Martin Tokoš, Falun. Foto: Per Wiklund Martin Tokoš. Foto: Per Wiklund
6. 1. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Nevyzpytatelná SSL – první třetina přinesla ve Stockholmu 11 branek, dvakrát se trefil i Tokoš, Pixbo pak padlo jediným gólem

Osmnáct branek ve dvou florbalových zápasech zřejmě nikoho příliš nevytrhne. Když ale rovnou sedmnáct zásahů ze zmíněného počtu gólů padne v jednom klání a zbylá trefa rozhodne druhý duel, je to přeci jen něco jiného. A přesně taková situace nastala ve švédské SSL – Falun přes úvodní bláznivé dějství přestřílel AIK poměrem 11:6, Pixbo v dalším měření sil podlehlo na vlastním hřišti Höllvikenu nejhubenější možnou prohrou 0:1.

Stockholmští fanoušci, kteří se první lednovou středu vydali do Solnhallen podpořit tamější celek AIK, si v první třetině zápasu s Falunem museli připadat spíše jako na nějaké atrakci v nedalekém zábavním parku Gröna Lundu.

Teprve ve čtrnácté minutě totiž poslal domácí už do vedení 5:4 z hranice velkého brankoviště produktivní bek černo-žlutého celku domácích Kevin Liebeck Asp. Záhy poté ale po chybné rozhehrávce jednoho z obránců AIK srovnal pohotovou akcí zpoza branky kapitán Falunu a nejlepší hráč světa posledních let Rasmus Enström.

Úvodní třetinu na útočné akce pohledného zápasu nakonec uzavřelo duo bratří Hagbergů z AIK. Mladší Oskar perfektně našel před brankou Falunu svého o devět let staršího bratra Patrika a ten jemnou tečí dával na 6:5.

To bylo ale překvapivě ze strany AIK do konce zápasu vše, úřadoval už pouze tým z těžebního města. Nejprve na 6:6 srovnal skvěle z otočky svým druhým zásahem v utkání Martin Tokoš. Toho následoval jeho spoluhráč z lajny a zároveň nejproduktivnější hráč duelu Simon Palmén. Pod úchvatnou přestřelku se dvěma brankami podepsal i „superstřelec“ Falunu Alexander Galante Carlström.

Zcela opačný průběh mělo klání domácího Pixba s Höllvikenem. Málokdo by asi tušil, že branka Pontuse Karlsona ze 14. minuty zápasu bude i tou rozhodující. I přes výhru zůstává Höllviken posledním celkem tabulky.

Naopak pro smělý vzestup tabulkou se nadchli hráči Karlstadu, kteří ještě nedávno byli rovněž na sestupových příčkách. Nováček soutěže si jasně poradil s týmem Siriusu, výhru řídil čtyřmi brankami Adam Colling.

Výsledky 18. kola švédské ligy:

Linköping – Helsingborg 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky: 6., 19. a 25. Marcus Johansson (na druhou JENDRIŠÁK), 31. a 49. JENDRIŠÁK – 29. Nordgren, 42. Skoglösa, 51. Dargren, 57. Hakonen. Diváci: 639.

Storvreta – Team Thorengruppen 8:6 (4:0, 1:4, 3:2)
Branky: 9. Berggren, 10. a 60. Pettersson, 12. Andersson, 16. a 54. Sjögren, 22. Adolfsson, 46. Stenberg – 22. Arvidsson, 28. Landström, 30. Hedlund, 39. Arvidsson, 45. Holmgren, 55. Hernandez. Diváci: 2 427.

Växjö – Warberg 7:4 (1:1, 3:0, 3:3)
Branky: 3. a 38. Andersson, 35. a 56. Persson, 35. Engel, 46. Kjellsson, 58. Roos – 18. Blåberg (ONDRUŠEK), 41. Karlander, 54. Ferraresi, 60. ONDRUŠEK. Diváci: 1 193.

Karlstad – Sirius 8:3 (0:2, 3:0, 5:1)
Branky: 30. Nilsson Allansson, 32. vlastní, 37., 49., 52. a 59. A. Colling, 42. Vestlund, 58. Björkström – 5. Jansson, 16. Berlin, 52. Widh. Diváci: 545.

AIK – Falun 6:11 (6:5, 0:3, 0:3)
Branky: 1. a 6. Stefansson, 2. a 9. O. Hagberg, 14. Lieback Asp, 20. P. Hagberg, – 8. a 40. Palmén, 9. H. Hajo, 10. a 38. TOKOŠ, 13. a 46. Backby, 15. Enström, 39. a 48. Galante Carlström, 46. Cederström. Diváci: 903.

Pixbo – Höllvikens 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 14. Karlson. Diváci: 758.