Radim Cepek. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák Radim Cepek. Foto: MAD Photography, Martin Dvořák
12. 1. 2017 Reprezentace - Muži (10) KOMENTÁŘŮ

Den D: Komise reprezentace bude jednat o Cepkovi, na schůzku ho nepozvala
Měsíc uplynul a jeden den k tomu. Nastal čas rozhodnout, co bude dál. Reprezentační komise si naplánovala na čtvrtek 12. ledna jednání, na kterém rozhodne, zda i nadále povede národní tým mužů Radim Cepek.

Samotný trenér, který je u reprezentace už od roku 2012, však na schůzce nebude. Vedení reprezentačního úseku ho na klíčové jednání nepozvalo. Pětičlenná komise bude mít na stole hodnotící zprávu nejen ze světového šampionátu v Rize, ale i přehled vystoupení českého nároďáku z posledního dvouletého období.

Schůzky s trenérem Radimem Cepkem i jeho asistentem Radkem Sikorou vedl v průběhu prosince a ledna nový šéf úseku reprezentace David Zlatník. Na otázky webu florbal.cz ale zatím odpovídat nechtěl. „Dostali jsme všechny informace, které předložíme k jednání. Vzhledem k tomu, že hodnocení a další postup bude kolektivní, odpovím určitě až poté,“ sdělil mailem s prosbou o respektování časového plánu jednání.

David Zlatník. Foto: flickr Český florbal

David Zlatník. Foto: flickr Český florbal

Tou hlavní otázkou zůstává, zda Radim Cepek u české reprezentace setrvá až do konce smlouvy, do ledna 2019. Měsíc předtím v Praze proběhne mistrovství světa, které se do Čech vrátí po 10 letech. On sám před měsícem pro web idnes.cz naznačil, že má zájem pokračovat.

Také jeho požádala naše redakce o reakci. A ani on nechtěl čtvrteční jednání komentovat.

Z florbalového prostředí ale už unikla i informace o námluvách s finským trenérem Petterim Nykkym, který po triumfu s finským národním týmem vedl i národní týmy Švýcarska a Austrálie. V posledních dvou destinacích však jeho angažmá zas tak slavně nedopadlo.

Petteri Nykky. Foto: Erwin Keller, unihockey.ch

Petteri Nykky. Foto: Erwin Keller, unihockey.ch

Přesto to vypadá, že právě tenhle brýlatý Fin by mohl být pro Davida Zlatníka první volbou. Podle informací florbal.cz spolu tihle dva seděli už v průběhu šampionátu v Rize.

Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund

Radek Sikora na české střídačce. Foto: Per Wiklund

Pokud by Nykky na nabídku Českého florbalu opravdu kývnul, musel by mít i české asistenty. V té chvíli by měl zřejmě víc preferencí než Cepek již zmíněný Radek Sikora. A ve florbalovém prostředí se mluví i o bývalém kapitánovi národního týmu Milanovi Fridrichovi, který už opustil nejvyšší soutěž a v současné době hraje za Znojmo.

Milan Fridrich. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz

Milan Fridrich. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz

To vše jsou ale zatím jen spekulace. Jisté je zatím jen jedno, že se česká reprezentace poprvé představí v novém dvouletém cyklu v Helsinkách a Turku. Češi totiž obdrželi pozvánku k přátelským utkáním proti prvnímu týmu Suomi a tamnímu výběru do 23 let.

Zda Radim Cepek zůstane u reprezentace se florbalová veřejnost zřejmě dozví po sobotním jednání výkonného výboru, který zprávu reprezentační komise bude schvalovat.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*