler-Ersigen, k vítězství 8:3 přispěli i dva Češi Danielové Šebek a Šešulka. Curychu před sezonou odešla největší hvězda Kim Nilsson. To ale aktuálnímu mistrovi vůbec nemusí vadit, jednadvacetiletý švýcarský reprezentant v jeho službách Joël Rüegger vede tabulku kanadského bodování a navíc v posledním klání srazil Thun pěti góly.

Slavný Wiler-Ersigen přečká reprezentační pauzu na prvním místě. Tým za dvanáct utkání prohrál pouze jednou v prodloužení. Další z výher si tentokrát připsal doma v duelu proti Könizu. Hosté s sebou přivezl i největší hvězdy Manuela Maurera, Emanuela Antenera a Floriana Kuchena. Ovšem ani švýcarští reprezentanti nakonec nedokázali přemoci Wiler na jeho domácím hřišti.

Do průběhu utkání se naopak výraznou měrou zapsali dva Češi ve službách domácího celku. Útočník Daniel Šebek nejprve ve 13. minutě zápasu dával na průběžných 2:1. Ve druhé třetině pak Philippu Frankhauserovi asistoval na vyrovnávající branku na 3:3 zadák Daniel Šešulka.

Klání bylo po dvě třetiny vyrovnané, Wileru se ale v posledním dějství podařilo odskočit. V 51. minutě vybídl Šebek ke skórování talentovaného Fina Ville Lastikku. Domácí nakonec porazili Köniz výsledkem 8:3 a zůstávají na čele švýcarské NLA.

Druhý celek v pořadí Aligator Malans ovšem za lídrem příliš nezaostává, na první místo ztrácí pouhé dva body. A to i díky výhře 7:4 na hřišti Grünnenmatu. Za Malans se trefil jednou i český reprezentant Lukáš Veltšmíd, výhru hostí ovšem pěti body za dvě branky a tři asistence řídil Fin Jarrko Nurmela.

Minulou sezonu ve Švýcarsku ovládl celek Grasshoper Curych. Kim Nilsson, největší hvězda týmu, se po výhře ve švýcarském superfinále vrátil do rodného Švédska. S jeho odchodem z Curychu ovšem ofenzivní síla nijak nevymizela.

Kanadskému bodování totiž aktuálně vévodí jedenadvacetiletý švýcarský reprezentant Joël Rüegger, který se chystá v prosinci na MS do Rigy. Se 40 body za dvanáct zápasů za sebou centr Curychu nechává třeba i kapitána švédské reprezentace Johana Samuelssona z Tigers Langnau, který na Rüeggera ztrácí přesně deset bodů.

Rüegger v posledním utkání sestřelil Thun pěti přesnými zásahy. K něm navíc ještě přidal dvě asistence. Curych si z Thunu po sedmibodovém duelu svého nejproduktivnějšího hráče odvezl výhru 13:7.

Výsledky 12. kola švýcarské ligy:

Rychenberg – Kloten-Bülach 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Branky
: 33. Schwerzmann, 39. a 48. Niiranen, 49. Hautaniemi, 58. Sundstedt – 5. Heller, 22. a 40. Jaunin. Diváci: 510.

Uster – Waldkirch-St. Gallen 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky
: 12. Henriksson, 40. Hummer – 32. Alder, 37. Schiess, 53. Conzett. Diváci: 397.

Wiler-Ersigen – Köniz 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
Branky
: 5. Känzig, 13. ŠEBEK, 36. Fankhauser (ŠEŠULKA), 39. Väänänen, 47. M. Hofbauer, 48. Louis, 51. Lastikka (ŠEBEK), 58. Zimmermann – 14. Hutzli, 15. Saner, 27. Frejd. Diváci: 646.

Tigers Langnau – Chur 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky
: 3. Steiner, 28. Engel, 33. a 60. Brechbühl, 60. Krähenbühl – 17. Beeler, 23. Riedi, 57. Zellweger. Diváci: 365.

Grünenmatt – Aligator Malans 4:7 (1:1, 1:3, 2:3)
Branky
: 19. DANIŠ, 28. Arm, 41. a 56. Ruch, – 8. a 55. Nurmela, 28. a 47. Tromm, 34. Dominioni, 40. Friolet, 51. VELTŠMÍD. Diváci: 202.

Thun – Curych 7:13 (1:3, 1:7, 5:3)
Branky: 19. a 44. Börjegren, 32. Stoll, 42. Kropf, 45. Wettstein, 47. Thomas, 56. Götti, – 5. a 24. Juhola, 7., 10., 31., 39. a 57. Rüegger, 27. Cavelti, 31. a 33. Zolliker, 37. Julkunen, 46. Kekkonen, 56. Bier. Diváci: 195.