Roman Ciompa patří k nejvytíženějším brankářům první ligy. Foto: Facebook 1.FbK Rožnov p/R
11. 12. 2016 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Rožnovská nadílka pro Ústí, Znojmo otočilo souboj s Brnem

Napínavé zápasy byly k vidění během víkendu nejen na končícím mistrovství světa, ale i v českých soutěžích. Šestnácté kolo první ligy mužů bylo rozloženo do tří dnů a přineslo řadu překvapení. O to největší se postarali hráči Rožnova, kteří obrali o všechny tři body hostující Ústí. Znojmu se podařilo protáhnout sérii vítězství, když otočilo zápas s Hattrickem Brno. Důležitý bod si po vyhraných nájezdech v Karlových Varech připsala Ostrava.

Nevyzpytatelná soutěž. I tak by se dala označit první liga. Další překvapení letošní sezony se tentokrát odehrálo v Rožnově, kde domácí rozhodli zápas již po třiceti minutách.

Proti hostujícímu celku hrálo roli zápasové vytížení a daleká cesta. Rožnovští florbalisté tak svého soupeře zaskočili a ve 30. minutě byl stav 5:0. Ústí se podařilo pouze korigovat výsledek.

Obdivuhodnou sérii mohou slavit ve Znojmě, kde šňůru vítězství protáhli již na dvanáct zápasů. Domácí Hattrick sice ve 43. minutě zvyšoval na 2:1, Znojmo ale v posledních třinácti minutách otočilo výsledek na 2:4. Po dvou bodech si ze Znojma připsali Milan Fridrich a Jakub Procházka.

Specifickou disciplínu – samostatné nájezdy – si v sobotu vyzkoušeli hráči Karlových Varů a MVIL Ostrava. Šťastnější byl ostravský celek a odvezl si tak dva body.

V pražském derby mezi Startem a Vinohrady sice nedošlo k souboji mezi bratry Zavadilovými, náboj ale utkání rozhodně nepostrádalo. Domácí Start tahal celý zápas za delší konec provazu a zaslouženě slavil vítězství. Třemi body se na výhře podílel trojlístek domácích hráčů, v čele se střešovickým Jakubem Slavíkem.

Black Angels potvrdili v Litvínově roli favorita, zápas definitivně rozhodli ve třetí třetině. Domácím se v úvodu třetí třetiny podařilo stáhnout rozdíl na jedinou branku, pražský tým poté zápas kontroloval. Jakuba Voráčka napodobil Jaroslav Král, když si připsal dva góly a dvě asistence. Filip Chmelíček vstřelil hattrick.

Rozdílem jediného gólu skončilo klání mezi Havířovem a Českou Lípou. Hostům nepomohl ani bohatý bodový příděl od Štěpána Slaného a Jaromíra Ekla a zápas tak skončil 6:5 pro Havířov.

V souboji týmů z chvostu tabulky Pelhřimov otočil stav díky povedené třetí třetině a dotáhl se tak na Karlovy Vary. To Svitavám se ostatní týmy postupně vzdalují.

Výsledky 16. kola první ligy:

Hattrick Brno – Znojmo 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 39. Habr, 43. Brom – 1. a 60. Procházka, 48. Salava, 50. Fridrich. Diváci: 68.

Karlovy Vary – MVIL Ostrava 6:7 po nájezdech (2:0, 1:3, 3:3, 0:1)
Branky: 5. a 47. Jaroš, 18. Smolka, 35. a 56. Košir, 54. Kalina – 21. a 60. Dombrovský, 22. Tesárek, 25. a 46. Tomiczek, 56. a 58. Kašovský. Diváci: 110.

Start98 – Královské Vinohrady 9:4 (4:1, 1:2, 4:1)
Branky: 6. Piňos, 10. a 34. Slavík, 12. a 50. Vavro, 17. Vašíček, 51. Šrámek, 53. Chudina – 16. Rossi, 26. a 35.  Hartman, 58. Zavadil. Diváci: 115.

Havířov – Česká Lípa 6:5 (3:4, 2:0, 1:1)
Branky: 4. Beneš, 10. Kozlík, 12. a 39. Mžyk, 24. Peřka, 59. Kloza – 12., 18. a 60. Ekl, 14. Slaný, 20. Mlejnek. Diváci: 105.

Rožnov – Ústí 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Kratochvíl, 13. a 20. Friedel, 23. Velech, 30. Kittel, 55. Štůstek, 59. Pešat – 39. Štorek, 58. Kopecký. Diváci: 75.

Litvínov – Black Angels 5:9 (2:2, 0:3, 3:4)
Branky: 10. a 43. Krejčí, 20. Skuhravec, 42. Chládek, 53. Hocelík – 5. Halama, 18., 26. a 29. Chmelíček, 26. Renčín, 44. Sluka, 48. a 57. Král, 52. Kopecký. Diváci: 41.

Svitavy – Pelhřimov 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Branky: 9. Jedlička, 15. Horák, 60. Musil – 31., 45. a 49. Fučík, 58. Zrzavý. Diváci: 156.

Autor: Ondřej Sluka