Finové zdolali Švýcarsko 6:4. Foto: Flickr IFF Finové zdolali Švýcarsko 6:4. Foto: Flickr IFF
4. 12. 2016 Mistrovství světa (1) KOMENTÁŘŮ

Riga – souhrn 2. dne: Finové přetlačili Švýcary, výhru slaví i Slováci

Kromě duelu Lotyšů s Českem táhl v Rize také souboj Finska se Švýcarskem. Přišlo na něj 3147 diváků, což je po návštěvách na domácí výběr nejvyšší návštěva na letošním šampionátu. Finové nakonec zdolali Švýcary 6:4. V úvodním zápase na MS uspěli Slováci, kteří porazili Polsko. O senzaci se pak postarali Thajci. Na svém premiérovém mistrovství ukořistili první výhru.

Finové si v úvodní části vytvořili pohodlný tříbrankový náskok a kontrolovali hru. Švýcaři však od prostředního dějství začali činit finské obraně potíže. Nejprve přišlo snížení a ve 48. minutě zchladil Seveřany Maurer, který srovnal na 4:4.

O výhře favorita tak rozhodl až v 51. Kailiala, triumf pak ještě stvrdil v poslední minutě Salin. Finové mají po dvou zápasech plný počet bodů, a pokud zvládnou poslední zápas s Estonskem, postoupí suverénně z prvního místa.

Právě Estonsko těžce vydolovalo ze střetnutí s Německem alespoň bod. Němci vedli už 4:1, 5:2 a 6:3, Estonci však třígólovou ztrátu smazali. Dvou branek dosáhli v předposlední minutě třetí části.

Thajsko se účastní svého prvního mistrovství světa ve florbalu. A hned ve druhém zápase přišla výhra! Thajci porazili Singapur vysoko 8:2. Už včera po těsné prohře s Američany ukázali, že do počtu na mistrovství rozhodně nebudou.

Senzace! Thajsko má první výhru v historii MS. Foto: Flickr IFF

Důležité vítězství si připsali Slováci, kteří i díky dvěma gólům bývalého hráče střešovického Tatranu zdolali Polsko 6:4. V utkání se prosadil také Lukáš Řezanina. Slováci zvládli první třetinu, ale pak pustili soupeře do hry a výhru stvrdili až v posledních dvou minutách utkání.

V severoamerickém derby porazili Američané Kanadu vysoko 8:1. Dva góly vsítili Hansen a Eriksson. Výběr USA položil základ svého vítězství už v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhrál 3:0. Kanaďané vstřelili čestný gól ve druhé části.

Výsledky 2. hracího dne:

Skupina A:

Německo – Estonsko 6:6 (2:0, 2:2, 2:4)
Branky: 32. a 59. Kareliusson, 39. Kallion, 43. Pass, 55. Kivi, 59. Woiduma – 10., 15. a 36. Nihlen, 37. Broker, 41. Falkenberger, 51. Herrmann. Diváci: 487.

Finsko – Švýcarsko 6:4 (4:1, 0:2, 2:1)
Branky: 1. Lamminen, 4. Kotilainen, 7. S. Johansson, 10. Kukkola, 51. Kailiala, 60. Salin – 9. Engel, 33. Graf, 36. Antener, 48. Maurer. Diváci: 3147.

Skupina B:

Lotyšsko – Česko 3:9 (1:6, 1:1, 1:2)
Branky: 5. a 36. Raitums, 49. Jursevskis – 14. a 35. Ondrušek, 16. a 45. Jendrišák, 4. Jelínek, 5. Curney, 6. Tomašík, 17. Šešulka, 46. Suchánek, 56. Tokoš. Diváci: 5245.

Skupina C:

Polsko – Slovensko 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Branky: 36. a 44. Atnoniak, 37. Kozubal, 60. Chlebda – 48. a 59. Kubovič, 14. Kročko, 17. Grlický, 25. Matejka, 60. Řezanina. Diváci: 1007.

Skupina D:

USA – Kanada 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Branky: 28. a 32. Hansen, 41. a 44. Eriksson, 7. Hearns, 10. Zimmermann, 17. Granvald, 34. Binder – 26. Robillard. Diváci: 220.

Thajsko – Singapur 8:2 (2:0, 4:0, 2:2)
Branky: 14., 24. a 31. Rinefalk, 22., 36. a 55. Thaidit, 6. a 54. Holstrom – 43. Suria, 57. Sorreda. Diváci: 186.