David Zlatník a Zdeněk Skružný. Foto: Martin Flousek David Zlatník a Zdeněk Skružný. Foto: Martin Flousek
23. 1. 2017 Reprezentace - Muži (14) KOMENTÁŘŮ

Jméno trenéra repre stále není jasné. Tým do Finska skládal Skružný
Přijeďte, budeme slavit! Pozvánka od mistrů světa se neodmítá. A tak se na začátku února vypraví česká florbalová reprezentace do Finska. V Turku sehraje zápas proti domácímu týmu, který bude navlas stejný, jako byl při zisku zlata v Rize. Češi naopak pošlou do kotle několik nováčků a ještě neví, kdo je povede.

Je to paradox. Nominace je na světě, ale hráči vlastně neví, kdo je bude trénovat. Český florbal sice v pondělí představil nominaci, ale chybí na ní podpis. Protože stále ještě probíhají jednání s nástupcem Radima Cepka, musel se seznam reprezentantů udělat v podstatě provizorně.

„Pro toto mimořádné přátelské utkání byl sestavením nominace pověřen šéftrenér Českého florbalu Zdeněk Skružný,“ prozradil webu florbal.cz David Zlatník, který stojí v čele reprezentační komise.

Skružný přistoupil k sestavení týmu docela odvážně. Šanci dostalo několik nováčků, v obraně se pak představí třeba už 32tiletý matador z Otrokovic Lukáš Petřík. Dobře šlapající stroj z Mladé Boleslavi dodal pro duel v Turku hned sedm hráčů včetně gólmana Lukáše Bauera. Chybí ale Jan Natov, který se v minulém období vyslovil, že pod trenérem Cepkem hrát nechce. Naopak na Chodov se ani nevolalo. Chybí i krajánci Tomáš Sladký, Martin Tokoš či Ondřej Mikeš. Na seznamu není ani Tom Ondrušek či Lukáš Veltšmíd.

I kvůli zranění Lukáše Součka je oproti šampionátu v Rize úplně nová dvojice. Bauera doplnil Radovan Michajlovič z Otrokovic.

Novou šanci dostává liberecký Radek Valeš, návrat do reprezentace čeká střešovického kapitána Marka Deutsche i Michala Podhráského.

Z týmu, který hrál mistrovství světa, zůstalo jen sedm jmen: Šešulka, Jelínek, Suchánek, Šebek, Jendrišák, Curney, Tomašík a Matejčík.

V Turku už by se snad florbalisté měli seznámit s novým trenérem. Web florbal.cz už několikrát avizoval jednání s finským koučem Petterim Nykkym. To zatím vedení Českého florbalu nepotvrdilo. Zájem vést národní tým Česka ale projevil i Švéd Jan-Erik Vaara. Podle zdrojů florbal.cz by pak s týmem měli jet do Finska jako členové realizačního týmu i Radek Sikora a Milan Fridrich.

Nominace reprezentace ČR na přátelské utkání ve Finsku:

Brankáři:
Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Radovan Michajlovič (Otrokovice)

Obránci:
Marek Deutsch (Tatran), Jan Jelínek, Tomáš Novák (oba Mladá Boleslav), Lukáš Petřík (Otrokovice), Michal Podhráský (Rychenberg, Švýc.), Patrik Suchánek (IBK Dalen, Švéd.), Daniel Šešulka (Wiler Ersigen, Švýc.)

Útočníci:
Jiří Curney, Jakub Gruber, Tomáš Chroust, Josef Pluhař (všichni Mladá Boleslav), Matěj Jendrišák, Milan Tomašík (oba Linköping, Švéd.), Marek Matejčík, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Ondřej Svatoš (Sparta), Daniel Šebek (Wiler Ersigen, Švýc.), Radek Valeš (Liberec)


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Včelka napsal:

  Jedná se o pouhý přátelský zápas, takže výběr sestavy tomu odpovídá. Určitě je třeba vyzkoušet zcela nové tváře. Třeba časem nahradí letité matadory.

 • ADALBERT napsal:

  Nechápu co tam dělaj Deutsch s Novákem…Deutsch je už ozkoušenej a ví se, že na to nemá…Novák je absolutně průměrnej obránce naší ligy, to by byl lepší Němeček (pro něj je každej zápas obrovská škola), nebo třeba Nehera, Komačka, Řehoř, Bauer, Švajný… Chválím výběr Bauera, má teď perfektní formu, to samý platí o Pluhařovi s Gruberem.

 • Quido napsal:

  jsem blbej ja nebo (zase) nafoukany pan Skruzny? Protoze Natov prohlasil, ze pod Cepkem hrat nechce – uprimne se mu nedivim – tak ted, kdyz se sestavuje novy narodak, tak kamaradicek Skruzny (uz mel byt davno z CFbU odejit, poslednich 10 let ma vysledky jako Radek Stepanek v singlu posledni rok) nenominuje Natova… Je potreba nejaky dalsi dukaz toho, ze Skruzny je chudak?

 • Alfred napsal:

  Nechci se zabývat konkrétními jmény, kdo na to má a kdo ne.
  Ale není tady náhodou něco špatně ze strany Unie. Pokud si pamatuju, tak se opakuje situace z minula, kdy u repre po MS skončil Trnavský, v půlce ledna se pořádně nevědělo, kdo bude trénovat a první repre víkend v novém cyklu mužské reprezentaci tak nějak protekl mezi prsty.
  Nyní je to podobné. „Někdo“ napíše nominaci, pro jistotu se nepodepíše, protože „co kdyby…“ a jede se na výlet. Ne že bych jim to nepřál, ale když se pořád mluví o tom, jak musíme být připraveni na pražské MS, tak ta příprava měla začít mnohem dřív.
  Zlé jazyky z kuloárů už před MS v Lotyšsku tvrdily, že Cepek to tak jako tak má „spočítané“. Jenže po MS přišel čas předvánoční, pak vánoce, pak je třeba napsat hodnotící zprávu z MS a pak vymyslet jak odvolat Cepka, nejlépe tak, aby se odvolal sám. No a pak konečně začneme vybírat nového trenéra a ejhle, blíží se únor.
  Zkoušejte si ve Finsku koho chcete, třeba i veterány, pokud to má smysl. Ale ten smysl tomu přece už od začátku musí dávat nový realizační tým, a ne parta výletníků.

  • František napsal:

   Naprostá pravda…

  • florbalfanda napsal:

   Souhlas, jen nepochopím že Skružný stále je šéftrener !To je výsměch, myslel jsem že Zlatník to myslí dobře ale tohle kamaradičkování je fakt už přes !Tohle se může stát jen ve florbale všude jinde by už byl vyhozen .

 • Kámoš napsal:

  Považuji za dobrou nominaci: Bauer, Podhráský, Gruber, Pluhař, Rýpar, Svatoš, Valeš. Docela se jim daří a je potřeba, aby se trochu vyzkoušeli.
  Považuji za zcestné: Deutsch, Petřík. Novák je stále ještě relativně mladý a je potřeba, aby ukázal, že se veze jen na úspěchu Bolky, aby jej už nikdo nezval…

 • Sparťan "12" napsal:

  Lidi, co tam proboha dělají „gauč – zazenitový“ Deutch a „simulant“ Novák – to je snad úplný úlet, ne? Ani Petříka nevím, na co zkouší – to má taky asi za odměnu za odehrané roky v nejvyšší lize …

  Celkově to není asi záviděníhodná situace, nicméně, po dvouleté letargii se asi čekalo, že Radim u kormidla nezůstane … vždyť už má předběžně domluveno srandahraní na vyprdění v první lize v Praze … ale kluci z unie teď hasí horký brambor.

  No doufám, že ve Finsku nebudeme pro prdel i při zápase, protože teď tomu tak docela je.

 • Jarda Kužel napsal:

  Proč nedostal pozvánku Radim Ivan?

Napsat komentář

*