Svitavy se na konci roku postaraly o velké překvapení. FOTO: Facebook Florbal Svitavy.
20. 12. 2016 1. liga (2) KOMENTÁŘŮ

Žně outsiderů: Svitavy v dohrávce senzačně připravily Ústí o čelo, Pelhřimov si vyšlápl na Hattrick

První liga má za sebou poslední zápasy za rok 2016. Stejně jako o patro výš v Superlize, i v druhé nejvyšší soutěži došlo o víkendových zápasech k několika překvapivým výsledkům. V rámci 17. kola vyzráli hráči Pelhřimova na florbalisty Hattricku Brno poměrem 7:5. V dohrávce 9. kola se zrodil ještě jeden nečekanější výsledek, a to v podobě výhry posledních Svitav nad o čelo bojujícím Ústí.

Svitavy načaly víkend venkovním zápasem na Vinohradech. Po dvou třetinách bylo rozhodnuto a poslední celek tabulky se tak mohl po prohře 1:5 vrátit domů, aby se řádně připravil na následující zápas se silným Ústím.

Tým ze severozápadu republiky ještě nemá po podzimní epidemii příušnic dohrány všechny zápasy. Do duelu se svitavským outsiderem šel proto s vidinou, že zvládne-li z třízápasového manka vytěžit devět bodů, bude v čele.

Jenomže o den později to v dohrávce byly zcela jiné Svitavy. Po čtyřiceti minutách ohlašovala výsledková tabule vyrovnaný stav 4:4. V rozhodující třetině to ale bylo Ústí, kdo tahal za kratší konec. Svitavy po gólech Vladislava Richtera, Ondřeje Pakosty a Lukáše Zacha ovládly zápas 7:4 a radují se teprve z letošního třetího ligového vítězství.

V dalším utkání předvedli velkolepý obrat hráči Pelhřimova proti Hattricku Brno. Po dvou třetinách prohrávali florbalisté z Vysočiny 3:4, po skvělém třetím dějství však mohli slavit výhru 7:4. Hrdinou klání byl se čtyřmi brankami Martin Blažek.