Eliška Krupnová je oporou Pixba. Foto: Per Wiklund
30. 12. 2016 Ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Královna zůstává, poddaní se mění. TOP 10 ČESKÝCH FLORBALISTEK ZA ROK 2016

 Sestavit desítku nejlepších českých florbalistek za rok 2016 se ukázalo jako poměrně obtížný úkol: mnoho nesmírně kvalitních hráček totiž v dubnu ukončilo florbalovou činnost, další měly dobře našlápnuto, ale pozici v našem žebříčku ztratily kvůli zranění. Především o místa ve spodní části elitní desítky tak byla pořádná mela. Jedno ale bylo od začátku jasné: nade všemi ční královna Eliška Krupnová.

1. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švédsko)
Loni: 1. místo

Eliška Krupnová je oporou Pixba. Foto: Per Wiklund

Eliška Krupnová je oporou Pixba. Foto: Per Wiklund

Na prvním místě nebylo co řešit. Krupnová se zařadila mezi opory Pixba, se kterým v tomto roce opanovala nejprve Svenska Superligan a následně také domácí Champions Cup. Do prosince prakticky jediná česká zástupkyně v nejlepší ženské ligové soutěži, která hraje v základní sestavě, má mezi ostatními florbalistkami už druhý rok po sobě výsadní postavení.

2. Hana Koníčková (NST Lappeenranta, Finsko / Crazy girls FBC Liberec)
Loni: –

Hana Koníčková na snímku z utkání proti M-Teamu. Foto: Jari Turunen - jat.kuvat.fi

Hana Koníčková na snímku z utkání proti M-Teamu. Foto: Jari Turunen – jat.kuvat.fi

O druhé místo svedla souboj s Denisou Ratajovou. Po Daniele Kreisingerové se po premiérovém finském Superfinále stala druhou finskou mistryní s českým pasem, do „Dream Teamu“ finského NST zapadla dokonale a je jen škoda, že tento jednoletý projekt celého týmu nemá další pokračování. Po návratu zůstává trochu stranou pozornosti v Liberci, který bojuje o účast v play off.

3. Denisa Ratajová (SB-Pro Nurmijärvi, Finsko / 1. SC TEMPISH Vítkovice)
Loni: 2. místo

Denisa Ratajová opět posílí finské SB-Pro. Foto: Vlaďka Zoubková - florbalvitkovice.cz

Denisa Ratajová opět posílí finské SB-Pro. Foto: Vlaďka Zoubková – florbalvitkovice.cz

Loni druhá, za letošní rok o příčku sestoupila. To ale nic nemění na jejich kvalitách, jde o to, že na rozdíl od Koníčkové ji angažmá v SB-Pro nevyšlo úplně dokonale. Po čtyřech měsících nyní míří zpět, poté by se měla do Vítkovic opět vrátit. Možná by nejuniverzálnější české florbalistce prospělo dlouhodobější angažmá.

4. Martina Čapková (Herbadent FK Jižní Město)
Loni: –

Martina Čapková prožila skutečně dobrý rok! Foto: Martin Flousek - Český Florbal

Martina Čapková prožila skutečně dobrý rok! Foto: Martin Flousek – Český Florbal

Vysoká obránkyně, která si už vyzkoušela tři elitní soutěže v roce 2016, dospěla v opravdového lídra Herbadentu a reprezentace. Svým klidem dodává jistotu rozehrávce, navíc je nesmírně produktivní, vždyť si vzpomeňte na desetibodový zápis proti Ostravě z února letošního roku.

5. Lucie Pilíková (Herbadent FK Jižní Město)
Loni: –

Lucie Pilíková vlétla do extraligy jako hurikán!

Lucie Pilíková vlétla do extraligy jako hurikán!

Mladší ze sesterského dua vlétla do nejvyšší ženské soutěže jako uragán, částečně se prosazuje také v ženské reprezentaci, za kterou debutovala už v minulém roce. Přes své mládí potvrzuje ohromný florbalový talent, a pokud na sobě nepřestane pracovat, může jednou napodobit Elišku Krupnovou v SSL.

6. Martina Řepková (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
Loni: 9. místo

Martina Řepková. Foto: Flickr IFF

Martina Řepková. Foto: Flickr IFF

Chodovský express byl již podruhé důležitou součástí Superfinále, úlohu hlavní hrdinky jí ale – společně s extraligovým titulem – nakonec přebrala Lauma Visnevska. Přesto zůstává mladá útočnice jednou z nejlepších hráček české nejvyšší soutěže a dost možná ještě takovým ne zcela vybroušeným diamantem.

7. Tereza Urbánková (KAIS Mora IF, Švédsko / FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
Loni: 5. místo

Tereza Urbánková bude opět hájit barvy Chodova. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz

Tereza Urbánková bude opět hájit barvy Chodova. Foto: Martin Flousek – xflorbal.cz

Tradiční opoře útočných řad příliš nevyšel konec angažmá v Moře, po roce ve Švédsku se tedy vrátila zpět do Chodova a do své tradiční role se opět rychle vžila. Patří mezi nejlepší hráčky, spoluhráčkám navíc může předávat zkušenosti z florbalového velkoklubu.

8. Magdalena Plášková (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
Loni: –

Magdaléna Plášková. Foto: denik.cz

Magdaléna Plášková. Foto: denik.cz

U Magdaleny Pláškové musíme reflektovat výkonnostní posun, který ji na podzim otevřel dveře také do ženské reprezentace. Majitelka nesporného florbalového umu – zdá se – dospěla a začíná na Chodově přebírat pozici lídra. Po odchodech několika zkušených florbalistek je to potřeba.

9. Hana Poláková (FbŠ E.P. Bohemians)
Loni: –

Hana Poláková. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz

Hana Poláková. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz

Hana Poláková je takovou stálicí, která zraje jako víno. Několik let patří mezi opory Bohemians a své role se nezřekla ani v roce 2016, který právě končí. Navíc po několika slabších ročnících může se zelenobílým týmem konečně dokázat velké věci. Hodně napoví už pohárové finále 17. ledna.

10. Veronka Enenkelová (1. SC TEMPISH Vítkovice)
Loni: –

Veronika Enenkelová si zkusí angažmá v Linköpingu. Foto: Vlaďka Zoubková - florbalvitkovice.cz

Veronika Enenkelová si zkusí angažmá v Linköpingu. Foto: Vlaďka Zoubková – florbalvitkovice.cz

Enenkelová prožila životní půlrok. Kdyby se jí dařilo také v play off minulé sezony, tak by mohla být výše. Ukázala se jako dříč a hnána novým angažmá v Linköpingu, na sobě tvrdě pracovala. Výsledek se dostavil také na hřišti: po několika letech ve vítkovickém kádru převzala pozici lídra, hned za kapitánkou Denisou Ferenčíkovou. Bude zajímavé sledovat, jak se prosadí v průměrném celku SSL.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*